101 סיבות ללמוד באו"פ

shlumperit

New member
אני אתחיל: חומר מסודר

באופ מקבלים חומר מסודר לכל קורס, מקבלים את כל הספרים, ולא צריך לסמוך על אף אחד אחר מלבד עצמינו. באוניברסיטאות אחרות יש להגיע לשיעורים, ואם לא הגעת, אין מקום מסודר שממנו אתה יכול להשלים את החומר.... אין כמו האופ

SilentWave

New member
עוד סיבה: שילוב עבודה ולימודים

לדוגמא אני - חייב לעבוד במשרה מלאה. האו"פ זה המקום היחיד שמאפשר לי להמשיך בעבודה שלי וגם ללמוד.

shlumperit

New member
למידה בקבוצות קטנות מאוד

(בניגוד ללשבת בהרצאה עם עוד 200 איש)

Fingertip

New member
ספרי הקורס הטובים ביותר...

לפחות, אם היו ספרים יותר טובים ללימוד עצמי, אז האוניברסיטה הייתה משתמשת בהם... אהד.

sunset*

New member
מרצים מצויינים

אז נכון שהמרצים לא דוקטורים או פרופסורים....אבל בשביל להעביר חומר בצורה טובה.... זה תלוי באישיות. לפעמים הגיל הצעיר יותר...עוזר מאוד, יודעים מה עובר עלינו, מאוד קשובים ועם נכונות גדולה להנחות וללמד. אני נתקלתי במרצים מעולים, עם ראש צעיר ועם רצון גדולללמד ולעזור.

Imperia

New member
מזדהה עם כל הסיבות חוץ מהאחרונה

היו לי נפילות גם באו"פ

shlumperit

New member
בהשוואה לאוני´ אחרות

ששם המרצים לא שם בגלל כושר הלימוד שלהם אלא בגלל המחקר שהם עושים, אצלינו יש מנחים יותר טובים

סיאנס

New member
בחינה

אתה יודע מראש מה החומר לבחינה, וזה לא תלוי במה שנספיק ללמוד במהלך הסמסטר. באוני´ רגילה אם יש שני מרצים לקורס, ובמקרה נפלת על אחד גרוע, והשני כותב את הבחינה, אכלת אותה....

blackrussian

New member
עוד כמה סיבות...

1. זו האוניבריטה הטובה בארץ (טוב, נו לדעתי) 2. סגל ההוראה עוסק בהוראה על פי הגדרת תפיקדו - כלומר, מרכז ההוראה דואג לכך שבקורסים אותם הוא מרכז יהיה חומר רלוונטי, מטלות מייצגות, מבחנים ברמה גבוה אך מתאימה לרמת הלמיד וכו´... המרכז מקבל את משכורתו בשביל שיעשה את כל אלה (וכך גם המנחים) - זאת *בניגוד* למצב באונברסיטאות הרגילות בהן הפרופסורים מקבלים את משכורתם על מנת לעסוק במחקר (דבר חשוב מאוד בפני עצמו, אבל...) וההוראה היא גזירת גורל שחלק אוהבים יותר וחלק (הרוב) אוהבים פחות. 3. הספרים שדברתם עליהם, מעבר לערכם הלימודי - הם נכס בפני עצמו. בוגר של הפתוחה מסיים את הלימודים עם ספרייה מקצועים מצויינת. 4. הרצאות, בעיקרן , בעיני הן בזבוז זמן, בייחוד במקצועות ריאליים (מתמטיקה וכו´) - אין אפשרות להבין חומר מתמטי קשה (אבל באמת להבין) בהרצאה (אלה אם כן קוראים את החומר לפני...). צריך בכל אופן להלחם עם המעברים בין הנוסחאות לבד, עם חומר כתוב. - אז אם החומר כתוב מסודר ומהווה את תוכנית הלימודים הרשמית - מה טוב!!! 5. יכולת לימוד עצמי היא (שוב בעיני, ומנקודת מבט של איש מדעי המחשב) התכונה החשובה ביותר של מהנדס תוכנה. טכנולוגיות מתחלפות כל שבועיים, ולא תמיד אפשר לצאת לקורס. צריך לקרוא, באנגלית, חומר טכני קשה, ולישם במהירות. בהקשר זה, יצא לי לקרוא לא מעט קורות חיים של מתכנתים בחדשיים האחרונים, וגם לראיין כמה. כמעט כולם מצינים ב"תכונות אישיות" - "יכולת לימוד עצמית מעולה". לאף אחד חוץ מבוגרי האו"פ אין שום תוכן מאחורי האמירה הזאת. לבוגרי הפתוחה - יתרון מוכך - דעו לנצל אותו!

סיאנס

New member
couldnt agree more!!!!!!!!!!

במיוחד לגבי הספריה המעולה שיש לי בבית, ויכולת הלמידה העצמית!!!!!

למעלה