2 שאלות למחוננים למיניהם

meyravbh1

New member
2 שאלות למחוננים למיניהם

אני אמא לילד בגן חובה,מבין הגדולים בגן מבחינת גיל,ולדעתי (האובייקטיבית,כמובן...).הוא גאון. אבל ממש.הוא מנגן,יודע על מערכת השמש יותר ממני,קורא,יודע את 4 פעולות חשבון עד 100 ,מגדיר צמחים וכו'. שאלותי: 1.אני מאד מעוניינת להקפיץ אותו את כיתה א'.(12 שנים בבי"ס זה ממש יותר מידי)אבל כל אנשי החינוך צועקים "אבוי לך!" כתה א' זה חשוב. אני לא מצליחה להבין למה לו להתייבש משיעמום כשהוא כבר יודע את כל החומר. יש כאן מישהו שקפץ כיתה? יש כאן מישהו שקפץ את א'? 2.בהנחה וימצאו שהוא לא בשל ריגשית ושאר בבל"ת,ולא נקפיץ אותו,או בעצם אולי בנוסף- איזו מסגרת יכולה להמשיך ולפתח אותו בנוסף לבית הספר בגיל שלו? שמעתי על חוגים למיניהם,אבל מדובר שם רק על גילאי 8 בערך. מישהו מכיר/ה? תודה!!!

theXequation

New member
אני לא מכיר חוגים לצעירים שכאלו אבל

אולי גרא מפורום ייעוץ פסיכולוגי יכול לתת מענה הולם לגילאים כה צעירים. מבחינתי (דעה שלי) אין טעם לבדל את הילד מסביבתו בגיל כ"כ צעיר - העשרה בבית,חשיפה וחוגים יהיו מצויינים. בהצלחה

meyravbh1

New member
שאלת תם:

כתבת:"אין טעם לבדל את הילד מסביבתו"-ואני מסכימה איתך מאד,אבל למה בכלל נוצר הבידול הזה?כוונתי למצוא לו מסגרת מעשירה בנוסף לבית הספר הרגיל,ולא במקומו. למה התכוונת? ועוד:מהיותנו שייכים למיגזר הדתי,אני אפילו לא בטוחה שיש מסגרת בית ספרית דתית למחוננים,כך ש(אם זה נכון),בכלל אכלתי אותה.

sickX6

New member
בקשר להיותכם דתיים -

לא יודעת איפה את גרה, אבל כשלמדתי ביסודי ובחטיבה פעם בשבוע בבית ספר למחוננים בכפר תבור (ז"ל - עכשיו יש בצפר למוזיקה במקום) זה היה חילוניים ודתיים ביחד.

meyravbh1

New member
תודה,אבל אני בכלל לא באיזור.

אבל זה בהחלט שווה בדיקה.

theXequation

New member
הבידול נוצר כי ישנו מסלול ברור מאד

הילד נמצא יש לו מעגל חברים ביישוב/שכונה והכל "כרגיל". לפתע הילד מוצא מן המסגרת לטובת מסגרת אחרת ומצטייר "כשונה" בעייני חבריו ובעיניי עצמו. לי נראה קצת מוגזם לצפות מילד כ"כ צעיר להבין את זה שהכל בסדר (אלא אם הוא סובל במסגרת הנוכחית). לעניות דעתי אחת השאלות המתבקשות מצד הילד היא - מה לא בסדר אצלי? למה הוציאו אותי מפה? מה עוד שאני מניח שחבריו ישאלו את אותו הדבר גם את עצמם וגם אותו. מי מהם יוכל לפרש את המצב נכונה? לטעמי אף אחד מהם
לא אתפלא עם מצבו החברתי יתערער מפעולה כזו (במיוחד אם גרים במקומות קטנים כמו קיבוצים/מושבים שם סטיגמה יכולה להדבק לאורך זמן) בהצלחה בכל אשר תבחרי

theXequation

New member
לא מסכים איתך! יש סיבה

זה כמו שילדים שאובחנו ככאלה שלא מתאימים למסגרת של גן רגיל יחושו בסדר כאשר מפרידים אותם מחבריהם

meyravbh1

New member
ההשואה ניראית לי לא נכונה,במחילה.

ילדים שאובחנו כלא מתאימים לגן רגיל בד"כ יודעים(טוב,תלוי מהי חומרת הלקות) טוב מאד שמשהו "לא בסדר" איתם ושקשה להם. הם גם שואלים את זה בפירוש.

theXequation

New member
אני לא מסכים עם זה.

לא אחת נתקלתי במקרים מסוג זה. בד"כ הילד לא יודע (פרט למקרים ממש אבל ממש חריגים) למה מוציאים אותו וכך הוא ממשיך במסלול החריג. הילד שלך שואל מה לא בסדר איתו? - הוא נמצא כנראה בקצה השני של הסקאלה.

meyravbh1

New member
הילדים שאומרים שמשהו לא בסדר איתם

אכן נמצאים בד"כ בצד השני של הסקאלה.אני מכירה את שני הקצוות.זו העבודה שלי.ואני בדיעה שכ-ן צריך להגיד לילד את האמת (בצורה מעודנת).הוא לא טיפש.הוא מבין טוב מאד.וגם אם אינו מבין-הוא מרגיש,ברוב המיקרים.

משפט שכולו שטות גדולה

גם כי לאותם ילדים אין כ"כ חברים מראש בגן רגיל (ולו כי הם כנראה מראש לא היו שם, ואם היו וללא ליווי של סייעת זה כנראה מראש לא עבד טוב), וגם כי אין שום דמיון שהוא.

theXequation

New member
שטות או לא שטות

(לטעמי התבטאות בצורה כזו אינה הולמת את הפורום, בטח ובטח אחרי שקראתי את חתימתך) אפשר להגיע לאי הסכמה. אני לא מסכים איתך וזה מהיכרות שלי עם משפחות משני צידי המתרס.לילדים יש חברים והם לא מבינים למה הם מופרדים מחבריהם. שוב לא להטפל למקרה הקיצוני ביותר של פיגור עמוק המהווים בד"כ מיעוט. שבת שלום

ron369

New member
אם הילדים לא מבינים, זה כי הם לא

החליטו בעצמם. אני יכול רק להעיד על עצמי, שבכיתה ב-ג זה לא הפריע לי (כשעברתי לבי"ס אחר בעיר). מצאתי חברים חדשים, ושמרתי על קשר עם (חלק, קטן, שגרים קרוב) מהישנים. למה אתה חושב שזה ייצור בעיות? ומתי נעשה ה"מדגם" שלך? סביר להניח ששבוע אחרי שעוברים כיתה/בי"ס/וכד' לא תהיה התאמה מלאה.

theXequation

New member
מסגרות

אולי יש אפשרות לקבל בגן תמיכה של חונך פר"ח/סחל"ב או ללכת למורה פרטי לשם העשרה - נניח איש/אשת חינוך עם נסיון מוכח והמלצות. לגבי היותכם שייכים למגזר הדתי: אני לא משם ולכן לא יכול לעזור בנושא הזה. בהצלחה

meyravbh1

New member
אתה חושב שמישהו יתן לי?

אני באמת לא יודעת הרבה על זה (מה זה סחל"ב?),אבל מהמעט שאני כן יודעת,הסיוע ניתן רק לילדים עם קשיים כאלו או אחרים,וגם בעבורם כמעט תמיד חסר. אז ניראה לי שהם פשוט יצחקו עלי אם אבקש סיוע שכזה.אתה יודע משהו אחר?

theXequation

New member
אאל"ט סחל"ב נועד דווקא לאוכ'

של "החזקים" והנחמד יותר הוא שאם פר"ח הוא פרוייקט של בי"ס אז סחל"ב מיועד גם לגנים.את יכולה לבקר באתר של פר"ח ולמצוא שם מידע על הפרוייקטים השונים. בהצלחה עם זה. נ.ב I לא יצחקו עליך, אם בנך מתאים לפרוייקט אז לא צריכה להיות בעיה. פשוט ללחוץ על המערכת. אסרטיביות בנושא חשוב שכזה אינה מזיקה
נ.ב II אאל"ט = אם אני לא טועה - למדתי את זה לא מזמן, כיף להשתמש

למעלה