תשישות נפשית

תשישות נפשית

היי לכולן, חלק מכירות אותי כבר בפורום חלק פחות. כמעט בשבוע 16 ואני פשוט תשושה נפשית. מאז האובדן בספטמבר (הפלה נדחית) אני בטיפול פסיכולוגי שאז הטיב עם מצבי עד להריון הנוכחי שאז כל החרדות פרצו עד כדי התקפי חרדה. מרגישה שהטיפול הפסיכולוגי לא עוזר, בעלי מתנגד שאקח כדורים בטענה כי זה יכול להזיק לעוברית החמודה שבבטני. ואני? אני תשושה. אני כבר לא מבחינה מתי הפחד שלי רציונאלי ומתי לא. רק אתמול הבטחתי לעצמי להירגע ולנשום ושהכל בסדר והצלחתי עד היום בבוקר. היום בבוקר תפס אותי כאב נוראי ברגל בעוצמה נוראית שגרם לי ממש לקפוץ מהשינה ולהתיישב על קצה המיטה. ואז כמובן איך לא? נבהלתי מהקפיצה של עצמי ושחלילה יכולתי לגרום נזק מאחר ונאמר לי לא פעם על ידי הסובבים לא לעשות תנועות מהירות וחדות, ושוב החרדות החלו ולא יודעת עם לגיטימיות או לא. אפילו נסיעה באוטובוס נהייתה עבורי משימה קשה כי אנשים נדחפים ואני נבהלת נורא מהסיטואציה. אשמח להמלצות לטיפול ולגורמים מומלצים שניתן לפנות אליהם מאחר ומבינה שניסיתי אבל הטיפול כרגע לא מטיב עם מצבי.

שירהד1

Member
מנהל
סימני הקריאה נועדים כדי להדגיש כמה היא נפלאה ומקצועית:)

secondtime82

New member
באיכילוב יש את ד״ר גבי אייזנברג

מנהלת מרפאת בריאות הנפש לנשים במעגל הפריון אני מטופלת שם טיפול פסיכולוגי דרך מכבי.

מצב מסובך

בעלי והסובבים אומרים שאני מזיקה לתינוקת עם החרדות והתקפי חרדה וזה יוצר אצלי מעגל סגור - אני חרדה ואז החרדות גורמות לי לחרדה נוספת שאני פוגעת בתינוקת שלי. אני כל-כך עייפה, כל-כך קשה לי. בא לי לבכות כל הזמן פשוט בגלל המצב שנקלעתי אליו.

שירהד1

Member
מנהל
עוד הצעה-

אם הרופאות שהמלצנו עליהן לא רלוונטיות מבחינת איזור המגורים, את יכולה להתייעץ עם הרופא/ה שלך הגניקולוג/ית. ספרי לו/ה מה המצב, ותבקשי הפנייה דחופה והמלצה על סיוע נפשי. ממליצה בראש ובראשונה לבדוק סיוע של פסיכיאטר/ית נשים באיזור מגורייך. כנ"ל לגבי הפסיכולוגית שלך. בטוח שהיא מכירה מי שיכול להתאים פה. את לא היחידה ולא הראשונה שצריכה סיוע מעבר לשיחות.

לכתוב פה עד כמה המצב שלך קשה לא יעזור לך.
לכי ותטפלי בעצמך!!!

סליחה שאני קצת קשוחה, אבל אני מרגישה את המצוקה, וחייבת לנער אותך כדי שתקבלי את הסיוע הנדרש לשם שיפור מצבך.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

את יכולה לצאת מהמצב הזה

באמת חבל על הסבל שלך! תתייעצי כמה שיותר מהר עם איש מקצוע.
יש היום כדורים נוגדי חרדה בטוחים לשימוש בהריון, בטח ובטח שכבר עברת את השליש הראשון של ההריון.

תודה לכולן

אתמול הייתי אצל רופאת הנשים ושוחחתי עמה על הבעיה והשבוע שוחחתי על כך גם עם הפסיכולוגית. החלטנו עם בעלי שנפנה לפסיכיאטרית בכדי לקבל הערכה, רופאת נשים טענה שאין בעיה עם כך בהריון. מנסה בנתיים לעבוד על עצמי. אולם לא קל. גם הרופאת הנשים שלי לא בדיוק אמפטית. סיפרתי לה שביום חמישי היו לי כאבי בטן תחתונה כמו לפני מחזור כבד 3 שעות ברצף והיא אפילו לא חשבה לבדוק אותי. ומצד אחר לי קשה לדעת כרגע אם אני לא מגזימה וזה נורמלי לחלוטין. לא כל-כך מרוצה מחוסר אמפטיה במקום בו אני הכי זקוקה לו.

אם יש לך אפשרות טכנית ואת מרגישה שזה נכון - תחליפי רופאה!

יש די והותר רופאים מקצועיים שהם גם אמפטיים, כך שאם זה נכון עבורך, ויש לך אפשרות להתקבל לאחת/אחד כזה כרגע - ממליצה לשקול שלא להשאר אצל רופאה לא אמפטית. נשמע שמספיק קשה ממילא עם החרדות, ועם החששות של הבעל מתרופות.
כותבת לך כשאני עצמי עזבתי רופא שגער בי בגסות רוח בתחילת ההריון של בני, למה הגעתי אליו שלא לפי תכנית מעקב הריון רגילה ושרק בארץ נשים נבדקות כל כך הרבה פעמים בהריון (כאילו לא הוא עצמו בישר לי בעצמו על ההריון הלא תקין השני, שלפניו היה הריון לא תקין ראשון, אבל בפיקוח רופא קודם).
מקווה שהכאבים מיום חמישי לא יחזרו על עצמם, ושההריון יעבור בצורה תקינה בגוף ולא פחות - בנפש.
&nbsp

ניסיתי למצוא רופא מעקב אחר ללא הצלחה

היי, תודה על המענה. העצוב הוא שזאת הרופאה שגם אצלי בישרה לי על הסוף של ההריון הראשון וידעה שעברתי חודש שלם שבוע שבוע אולטרסאונדים כדי לקבוע שההריון הוא לא תקין, זאת שהפנתה אותי לגרידה וראתה אותי מרוסקת. לשיטתה, אין להשליך הריון הקודם על הנוכחי. עם זאת, קל להגיד קשה לבצע. עברתי חודש שלם של כאב נפש, תקווה ושוב כאב נפש עד שקבעו סופית מה מתרחש בגופי. ניסיתי למצוא רופא מחליף במכבי, ללא הצלחה. רוב הרופאים המומלצים התורים אליהם עוד חודשים כך שעד שיתפנה התור כבר לא יהיה רלוונטי עבורי כלל. בעלי שבא איתי לכל התורים אחרי ההריון הראשון שהלכתי לבד, לא כל-כך מבין מה אני רוצה. סהכ קצת אמפטיה וסבלנות גם כששואלת שאלות. אז אם למישהי יש המלצה על רופא נשים מומלץ במכבי באזור המרכז שוב, יותר מאשמח.

מצטערת לשמוע

הגוף זה דבר אחד, הנפש - משהו אחר. מזדהה עם הציפיה שלך לאמפתיה מהרופאה, לא רק לאור ההיסטוריה, אלא בכלל. מקווה שאחרות כאן תדענה להמליץ על רופא/ה במכבי מהמרכז (אפילו כשרשור נפרד).
צר לי לשמוע על חוסר ההבנה בהקשר הזה מצד הבעל, מקווה שבכל זאת את חשה נתמכת על-ידו ועל-ידי הסביבה. שולחת לך חיבוק.

התחלתי טיפול

שלום לכולן ותודה :)
פניתי למרפאת חווה בתל השומר והתחלתי בימים אלה את הטיפול התרופתי. לא אכחיש שזה מפחיד והחלטתי גם לא לשתף את המשפחה בסוגיה פרט לבעלי שכן יודעת שאספוג ביקורת (משפחה אולד סקול שרק תגיד שמזיקה לתינוקת ושיכולה להתמודד לבד) וממש לא בנויה לספוג גם ביקורת וגם להתמודד עם מצבי. מקווה שהטיפול יעזור, כמובן שעם קצת חששות בלב. ממתינה לסקירה מאוחרת בתחילת אוגוסט והכמעט שלושה שבועות האלה נראים לי כמו נצח.

שירהד1

Member
מנהל
לאלמונית142-

שמחה שפנית לטיפול.
חשוב לי לומר שטיפול תרופתי הוא רק חלק מהעניין. מקווה מאוד מאוד שאת מטופלת גם בשיחות ושיש לך מעטפת טיפולית תמיכתית מלאה במסגרת מרפאת חווה.
נורא בעיניי שאישה בימינו צריכה להסתיר את עצם היותה מטופלת רגשית ו/או תרופתית (לעניין כזה או אחר).
הבורות של הסביבה והדעות הקדומות לגבי טיפול תרופתי הם דבר נורא בעיניי. אני נתקלת בזה בהקשרים אחרים במסגרת עבודתי כמרפאה בעיסוק.

טוב שיש אפשרויות שונות לטיפול, וטוב שאת מטופלת. חבל לי מאוד שהסביבה הקרובה שלך לא תומכת. מצטערת. זה לא "אולד סקול", אלא בורות וחוסר קידמה.
כל הכבוד לך שאת מרגישה מה טוב עבורך, ושתפסת יוזמה בעניין.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

למעלה