2 שאלות בבקשה

BrEt HaRt 4eVeR

New member
2 שאלות בבקשה

1. חישוב ממוצע תואר - איך נעשה בדיוק? מישהו יכול לפרט לי בבקשה את השלבים לזה? אם יש לי 2 נ"ז בתואר שהם פטור (כי לא הייתי צריך לקחת קורס באנגלית) - האם הנקודות ההללו גם נחשבות במניין הנ"ז?
בכל מקרה כאמור אשמח בבקשה לפירוט מפורט

2. כאשר אני מעוניין להתקבל לתואר שני במכללה כלשהי ועליי להציג להם את גליון הציונים שלי - האם הם גם יוצרים קשר עם המקום בו למדתי את התואר הראשון שלי ושואבים משם את הגליון? או שרק אני צריך לצלם ולשלוח להם את הגליון שלי (ואת התואר עצמו כמובן)

תודה מראש

BrEt HaRt 4eVeR

New member
המשך - נא לקרוא!!

אם זה משנה מבחינת התשובות - למדתי במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן והתואר שאני רוצה הוא במכללה למנהל בראשל"צ.

oromer

New member
מנהל
תשובות

הממוצע של התואר הוא ממוצע משוכלל. כל ציון כפול הנ"ז שלו חלקי סך כל הנקודות זכות.
בנוגע לפטור- לא מכללים אותו בממוצע.
אנגלית- זה די מוזר כי לרוב אנגלית לא נחשב בממוצע
תואר שני- אתה צריך לשלוח להם

BrEt HaRt 4eVeR

New member
לגבי תשובה 2

מוזר לי מאוד שהמוסד של התואר השני לא יוצר קשר בכל זאת עם המוסד מהתואר הראשון כדי לוודא ולאשר את הציונים.
האם הוא שואב אותם ממקום אחר? כמו למשל המל"ג או מערכת עם ריכוז של כלל הציונים של כלל הסטודנטים בארץ או משהו כזה?

oromer

New member
מנהל
נתונים

אני יודעת שבתואר ראשון- הפסיכומטרי מגיע אוטומטית, ובגרויות- אוניברסיטת חיפה שואבת ממשרד החינוך, ונגיד במכללת תל חי הייתי צריכה לשלוח להם את התעודת בגרות שלי. העובדה שמשרד החינוך שולח ציונים זה סוג של שירות שעושים עבורך ועבור המוסד.
בתואר- גם בתואר בכלכלה- יכולים להיות הבדלים בין מוסדות. מבחינת הרמה, מבחינת היצע הקורסים (קורסי בחירה בד"כ). זה מייצר למוסדות האקדמים עבודה נוספת. לפנות, לבקש. יותר קל להגיד לך להביא. מה גם שאולי יש כאן עיניי של פרטיות. ציונים זה משהו אישי. למה שמוסד מסוים יעביר פרטים עליך למוסד אחר?
זה עלול לחשוף אותם לבעיות משפטיות.
ההבדל בין בגרויות ופסיכומטרי שמועברים, לבין תואר ראשון זה שבבגרויות ופסיכומטרי זה גוף אחד שאחראי (משרד החינוך/ מרכז לבחינות והערכה). זה גוף אחד שאחראי על המבחנים והציונים. ולכן הם מנהלים את המאגר שלהם ושולחים.
וגם את תעודת הבגרות מעניק משרד החינוך. משמע, אין יתרון בללמוד בבית ספר אחד או אחר. מסתכלים על היחידות, ממוצע, ואיזה מורחבים עשית. ללמוד ביית ספר מסוים לרוב לא מקנה יתרון בקבלה.
לימודי התואר שונים ברמה של הקורסים והמבחנים, היצע הקורסים.
וגופים שונים מעניקים אותו.

למעלה