•"העבודה" על חירשות--- ב ת ל ב

OrlyAum

New member
•"העבודה" על חירשות--- ב ת ל ב

שלום לכם.אני חדשה פה ואני מכירה את "העבודה" אבל מעולם לא עשיתי את החקירה על עצמי.
אני חירשת מלידה.לא ידוע מהי הסיבה שאני חירשת.אומרים שאמי הייתה חולה ולכן נולדתי ככה או כשנולדתי הייתי שומעת ואז נעשיתי חולה ועשו לי זריקות ולכן הפכתי להיות חירשת.אני באמת לא יודעת עד היום למה אני חירשת .אני מרכיבה את המכשיר שמיעה ומתקשרת בשפת סימנים עם חירשים כמוני ו אני קוראת שפתיים של האנשים השומעים ואני מתקשרת איתם רגיל אבל זה לא תמיד זה קורה כי אנשים לעתים לא מבינים אותי כי יש לי דיבור קצת שונה כי אני לא שומעת את עצמי מדברת.
לא יצא לי לעשות את העבודה עד היום. והיום אני מוצאת את עצמי שבא לי לחקור את המחשבה שתמיד רדפה אחרי ורודפת אחרי עד היום והחלטתי לשתף אתכם בזה ואשמח לקבל את התגובות מכם...

"אני צריכה להיות שומעת"
האם זאת האמת?
כן.
האם אני יכולה לדעת בוודאות שזאת האמת?
לא.אני חירשת וזה המציאות.אי אפשר לשנות את זה.האמת שאני חירשת וזה מה שיש.
איך אני מגיבה כשעולה בי המחשבה זאת?
אני נעשית תוקפנית,מקנאה באנשים שומעים שיש להם יכולת להתקשר עם אחרים בקלות ולי יש קשיים להתקשר עם זרים בחוץ,חשה תקועה על המקום,בכל פעם שאני ניגשת לאדם כדי לשאול אותו או לדבר איתו והוא לא מבין על מה אני מדברת ואז אני חשה פחד,חרדה ופאניקה.אני מרגישה שאני לבד בעולם,שאף אחד לא מבין אותי ולא מקבל אותי.זה גורם לי להרגיש שאף אחד לא רוצה אותי כחירשת כי קשה לי להתקשר איתי וזה נותן לי הרגשה של חלחלה.אני מסתגרת,מתרחקת מאנשים,לא סומכת עליהם,לא בוטחת בהם ובודקת האם חס וחלילה הם לא מרחמים עלי.בכל פעם שדוחים אותי אז אני אומרת לעצמי "בטח בגלל שאני חירשת וקשה להבין אותי ואין להם סבלנות".אני נחנקת וקשה לי לנשום אוויר,אני דוחה את עצמי,מבטלת את עצמי,מסננת את עצמי,לא רוצה לראות את עצמי,לא רוצה להכיר את עצמי.אני מתרחקת מעצמי.
מי אהיה ללא מחשבה הזאת?
אהיה יותר קשובה לעצמי ולאחרים,הייתי נותנת לעצמי להתקרב לאנשים,הייתי נותנת לעצמי לפרוץ קדימה ולא לחשוש ממה אחרים יחשבו עלי והייתי נותנת לעצמי להתקדם בהכל ולא הייתי תוקעת את עצמי במקום.הרי אני בחורה חכמה,נבונה,עמוקה,יש לי הרבה מה לתרום לעולם הזה ולתת.
יש הרבה יתרונות בלהיות חירשת.אני נהנית משקט ומתמוגגת משלווה כי אני לא שומעת לשום רעש שיש בחוץ,אני לא צריכה לשבת עם אנשים כדי לשמוע על כל רכילות.אני יכולה לעשות הרבה דברים בשקט ולהינות מזה.עולם של דממה.

היפוכים
~אני לא צריכה להיות שומעת. למה?כי זה המציאות.נולדתי ככה והגיע זמן שאקבל את עצמי כחירשת.יש הרבה דברים מדהימים בלהיות חירשת כי זה נותן לי הרבה כלים להתכנס פנימה,לגלות את עצמי.בזכות השקט שלי התקדמתי הרבה מבחינת נפשית והרגשית.
~אני צריכה להיות חירשת.למה?כי זה האמת שלי.טוב לי עם זה.לאחר שעשיתי את החקירה על השמיעה אני כבר לא בטוחה שאני באמת רוצה להיות שומעת.כי זה משהו שאני לא מכירה.מה זה לשמוע?לשמוע רעש?לשמוע את האנשים האחרים מדברים?
~אני צריכה להיות "חירשת" לקול שיש בראשי שאין שום רווח בלהיות חירשת.זה האגו שכל הזמן לוחש לי שאני כישלון...
~אני לא צריכה להיות חירשת לעצמי ולאנשים אחרים ולהיות קשובה לעצמי ולאחרים.וואו..כעת אני נזכרת שהרבה אנשים אמרו לי שאני אולי חירשת אבל אני יודעת להקשיב לאנשים.הרבה אנשים שומעים אבל לא מקשיבים.הרבה אנשים מחפשים לפחות אדם אחד שיקשיב להם ולא מוצאים.אולי דווקא חירשות שלי גרמה לי להיות קשובה לאחרים כי אין לי שום רעש בראשי שהיה מונע ממני להקשיב.מי יודע.זה היתרון הכי גדול שיש.

תודה לכל מה שקרא ואשמח לשמוע מכם...

OrlyAum

New member
החקירה שלי ממשיכה-כי בא לי להשתחרר-שובת לב

"אני צריכה לקבל את עצמי כחירשת"

האם זאת האמת?
כן.בוודאי על זה אני צריכה לעבוד...עלי לקבל את עצמי.
האם אני יכולה לדעת בהוודאות שזאת האמת?
כן,בטח.
איך אני מגיבה כשעולה בי המחשבה הזאת הזאת?
וואו...זה נטל עבורי,זה סיפור חיי.מלחמה פנימית,מאבק מתמיד.אני אונסת את עצמי,מתעללת בעצמי,כופה על עצמי להרגיש משהו שאני לא מסוגלת,זועמת על כל העולם שקשה לי לקבל את עצמי כחירשת,רבה עם כולם ומצביעה עליהם שהם צריכים לקבל אותי כשבעצמי לא יכולה,אני מכניסה את עצמי בכלא ומטיפה לעצמי שנים אחרי שנים לקבל את עצמי...אני עייפה מהמלחמה הזאת שמתחוללת בתוכי.אני עוזבת הכל ומשקיעה בדבר אחד:עלי לקבל את עצמי כאילו זה דבר אחד שמעסיק אותי כשיש לי דברים יותר חשובים מזה.
איך אהיה ללא המחשבה הזאת?
וואו איזו הקלה..הייתי מניחה לעצמי,הייתי פשוט מוחקת את זה והייתי ממשיכה לחיות את החיים כרגיל.אפשר לנשום עמוק,אפשר להינות מהחיים ולצחוק...אני יכולה לרקוד,לצחוק,לשמוח ממה שיש...

היפוכים
~אני לא צריכה לקבל את עצמי כחירשת...וואו אולי זה יותר מקל עלי מאשר מהמשפט המקורי.מה עלי לא לקבל את עצמי?אולי כבר קבלתי את עצמי כפי שאני מאז שנולדתי ופספסתי את זה?אולי אני באמת לא יודעת על מה אני נאבקת...הרי מעולם לא הייתי שומעת..לא מכירה את זה...ולקבל את עצמי שאני שונה מכולם?אולי אני יחודית בדרכי...אם לא היו שומעים בעולם..היו רק חירשים..כבר הייתי יודעת שאני מושלמת ואין לי בעיה עם חירשות...
~אני צריכה לקבל שאני שמה את עצמי בתוך הגדרות "חירשות" ומגבילה את עצמי כשאני באמת לא מוגבלת...אולי עלי לקבל שאני חולקת בין שתי עולמות "בין שומעים ולבין חירשים" ומגבילה את עצמי עם זה..כשבעצם כולנו קודם כל בני אדם ואני מפרידה את עצמי מכולם ...
~אני צריכה לקבל שאני לא חירשת...נכון..אני אולי חירשת...בעצם לא שומעת אבל החיים שלי כמו לכולם...אין שום מגבלות...רק הכל בראשי..הכל סיפורים בראשי שהכל קשה..שיש חיים קשים לחירשים יותר משומעים.
~אחרים לא צריכים לקבל אותי כחירשת...נכון...בני משפחה וחברים אוהבים אותי ומקבלים אותי..הם לא מתעכבים על מושג "חירשות"..הם רואים בי קודם כל בן אדם מקסים,מדהים...שעוזר להם המון..הם אוהבים לדבר איתי על הכל...והם אפילו לא חושבים כמוני האם עליהם לקבל אותי או לא...וואו..הכל רק סיפורים...זה קשה להודות אבל אכלתי כל חיי עד כמה קשה לחירשים...

למעלה