תשובה

jack s

New member
תשובה

פעם לבפני הרבה הרבה זמן שאלתו אותי פה בפורום למה אני לא מאמין באלוהים הרבה כעסו אז ככה...זוהי תשובתי: אני בעד אמונה...לאו דווקא באקט הדתי...אלא בכלליות תמיד טוב להאמין במשהו...זה נותן לך תקווה וכו וכו אבל תנו לי סיבה מוצדקת למה לי להאמין באלוהים שגוזל ממני הרבה דברים(נסיעה בימי שבת, אסירת מאכלים וכו וכו) ולא להאמין בעצמי? אני עצמי נהגתי להאמין באלוהים עד שחשבתי...אם הדבר הזה שקוראים לו אלוהים כזה כל יכול כפי שהוא ידוע במעשיו...אז למה הוא לא מציל אנשים ממחלות? שואה? מלחמות? כאב ועוד ועוד? ואל תדברו איתי על גורל...אני מבקש תשובה טיפה יותר רציונלית מצטער על הדרישות שלי...פשוט אני חייב לדעת מה יש עוד להגיד אבל אני את תשובתי אמרתי...ד"א מצטער אם זה פגע במישהו ...פשוט הייתי חייב

kohene

New member
אני חדש בפורום

ולכן אני לא מכיר את הנפשות הפועלות, אז אני אנסה לנסח את זה בצורה יפה. אלוהים כל יכול, זה נכון. הוא בעצם זה ש"מפעיל" את העולם. לפי זה, הוא זה שהביא על האנשים את המחלות, השואה, המלחמות, הכאב. אבל צריך לשאול, למה? למה הוא עשה את זה? התשובה פשוטה. ה´ אמר לנו מה לעשות, והוא אמר לנו מה יקרה אם לא נעשה. אנחנו לא עשינו וקיבלנו את העונש.

zazaza

New member
בשתי מילים : גועל נפש.

בבבזזזזזזזזזזזזזזזזזז ! אתה החוליה החלשה. יש לי שאלה : מאחר וידוע כי רבים מאוד מיהודי אירופה היו אורתודוכסים אדוקים וקיימו אחת לאחת את כל מצוות האל שלך, כולל פירנסו את עצמם ובכל זאת נספו בשואה (שאם אתה באמת רוצה לדעת למרות שאני בטוח שלא כי שטוף מוח נגרמה עקב עליית שלטון הנאצים ושנאת אדם) --- ברור כי האל הוא לא רחום, לא הוגן, לא מפריד בין יחידים ולא בטיח האם בכלל שווה לך לסגוד לאל כזה ?! זו בדיחה. וכיצד הטיעון שלך מתיישב עם הגויים ? הרי הם לא קיבלו עליהם את עול התורה מידי אלוהים - והפלא ופלא הם סובלים בדיוק מאותם מחלות כמונו ובדיוק באותם אחוזי אוכלוסיה וחיים בדיוק כמונו והכל זהה ? ובאותו משקל : הצוענים, הפולנים והרוסים שנשחטו ע"י הנאצים ? כוחות הברית שנפגעו ? ובכלל מדוע כוחות הברית הצילו אותנו מידי הפורעים ? מדוע אלוהים לא שלח את ידו או עשר מכות חדשות ? מדוע אנשים אונסים אנשים אחרים (כולל חרדים, וכן יש לי הוכחות) האם הנאנס/ת אשם/ה ? האם ילד בן 5 אשם במשהו ? אם לא, אזי הוא נענש על שום חטא של אחר ? האם אתה באמת רוצה לסגוד לאל שגורם לילד נזק גופני ברקטום על שום חטא של אחר ונזק נפשי לכל החיים ? האם ילד כזה יאמין באלוהים שלך ?! בקיצור, אתה תגרום לעצמך להאמין בכל דבר שיתאים לשטות הזו שאתה קורא לה אלוהים. ואגב, אם אין לך תשובות ישירות לגבי השאלות ששאלתי - אל תענה. אם אתה מתכוון להתפס למילה אחת ולגרור הצידה את הדיון - אל תענה. כל דבר שאתה רוצה להוסיף, אשמח אבל אחרי שתענה לשאלותי. כל זאת ועוד מאחר שאין אלוהים, לידיעתך !

kohene

New member
התמודדתי עם שאלות יותר קשות

נכון, היו אורתודוקסים בשואה. היו גם חילונים (משכילים)? היו. על "כל ישראל ערבים זה לזה" שמעת? זה אומר שאפילו כשאדם אחד חוטא יכול להיות שזה יפול על הגב של כל העם. לא תמיד, לפעמים. (ע"ע עכן) האל לא רחום? כרגע אנחנו נמצאים בספר דברים, בו משה עומד להיפרד מהעם. הוא מזהיר אותם לאורך כל הספר כמעט לא לסטות מהתורה. האיומים הנאמרים שם מסמרי שיער, ואתה יודע מה? האיומים לא התממשו, לפחות לא לגמרי. למה? כי בשורה התחתונה, ה´ לא רוצה להתעלל בנו. מה עם הגויים? על שבע מצוות בני נח שמעת? גם הם מחויבים במצוות. בנוסף, השווה בבקשה כמה פולנים וצוענים נשחטו ע"י מול כמה יהודים. בנוגע לרוסים, הם לא נשחטו, הם נהרגו במלחמה. כוחות הברית שנפגעו? עוד כלל - ה´ מפעיל את העולם בדרך הטבע. אל תצפה לצאת למלחמת ענק ולחזור בלי נפגעים. זאת ועוד - "משניתנה רשות למשחית אינו מבחין בין צדיק לרשע" - משמע, שבכל מקום בו יש מוות בסיטונאות (מלחמה או פיגוע) אין לצפות שתהיה סלקציה בין צדיקים לרשעים. מדוע ה´ לא שלח את ידו? התשובה לכך פשוטה. אם יבואו רכבי אש וילחמו, או אבני ברד גדולות יפלו מהשמים, כל העולם יבין שזה לא בא בדרך הטבע - שיש פה משהו יותר גדול. פתאום מספר הכופרים ילך ויקטן. זו לא הדרך. אדם לא צריך לחזור בתשובה בגלל ניסים. הוא צריך לחזור בתשובה אחרי שהוא הבין שזו האמת. מדוע אנשים אונסים אנשים אחרים? מה הקשר??? אדם אחראי על המעשים של עצמו. במקרה כזה אתה יכול להאשים רק אדם אחד - את האנס. האם אני רוצה לסגוד לאל כזה? זאת שאלה מגוחכת. לא אני בוחר את האל שלי. האל יצר אותי (וגם אותך) ואני שייך לו, בין אם אני רוצה, בין אם אני לא רוצה. נ.ב. הגישה שלך מאוד מתלהמת ומתנשאת. תנסה להבין לפני שאתה עונה.

zazaza

New member
התמודדת עם שאלות קשות ?

הגם אתה מיסיונר ? "נכון, היו אורתודוקסים בשואה. היו גם חילונים (משכילים)? היו. על "כל ישראל ערבים זה לזה" שמעת? זה אומר שאפילו כשאדם אחד חוטא יכול להיות שזה יפול על הגב של כל העם. לא תמיד, לפעמים. (ע"ע עכן)" --- מתי זה נופל על כולם ומתי לא ? סתם החלטה רנדומלית של האלוהים שלך ? סלח לי, שטויות - אין לי למה לענות לך אל תטיל עלי ועל הציבור החילוני (לא בהווה ולא בעבר) את האשם בזוועות --- זו שיטת ההסתה שמובילה למלחמת אחים ! תמשיך לשכנע את עצמך שהחילוני המשוקץ הזה בצד השני של הרחוב הוא האשם בפיגועים ובעוני ומהר מאוד תתחיל לחשוב על איך להעלים אותו. "למה? כי בשורה התחתונה, ה´ לא רוצה להתעלל בנו." --- אתה מגוכח, יש לי שש מיליון סיבות שלא להאמין לך ולכולן יהודיות (לא משפט מקורי שלי אבל מאוד מתאים כאן). "על שבע מצוות בני נח שמעת? גם הם מחויבים במצוות" איני גדול בתורה ואיני מעונין להיות נראה לי מגוכח לחלוטין מה שרשמת, מאחר ורוב העולם לא מקיים את מצוות התורה שלך וחי בדיוק כמונו, סליחה !, חי הרבה יותר טוב מאיתנו... אז כנראה שלא שווה כלל להאמין באלוהים... למה לקנדים כל כך טוב ? מדוע אותם אלוהים שלך לא מעניש ? שטויות... "בנוסף, השווה בבקשה כמה פולנים וצוענים נשחטו ע"י מול כמה יהודים. בנוגע לרוסים, הם לא נשחטו, הם נהרגו במלחמה." --- מצטער להרוס לך את המיתוס גם רוסים נשחטו במכונת ההרג של הנאצים גם במחנות, ובהמשך ישיר לסעיף הקודם - אם גם שאר העמים מחויבים במצוות מדוע הם לא נהרגו כמונו ? אגב, ההחלטה להתחיל עם היהודים היא אנושית מאוד ושייכת למר היטלר וחבר מרעיו... "משמע, שבכל מקום בו יש מוות בסיטונאות (מלחמה או פיגוע) אין לצפות שתהיה סלקציה בין צדיקים לרשעים." --- טוב לדעת שבמלחמה הבאה לחרדים ולי יש את אותו סיכוי למות, אופס, אבל אני אלחם והם ישבו בבית, כנראה שאלוהים הציל אותם... אם אין "קומבינה" לצדיקים אז כנראה שפשוט עדיף חלטוא ולהנות בחיים... "מדוע ה´ לא שלח את ידו? התשובה לכך פשוטה. אם יבואו רכבי אש וילחמו, או אבני ברד גדולות יפלו מהשמים, כל העולם יבין שזה לא בא בדרך הטבע - שיש פה משהו יותר גדול. פתאום מספר הכופרים ילך ויקטן. זו לא הדרך. אדם לא צריך לחזור בתשובה בגלל ניסים. הוא צריך לחזור בתשובה אחרי שהוא הבין שזו האמת." --- מה נשתנה השואה הזו משאר השואות (קצת מזכיר את "מה נשתנה?" לא?) מדוע ביציאת מצרים כן ועכשיו לא ? למה בזמן התנ"ך כן והיום לא ? מי אמר לך את זה ? הרי כמעט תמיד בזמן התנ"ך השתמשו בניסים כדי להחזיר את העם השורר לדת... אתה לא שומע על מחזירים בתשובה שהולכים מבית פלישתי לבית צידוני ומחלקים "פליירים" שך אמנון יצחק... ומי אתה בכלל שתגיד איך אלוהים רוצה או לא רוצה שאנשים יחזרו בתשובה וחס וחלילה שלא יקטן מספר הכופרים - משפט לא הגיוני הרי זו מטרתך בחיים, לא? מאחר ו"כל ישראל ערבים זה לזה" לא היית רוצה שיהיו פחות? אתה סותר את עצמך. "מדוע אנשים אונסים אנשים אחרים? מה הקשר??? אדם אחראי על המעשים של עצמו. במקרה כזה אתה יכול להאשים רק אדם אחד - את האנס." --- לא, אני מאשים את אלוהים שלך הרי האשמת את החילונים שהיו "משכילים" בשואה, זה זהה להאשמת ילד בן 5 באונס שלו. ויופי שאתה מאשים את האנס אבל איך אלוהים יכול לאפשר לדבר כזה לקרוא ? מדוע ? האם הילד בן החמש חטא ? מה לא קשור פה ? קראת בכלל את ההודעה ??! "האם אני רוצה לסגוד לאל כזה? זאת שאלה מגוחכת. לא אני בוחר את האל שלי. האל יצר אותי (וגם אותך) ואני שייך לו, בין אם אני רוצה, בין אם אני לא רוצה." --- אבל איך החלטת דווקא על האל "היהודי" ולא אל הינדי ? ברור שאתה בוחר את האל שלך - עיין ערך החרדי שהפך למוסלמי - הוא יכל באותה הקלות להפוך להינדי... הוא לא בוחר ? "נ.ב. הגישה שלך מאוד מתלהמת ומתנשאת. תנסה להבין לפני שאתה עונה." נ.ב. - תבין שיש רגשות גם לצד השני - אתה לא יכול לקחת את נושא השואה ולבזות אותו, כפי שכתבתי בעבר - האשמת היהודים בשואה חמורה לדעתי מהכחשת השואה ותומכת בניאו נאציזם (שגם הם מאשימים את היהודים בשואה) , בטח ובטח שאתה יהודי וישראלי. והגישה שלי אינה מתנשאת - הציבור הדתי הוא זה שאומר כל הזמן כמה הוא טוב וכמה החילונים גרועים. יש הבדל בין שאלה נוקבת וחריפה לבין התנשאות. ואגב, אתה תהיה מחזיר בתשובה גרוע מאוד, ממליץ על בחירת מסלול אחר בחיים.

kohene

New member
השאלות שלך ממש מגוחכות

מתי זה נופל על כולם? זה נופל על כולם כאשר יש אפשרות למחות ולא מוחים. לפני השואה הקהילות באירופה ישבו מכונסות בתוך עצמן בלי לנסות לקרב יהודים שהתרחקו. שים לב שלא האשמתי רק את החילונים, גם החרדים אשמים באותה מידה. "יש לי שש מיליון סיבות שלא להאמין לך ולכולן יהודיות" כמה מליוני יהודים חיים היום ברחבי העולם? אם השואה היתה סתם נסיון לג´נוסייד מצד האלוקים אז לא היה נשאר היום אף יהודי. כמו שאמרתי, להם יש שבע מצוות. לך יש 613. הם עוברים על פחות עבירות ממך, הם מקבלים פחות עונש ממך. נכון, אין "קומבינות" לצדיקים, אבל בשורה התחתונה יש עולם הבא. שם יש סלקציה בכניסה. מה נשתנה? השתנה דבר אחד.אז גם לצד האחר היתה אפשרות שכנוע (באמצעות כשפים) בנוסף, היום אין לך נביא או שליח, אין לך גם אדם שיכול לדרוש להיות כזה. זה ברור שאני רוצה שיהיו פחות. השאלה היא איך הם חוזרים. האם הם עשו את זה כי אין להם ברירה - הם ראו נס גלוי, או שהם חזרו מתוך הכרה באמת מצד עצמם? יש הבדל בין רצח באופן שיטתי (השואה) לבין פשע של אדם אחד. האם הילד בן ה-5 חטא? לא! אבל שאלה לי אליך, מה לדעתך צריך לקרות באותו רגע? האם האדמה צריכה לבלוע את האנס לפני ביצוע זממו? האם מטאור אמור לנחות עליו? האם אמור לפגוע בו ברק? איך החלטתי בין היהדות לבודהיזם? זאת אולי השאלה הנדושה ביותר מתוך השאלות שלך. התשובה היא: קרא את ההיסטוריה. מובן שאדם בוחר באיזה אל הוא מאמין אבל הוא בהחלט לא מחליט מי האל האמיתי. לא ניסיתי לבזות את השואה וברצח בפועל אפשר להאשים רק את הנאצים. אבל צריך בהחלט להבין שעונשים לא נופלים על עם סתם כך. זה כמו להאשים את הבבלים בחורבן הבית הראשון והרומאים בחורבן השני תוך-כדי התעלמות מהסיבות שגרמו לכך. אני אף פעם לא ניסיתי ואני לא מנסה להיות מחב"ת. להיפך, אני נוהג לתקוף לשני הכיוונים.

zazaza

New member
אתה ועוד איך מנסה להיות

מחזיר בתשובה. פסקה א´ שלך - הופכת את היהדות למיסיונריות !!! פסקה ב´ שלך - אם לא היתה מתרחשת השואה היו כעת הרבה יותר יהודים אורתודוכסים מאשר יש היום, הטכנולוגיה בעולם היתה מפותחת הרבה יותר, ולא היו כל כך הרבה חילוניים בישראל... אולי תסיק מזה שאלוהים שלך רוצה פחות חרדים ????? פסקה ג´ שלך - אני לא יהודי, יש לי אפס מצוות ולא שבע. פסקה ה´ שלך - הכי מצחיקה, ל"צד האחר" היו כשפים ? אנא ממך פרט הסבר והדגם איזה כשפים ומי זה הצד האחר ? פסקה ו´ שלך - זה לא שתי האופציות ! בחיקוק חוקים דתיים ללא יהודים (חילונים) אתה מנסה להחזיר בכוח ולא באמצעות ניסים ולא מכוחות עצמם !!! פסקה ז´ שלך - שטויות פסקה ח´ שלך - איזה הסטוריה בדיוק לקרוא ? את "התורה" או את ההסיטוריה של הבודהיזים ? האם להם אין את אותם המיתוסים והסיפורים כמו שלך יש את התנך ? להם אין סיפורי ניסים ? שם אין מרפאים בוודו כמו שלך יש "מקובלים" וקמאות ויין הבבא סאלי ? בלבלן מוח אתה... ואגב, אתה מבזה את זכר השואה בין אם אתה רוצה או לא. היחידים, ואני אחזור על זה שוב, היחידים שאחראים לשואה זה הנאצים - לא היהודים ולא החילונים ולא בטיח. מבחינתי, אדם שאומר שהשואה קרתה כעונש ליהודים הוא פנאט, שקרן, ניאו-נאצי ומתיר את דמם של בניהם, נכדיהם וניניהם של ששת המיליונים --- תתבייש לך !

kohene

New member
אתה פשוט מגוחך

1. היהדות לא מיסיונרית. אתה בכלל יודע מהן דרכי הפעולה של המיסיון? 2. אם לא היתה מתרחשת היום שואה, היו יותר אורתודוכסים, זה נכון. הטכנולוגיה לא היתה מפותחת יותר כי מלה"ע ה-2 היא שגרמה למירוץ חימוש שגורר אחריו התפתחות טכנולוגית. היו יותר חילוניים בישראל. בניגוד למה שאתה חושב, רוב החילונים היו כאלו עוד לפני השואה. 3. אתה לא יהודי? יש לך 7 מצוות. אם אתה לא מקבל את זה, זאת הבעיה שלך. 5. זוכר את בעלת האוב? זוכר שלפניה היו עוד כמה? 6. אל תשתטה, חוקים בעלי אופן דתי לא נועדו כדי להחזיר בתשובה. 7. למה? 8. לא, אין להם אותם סיפורים. בכל ה"מיתולוגיות" אין שמץ אזכור של התגלות אלוקית לעם. בכל הדתות חוץ מהיהדות מדובר באדם אחד או בקבוצה מצומצמת. בנוגע להכחשת השואה, אתה פשוט חוצפן! לטענתך, צריך לשלוח אותי למאסר על הכחשת שואה ועל תמיכה בניאו-נאצים (טוב, קראתי לי כך). העונש הוא 10 שנות מאסר. אם יש לך את האומץ, תתלונן במשטרה!

zazaza

New member
השטויות ממשיכות אצלכם...

1. היהדות היום בישראל היא כן מיסיונרית. אמנון יצחק וחבר מרעיו הם מיסיונרים. אני מבין יופי על מה אני מדבר, לך כנראה יש בעיה עם המונח. ממליץ שתפנה למילונים. 2. הטכנולוגיה - זו היתה כוונתי רשמתי בטעות "יותר" במקום "פחות". 3. "רוב החילונים היו כאלו עוד לפני השואה." --- שטויות במיץ עגבניות רובה המכריע של משפחתי עזבה לחלוטין את הדת (למרות ששני סבי היו רבנים) בגלל השואה וכך גם כל חבריהם, יש לי מסביבי מאות (ואיני מגזים) אנשים שכיום הם חילונים _רק_ בגלל השואה. 4. חוקים דתיים מחייבים אותי להתחתן אך ורק בחתונה דתית למרות שאיני יהודי, רק בגלל שמישהו חושב שאני דתי --- וזו רק דוגמא אחת יש מאות. 5. במיתולוגיות אין התגלויות ?!?!?! זאוס, ונוס ושאר חבריהם לא התגלו מאות פעמים בפני בני אדם ? תוכיח שהיו שם יותר מקבוצה מצומצת... איזה שטויות, מישהו כתב שטות לפני אלפי שנה ואתה מקבל בלי הוכחות. 6. גם אם היה לי זמן וכוח להתלונן כנגדך במשטרה, הייתי מאוד מתקשה בכך מאחר ואין לי את שמך ופרטיך ואיני יכול להוכיח כי אתה השתמשת בכינוי כזה או אחר בזמן נתון ולא מישהו אחר.

kohene

New member
השטויות דוקא אצלך

1. לא יודע איך זה אצלך, אבל במילון שלי כתוב שמיסיונר הוא שליח הכנסיה להפצת הדת הנוצרית. 2. אז מה באת לומר בכך? 3. אולי יש מאות חילונים שעזבו את הדת בגלל השואה, אבל הם בהחלט לא הרוב. 4. אם אינך יהודי, אין בעיה שתתחתן בחתונה לא יהודית. הבעיה היא עם כאלו שהם כן יהודים אבל לא מרגישים זיקה לדת. 5. כל פעם בפני אדם בודד. בנוגע לתורה, יש סיבה לכך שזה שכתב אותה "העז" לדבר על מאות אלפי עדים, בעוד שבשאר הדתות אין הרבה כאלו (והם גם לא באים בתור קבוצה). 6. אנשים כמוך גורמים לזילות השואה בכך שהם מדביקים את התואר ´ניאו-נאצי´ לכל דבר שזז. אם רק היה לך מוח בקודקוד היית שם לב ששאלת אותי למה ה´ גרם לשואה. אני, בתור אדם תמים, הבנתי שכשאתה שואל שאלה, אתה מצפה לתשובה. עניתי לך תשובה ואתה כמו מטורף האשמת אותי בשתי עבירות חמורות שעונשן המירבי הוא 5 שנות מאסר כל אחת. עכשיו, אם אתה רוצה, אתה יכול לשאול עו"ד האם טענותיך (האידיוטיות) צודקות.

zazaza

New member
שגיאות

1. בוא ננתח את המילה מיסיונר - ברור שהמילה לקוחה מהשפה האנגלית mis·sion·ar·y Pronunciation Key (msh-nr) n. pl. mis·sion·ar·ies One who is sent on a mission, especially one sent to do religious or charitable work in a territory or foreign country. One who attempts to persuade or convert others to a particular program, doctrine, or set of principles; a propagandist. adj. Of or relating to missions or missionaries. Engaged in the activities of a mission or missionary. Tending to propagandize or use insistent persuasion: missionary fervor. וגם על פי אבן שושן ניתן בברור לראות כי הוא ציין "...כנסיה (ביחוד של הכנסיה הנוצרית)..." וזאת מאחר והם המובילים אבל גם היהדות עושה את זה וכנסיה יכולה להיות גם בית כנסת (הזמנים משתנים ואיתם השפה)... 2. תיקנתי טעות. 3. האם יש בבעלותך מכון סקרים ? מאיזה נתון סטטיסטי לקחת את המידע הזה ? יש הוכחות ? או שזו הרגשתך הסובייקטיבית ? 4. הבעיה היא לא זו, הבעיה היא שלי רשום בת.ז. שאני יהודי למרות שאיני יהודי ואיני יכול לשנות את זה ל"חסר דת". ועל כן אני מחויב בחתונה יהודית. 5. האם אתה מומחה בדתות ומיתולוגיות ? מאיפה לך שהאלים שלהם אל התגלו בפני אלפי ומאות אלפי אנשים ? אתה מצחיק אותי, מאיפה לך כל נתוני הקסם האלו ? אילו הוכחוצת אובייקטיביות יש לך שאלוהים באמת התגלה בפני כל כך הרבה יהודים ? כי כתוב בתורה ? תעשה לי טובה... 6. כמי שחוקר את השואה כבר מספר חודשים, בדגש על משפחתי, ובייחוד כמי שאיבד את רוב המשפחה אני מאשים את הנאצים וחבר מרעיהם בשואה ולא את המשפחה שלי שהיתה אורתודוכסית פי עשר ממה שאתה אי פעם תגיע. מאחר ויש לי, לפחות קצת, שכל בקודקוד (אפילו הנהלת אוניברסיטת בר אילן מסכימה לכך כי הם קיבלו אותי ללימודים...) אני שם לב שאין ולו שמץ של היגיון ב"תשובות", לכאורה, שאתה נותן...

kohene

New member
לזכותך יאמר שאתה טוב בבירבורים

1. מטרת המיסיון היא המרת דת. מטרת המחב"תים היא החזרה בתשובה. המיסיון בא אל בתי האנשים, מחב"תים (כמו הרב אמנון יצחק) מביאים את האנשים אליהם (הם מצביעים ברגלים). 2. התכונתי לשאול, מה היתה כוונתך בהודעה המקורית (כותרת: אתה ועוד איך מנסה להיות) 3. ואיפה ההוכחות שלך? 4. לא משנה מה השתייכותך הדתית, אתה בן ללאום היהודי. 5. אני מכיר מיתולוגיות ובאף אחת מאלו שקראתי אין אזכור של התגלות אלוקים בפני עם או קבוצה גדולה. בנוגע לתורה, לא דיברתי על הוכחות, דיברתי על טענות. 6. אולי המשפחה שלך לא אשמה, אבל כמו שאמרתי קודם "כל ישראל ערבים זה לזה". אתה גם לא יכול לומר שמשפחתך היתה יותר אורתודוקסית ממני, כי אתה לא מכיר אותי. חזרתי על דברי ואתה לא מוכן להקשיב, אני מעדיף לא להמשיך את הדיון שלא זז מהטענות הנוכחיות. אוניברסיטת בר-אילן, כבודה במקומו יונח. הם קיבלו ללימודים גם את אחותי, שאני לא מיחס לה יכולות שכליות.

zazaza

New member
תודה על "המחמאה"

1. המרת דת והחזרה בתשובה הם אותו הדבר... 2. ... מחב"ת 3. אני נתתי נתון שאינו מייצג ותיארת רק את קרובי, אתב ביצעת הכללה לכלל המדינה ועל כן אתה צריך להציג כיצד הגעת לנתון הזה, את הנתון שלי אתה יכול לפגוש בביתי (כי רק עליו דיברתי...). 4. איך שלא תקרא לי - מי אתה שתגיד לי איך ועם מי להתחתן ?!?!?! עכשיו הבנת את הבעיה ? 5. אם אינך מכיר, אל תדבר עליהם. 6. חמוד, את דעותי על מי שחושב שהיהודים אשמים בשואה אתה יכול למצוא בכמות נכבדה של הודעות קודמות.

kohene

New member
על לא דבר

1. ממש לא. 2. לא הבנתי את הקשר. 3. א- רוב החסידים נשארו דתיים. ב- היו הרבה משכילים לפני השואה. ג- בני עדות המזרח שהפכו לחילונים פה בארץ, לא עשו זאת בגלל השואה. 4. זה החוק במדינה. 5. אתה לא מכיר אותי ואתה דיברת עליי קודם. 6. תחילת הדיון היה בהפניית אצבע מאשימה כלפי אלוקים. אני הסטתי את האצבע הזאת לכיוון אחר. מה הבעיה בזה?

zazaza

New member
לאט יותר

1. אם אני אתאיסט (דהיינו - נטול דת) ואתה מחזיר אותי בתשובה אתה מבצע המרה בדתי - משמע, מלא מאמין באף אלוהים למאמין באלוהים היהודי. משמע המונחים זהים, תחייה עם זה. 2. זה סוף המשפט. 3. זה נתונים זה ?! זה בדיחה, מה זה היו "הרבה" ? כמה ? "מעט" כמה ? מזרחים שלא חזרו בשאלה בגלל השואה - למה ? זה שנאשים לא חוו את זה על בשרם לא אומר שהם לא מבינים מה המשמעות של אירוע שכזה, להגיד דבר שכזה זה גזענות לשמה. בקיצור, אין לך נתונים או הגיון בטענות. 4. זה חוק גזעני ואפל שמתאים למדינת הלכה כמו איראן, וזה בדיוק מה שאמרתי. זה אגב נקרא בלשון העם - "כפיה דתית" מאחר וזה כופה עלי להתחתן ולהתגרש אצל רב למרות שאיני יהודי ! 5. דיברנו על מיתוולגיות ולא על אנשים בפורום, להזכירך. 6. איבד רלונטיות לדיון. יום טוב.

kohene

New member
מהר יותר

1. אתה חסר דת. לכן אם אתה הופך לדתי, לא המרת את דתך כי אין לך כזו. 3. אתה מתעלם מהעובדות. חילוני יוצא עדות המזרח הגיע למצב הזה או בגלל בתיה"ס של אליאנס בחו"ל או הכפיה החילונית פה בארץ. כל טענה שזו אמירה גזענית, היא טענה שקרית. אני יוצא עדות המזרח ואין סיבה להאשים אותי בגזענות כלפי עצמי. 4. אולי זו כפיה, אבל היא בגבולות הדמוקרטיה. אתה לא רוצה חתונה דתית והנכד שלך לא ירצה חתונה כלל. גם הוא יטען לכפיה. 5. טעות, התבלבלתי. חשבתי שדיברת בקשר למשפחה שלך... שוב, טעות שלי. 6. זה רלוונטי מאוד לדיון, כי זה מספק תשובה לשאלה העיקרית.

גוססי

New member
הערה מיתולוגית

במלחמת טרויה האלים לחמו לצד המחנות השונים לעיני המון רב.

Blue Rose

New member
תגובה...

ג´ק ברוך הבא, אני אגיד לך במה אני מאמינה- אני לא יודעת אם זה מסביר או מכחיש משהו, זו רק דעתי. אני מאמינה בישות (קרא לה אלוהים אם תרצה) שיצרה את החיים על פני כדה"א ואולי אפילו השלימה את החוליה החסרה. אחרי מילוי משימות ביולוגיות/פיזיקליות אלו, עזבה הישות את כדה"א לעצמו. הדת התפתחה כי אין סיבה לחיות בלי אמונה, מאותה סיבה אני בוחרת להשאר חלק מהעדה היהודית- כי אין דת יפה ממנה (מדובר בתנ"ך בלבד ולא בכל השטויות שאחריו- וסליחה עם העלבתי מישהו), בפסלים ואנשים אני לא יכולה להאמין. בהצלחה לך בדרך שתבחר

jack s

New member
zazaza - אני איתך!

אין לי עוד מה להוסיף לדבריו כי הוא די כיסה את דעותיי בכמה משפטים אז...סחטיקה לך. וחוצמזה...לגבי התגובה שבאה אחר כך . שאלה מתחכמת שאי אפשר לענות עליה...מי יצר את הישות הזאת? איך היא נבראה... הוכחות מדעיות אני רוצה! כבר גילינו שכדור הארץ שבא אחרי המפץ הגדול נבנה מכל מיני חלקים וחיידיקים ועוד כל מיני כאלה שאני לא זוכר! אבל איפה הישות איפה? פתאום יום אחד אלוהים נברא סתם ככה? לא נראה לי!!! ואני לא חושב שהאנשים מאמינים ביהדות כי זו הדת הכי יפה...אנשים לא יאמינו בדת רק כי היא יפה...אלא רק אם הם בטוחים בטוחים שיש אלוהים או שהם פשוט שטופי מוח! עכשיו...תפסיקו להשתמש בתשובה המגעילה הזאת שאתם חושבים שהיא תפתור אתכם מכל שאלה... למה אלוהים לא הציל ככה וככה? כי ככה וככה חטאו, לא עשו מה שאלוהים אמר! ב-ו-ל-ש-י-ט סליחה על התת רמה אבל פשוט זה מה שזה. לא כולם חטאו! 6 מליון יהודים חטאו? כל הרוגי הפיגועים חטאו? הרוגי התאומים-כולם חטאו? שאני ימשיך...?

למעלה