14 זה גיל לחתונה ???????

14 זה גיל לחתונה ???????

נדמה לי שנושאים משיקים נדונו בינינו כבר בנושא המורמונים ונישואי הקטינות שם, למשל... אז ממש אצלינו בחצר מתחת לחלון קורה אותו הדבר. להלן (למי שלא קראה מעריב בשבת). חנה

טל קר

New member
לא רק הגיל חמור כאן, אלא כל

ההתיחסות לנשים כאל משהו שצריך לאלף כדי שילמד לשרת.

*שירי*

New member
זה מעבר להתייחסות - זה דיכוי מחושב

לקחת ילדה בגיל 13,14 ולחנך אותה מחדש, כאשר המטרה היא להפוך אותה למישהי שכל תכליתה לשרת את הצרכים של מי שנשא אותה, כפי שהוא מכתיב אותם, זה דיכוי לשמו. היא מנותקת מהסביבה המוכרת: בית ובית ספר, עוברת לחיות במקום אחר עם חוקים אחרים והשליטה עליה ניתנת לאותו הגבר שמכתיב את הכללים החדשים ושאותו היא צריכה לרצות. וכל זה נעשה בהסכמה ובשיתןף פעולה של החברה סביבה. איזה סיכוי יש לבנות האלה? זהו פשע נפשע מאין כמוהו. נפשן של בנות אלה נרצחת והן נידונות לחיים של אובדן ילדות וצלקות נפשיות וכל זאת מפני שבסביבה שבה הן גדלו הן נחשבות לאנושיות סוג ב`, בעלות חשיבות זניחה שניתן לשעבד את חייהן ונפשן לצרכים של מי שבאמת נחשב חיוני - הגבר. שירי

שרה נ

New member
גם אני הזדעזתי מהצורה בה מתיחסים

לאשה.. הוא ילמד אותה הכל.. ממש רחמנות על הילדות האלו שהלכה להן כל הילדות והאפשרויות לבחירה בחיים..

ציפי ג

New member
רחמנות על הילדות הללו

מזכיר לי את אילן גדל בברוקלין. החברות משחקות בחבל, והדודה של הגבורה, ילדה בת 14 בהריון, רוצה להשתתף אבל לא יכולה.

ציפי - נשדמה לי שמדובר גם בבעילת

קטינה, לא ? (לא ברורה לי לשון החוק לגבי נערות נשואות, בייחוד לאור זה שגם הנישואין הם עבירה). בכלל, איך זה מתאפשר ? שעורוריה איומה, כי הנערות האלה מגיעות ללדת מבלי שנישואיהן נרשמו כי הן קטינות, ובכל זאת בתי היולדות לא מדווחים על קטינות שבאו ללדת... זה הריון בתולין בעיניהם ?

ציפי ג

New member
יש גילאים שזה ממש אונס, ולא בעילת

קטינה. ומה עושה ילדה כזאת צעירה עם גבר במיטה? זה ממש עוול. אני יכולה להבין שבחברות מסורתיות בהן קודם שנשאו הבנות הן שרתו את אבותיהן, ואחרי הנשואין, הן שרתו את בעליהן, וגם הבעלים לא שינו הרבה מאורחות חייהם במהלך ילדותם לבגרותם, שנשואין כאלה לא כ``כ משנים, אבל בחברה בה ההבדל בין ילדות לנערות לבגרות היא כה מדורגת, זה שלילת החופש מתנוקות של בית רבן.

אפרת_ח

New member
זהו, שלפי הכתבה לא כל כך אוכפים

ואם מגיעים לשלב שכבר אוכפים, אז פתאום זה ``הדרך לרבנות עוברת בתחנת המשטרה``... יש בעיה, שעד שהאכיפה תמנע מקרים בעתיד היא תפגע במעורבים, ואיך שלא יהיה הילדות/נשים ייפגעו גם אם יענישו כביכול את אבא שלהן ולא אותן. אני חושבת שזה צריך לבוא בדרך של הסברה מעמיקה, ואני מבינה שזה מה שהרבנות הראשית מנסה לעשות.

ולמה לא לאכוף ?

נראה לי שהאכיפה היא בדיוק האיום הנאות על אבות ועל הבעלים הפוטנציאליים כאחד. חוסר תקפות הנישואין בהכרזת הרבנות והמדינה כאחד + עונש פלילי על עבירה פלילית יצמצמו ודאי את מימדי התופעה. מי שמספיק פטריאכל ושובניסט וחשוך ובהמה להשיא ילדה בת 13-14 ומי שנושא עליו תכונות דומות דיין כדי להינשא לה - לא ההסברה תשפיע עליהם. אולי על הבנות, אבל אז יש כאן בעייה של מצוקה נוראית של ילדות עם חשש עמוק של גרוש מהבית, נידוי וכולי. כמו בסחר בנשים ככה גם פה - יש להכביד את האכיפה על העבריינים ולא על הקורבנות. חנה

אפרת_ח

New member
הענשת הורי הקורבן ובעלה

נראים די רע בבית משפט, במיוחד עם סנגור שיודע לדבר. זה בדיוק השלב של התלונה על כך ש``הדרך לרבנות עוברת דרך המשטרה`` (ציטוט מהכתבה)

זאת אולי השעה אבל אני לא מבינה -

מה פגום בכך שהורי הקטינה יועמדו לדין וגם בעלה החשוד באונס קטינה ? זה אמצעי ההרתעה הטוב ביותר שיש למיגור התופעה, בתנאי שערך הנערה יעלה בטיפ-טיפה על ערך חיי אישה בכלל במערכת המשפט שלנו... לא ? אין צורך לחשוף אותה בתהליך וממילא היא מוגנת ע``י חוקים המגנים על קטינים מחשיפה במצבים כאלו. חנה

augustus

New member
למי משפט כזה נראה רע

לאותם האנשים שלא מבינים שבעל יכול לאנוס את אישתו (בשביל מה היא התחתנה איתו?), שלא חושבים שהכאת נשים זה משהו מעבר למריבות בין אוהבים, שמצבה של אישה נשואה בעיניהם טוב בהכרח ממצבה של אישה רווקה (מסכנה, אין לה בעל). הם אלה שרואים בבית משפט גבר מבוגר שהשיא בכוח ילדה קטנה לגבר מבוגר אחר, ומתרגמים את זה לסיפור רומנטי של זוג נאהב שהביורוקרטים המרושעים מונעים ממנו לממש את אהבתו.

כרמית מ

New member
כשהייתי משק``ית ת``ש בצבא

``זכיתי`` לטפל בחיילת גרוזינית שפשוט ברחה מההורים שלה כי לא הסכימה להתחתן. היא היתה עבורם כבר ``זקנה בלה`` בת 18 שצריך לשחרר מהצבא מיד ולחתן עם מישהו בן חמישים שישים, כי בגילה המתקדם, זה מה ש``מגיע`` לה. הכי עצוב הוא שהצבא לא ידע להתמודד עם זה שאין לה משפחה ושאחיה מגיע כל יום לבסיס כדי להרביץ לה ובסוף באמת שחררו אותה..

הסיפור רק מחזק את ידי בנושא האכיפה

שאינה מתבצעת. אסור לצבא לשחרר על רקע שכזה. למרות שהיא כבר לא קטינה.

augustus

New member
היא שוחררה כי הצבא

נכנע למשפחתה? תפרטי יותר על הסיפור הזה, הוא מעניין.

כרמית מ

New member
עשיתי אצלם ``ביקור בית`` כמקובל

אצל משקיות תש. או יותר נכון, ניסיתי לעשות. לא נתנו לי להיכנס. האבא והאח הגדול פשוט אמרו לי ללכת. האמא יצאה לכביש ודיברה איתי שם. כל מה שהיא אמרה זה ש``היא (החיילת) לא שומעת לנו ואין איך לעזור לה עכשיו``. לא ענתה על שום שאלה, לא הגיבה על זה שאמרתי שאפשר לעזור לבת שלה.. נראתה מפוחדת עד מוות. האמת היא שגם אני הייתי מפוחדת עד מוות. חיילת בת תשע עשרה, לא בדיוק ידעתי איך להתמודד עם העוינות של המשפחה מצד אחד וחוסר האונים של אותה חיילת מצד שני. זה היה בסיס פתוח אבל בסוף סידרו לה להישאר כל ערב לישון בבסיס, שהיה פתרון די נורא, כי כולם הולכים בחמש והיא נשארה לבד. עד מהרה אחיה התחיל להגיע מדי ערב ולעשות מהומות - היה מרביץ לש``ג כדי להיכנס, למשל. מאיים עליה, מכה אותה. אחרי כמה שבועות למפקד בסיס פשוט נמאס, הוא וקצינת התש (המפקדת שלי) עשו ישיבה ואפשר לומר שפשוט זרקו אותה. הם החליטו שיש לה יותר מדי בעיות ושהצבא לא יודע איך להתמודד איתן. כשעושים את התפקיד של משקית תש בצבא רואים הרבה דברים שמלווים לנצח וזה היה אחד מהם. אני לא קונה את התמונה המאושרת והמחייכת של הזוג שהופיע במעריב. לא קונה אותה בגרוש. חיתון נשים בגיל צעיר בעדה הגרוזינית הפך להיות משימה קשה בישראל של שנות האלפיים, כי הבנות הולכות לבית הספר, נפגשות עם נערות אחרות, צופות בטלוויזיה, קוראות עיתונים ויודעות שמשהו לא בסדר. התוצאה היא התגברות של אלימות כלפי אותן נשים כדי להכריח אותן לדבוק במסורת של נישואים בגיל צעיר.

augustus

New member
סיפור מזעזע

אולי לצבא באמת אין כלים רשמיים, אבל במצב בו אין פתרון אחד ומוסכם לנערות כאלה, הייתי מצפה לכל מוסד/גוף שנתקל בבעיותיהן, להגדיל את הראש מעבר למה שהוא חייב.

טל קר

New member
זה נוהל ידוע בצבא ``לפתור`` בעיות

על ידי העברתם למישהו אחר. מישהי שהיתה חברה טובה שלי בזמן הצבא ושרתה בבריאות הנפש בתל השומר היתה חוזרת עם כל מיני סיפורי זוועות. פעם באתי לבקר אותה ושמעתי שיחה של פסיכיאטר בטלפון - על מישהו שרצה נורא להתאבד. הפתרון היה כמובן לשים עליו שמירה יומיים שזה הזמן שיקח לשחרר אותו מהצבא, ולשחרר אותו - שיתאבד או לא בחוץ.

למעלה