2 שאלות..דחוף..מחר יש מבחן תודה מראש

מישהי70

New member
2 שאלות..דחוף..מחר יש מבחן תודה מראש

שתי שאלות די דחופות ..מבחן מחר: 1 .הנוקליאוטודים בגדיל אחד של DNA קשורים זה עם זה באמצעות: א. הסוכר והבסיס החנקני. ב.הפוספט והבסיס החנקני ג. הסוכר והפוספט. ד.יחידות הסוכר 2.בחידק מסוים התרחשהמוטציה באחד הבסיסים באנטיקודון tRNA CYS המוטציה גרמה לכך שה-tRNA הזה זיהה את אחד מקודני ה-STOP במוטנט: א. כל החלבונים ארוכים יותר מאשר בחידק שלא עבר מוטציה. ב.כל החלבונים קצרים יותר מאשר בחידק שלא עבר מוטציה. ג.חלק מהחלבונים ארוכים יותר מאשר בחידק שלא עבר מוטציה. ד. חלק מהחלבונים קצרים יותר מאשר בחידק שלא עבר מוטציה.

deathcaster

New member
תגובה

כאן לא פורום פתרון שיעורי בית. אני לא אתן לך תשובות, אבל אני אוביל אותך לתשובות... לגבי שאלה 1, ממש לא מסובך למצוא את התשובה בכוחות עצמך. היכנסי לויקיפדיה, חפשי DNA תקראי על המבנה שלו, ותוכלי לענות בעצמך על השאלה, וכך תהיי מוכנה טוב יותר למבחן , לא ? לגבי שאלה 2 : אני חושב שהתשובה די ברורה... מה עושה ה-tRNA ? אם המוטציה גורמת לכך שהtRNA מזהה קודון STOP, מה זה אומר לך בדיוק ?

מישהי70

New member
תשובה..

שכחתי לכתוב.. ב-1. אני חושבת שזה ג' 2. אני חושבת שזה ב' אני יודעת שהחלבון בטוח יותר קצר יותר..רק לא הבנתי מה זאת אומרת?איך רק חלק מהחלבונים יכולים להיות קצרים יותר?

deathcaster

New member
תגובה

לגבי 1, אני לא נותן לך ציון, ואני לא אגיד לך אם זה נכון או לא, אני רק אגיד לך אם בחרת בג'- תצטרכי לשכנע אותי שהבחירה שלך היא הנכונה. לגבי 2 - מה זאת אומרת "איך רק חלק" ? מה את יודעת על tRNA ? מה זה CYS ? האם בכל חלבון יש CYS ? אם תעני לי על השאלות, תביני .

מישהי70

New member
תשובה..

ע''פ ויקיפדיה, כתוב שהקשר בין הנוקליאוטידים הוא קשר פוספודיאסטרי, שמשתרע מקצה 3 של הסוכר עד קצה 5 של הפוספט, לכן אני חושבת שזה בין פוספט לסוכר. בקשר לשאלה 2, tRNA היא מולקלה חד גדילית (היא גם חומצת גרעין, נכון?) שמעבירה חומצות אמינו CYS היא חומצה אמינית, ולא בכל חלבון חייב להיות CYS, לכן התשובה לדעתי היא שרק חלק מהחלבונים קצרים יותר מאשר בחידק שלא עבר מוטציה. האם השתכנעת?

deathcaster

New member
תגובה

א. אני שמח שאת משקיעה, תודי שאין כמו להגיע לפתרון בעייה בכוחות עצמך. ב. לגבי תשובה שלך לשאלה 1 - יפה, רק שימי לב שבשאלה ציינו קשרים בין נוליאוטידים בגדיל אחד, כלומר יותר נכון - שמת לב לזה, זו יכולה להיות שאלה מכשילה אם לא שמים לב לזה שזה גדיל בודד. ג. לגבי שאלה 2 - יפה, ועוד קצת מידע: ציסטאין היא החומצה האמינית שיוצרת בחלבונים קשרים דיסולפידיים, ולכן היא חומצה חשובה לייצוב מבנה של חלבונים גדולים, ולכן סביר להניח שחלבונים ללא ציסטאין לא יזכו להיות גדולים למרות שזה לא כלל ברזל... ולסיכום - יפה מאוד, שכנעת אותי, אבל חשבתי שהמבחן הוא היום ? אז נשמח לשמוע איך הלך לך...

מישהי70

New member
תשובה..

כן המבחן היה היום, ושתי השאלות היו במבחן ..כל אחת היתה שווה 2.5 נקודות, אז סתם רציתי לבדוק אם מה שהקפתי נכון. קשה לי להגדיר ממש איך היה..כי זה מעורב כזה, מקווה שיהיה בסדר. תודה רבה לך

לִימוֹר

New member
יש לך טעות ב2

לCys יש 2 קודונים: UGU וUGC ו2 האנטי קודונים הם: ACA וGCA. אם יש מוטציה בבסיס הראשון באנטי קודון שתחליף בין G או A לU יתקבל אנטי קודון UCA, ותגרום לכך שה tRNA מצד אחד יקשור את החומצה האמינית ציסטאין אבל במקום להקשר לרצף הנכון בmRNA הוא יקשר לרצף UGA שהוא קודון STOP והתרגום ימשיך במקום לעצור כך שנקבל חלבון יותר ארוך. ישנם עוד קודוני STOP ולכן בחלק מהחלבונים התרגום יעצר כי הtRNA לא יקשר לקודון ולכן התשובה היא ג'.

deathcaster

New member
OK

עכשיו בלבלת אותי, הרי רשום שהמוטציה גורמת ל-tRNA לזהות קודוני STOP במקום ציסטאין, אז איך ייתכן שיהיו חלבונים ארוכים יותר במוטנט ולא קצרים יותר ? אם הבנתי נכון, אז מה שאת אומרת זה שהmRNA יתרגם ציסטאין במקום קודון STOP ? בגלל זה נקבל חלבונים ארוכים יותר ? רחמנא ליצלן, אני כבר סנילי, טוב שאני לא אצטרך יותר ביולוגיה מולקולארית...

לִימוֹר

New member
כן

הרי רשום שהמוטציה גורמת ל-tRNA לזהות קודוני STOP במקום ציסטאין הtRNA קושר ציסטאין לזרוע אבל במקום ליצור זיווג בסיסים עם הקודון לציסטאין הוא נקשר לקודון STOP ומכניס ציסטאין למקום שבו היה אמור להסתיים התרגום. התרגום ייעצר רק בקודון STOP אחר- UAA או UAG.

למעלה