2 שאלות על 40 אחוז נפשי

היי כולם,
התפוז השתנה ואני בקושי לומדת להתמצא ע''י ניסוי וטעיה בתפוז החדש, שמחה שהוא חזר!

שתי שאלות לי יש:
1.כמה בדרך כלל מקבלים אי כושר על 40 אחוז נפשי? אשמח בערך מניסיון האישי שלכם.

2.אני זכאית להגיש לסל שיקום ויש לי המלצות מגורמי סמכות רבים על סל שיקום,
כל הקטע הוא, שאני מאמינה שלכל הרופאים\גורמי סמכות יש אינטרסים סמויים!
כולם רוצים לעזור לי להגיש לסל שיקום!!

השאלה היא האם מי שמגיש אותי לסל שיקום מקבל בונוסים\תגמולים כלשהם?
כי קשה לי להאמין שפתאום כולם התנפלו עליי ומלחיצים אותי שהם יעזרו לי להגיש לסל שיקום,
ואלו אנשים דיי חדשים בחיי (גורמי סמכות למינהם ) וממש לא בא לי שהם יגישו לי סל שיקום כי הם לא מכירים אותי
ולא יודעים את הצרכים שלי ! (אני גם בקושי מכירה את עצמי, אבל אני לומדת להכיר את הצרכים שלי! ולומדת להכיר את עצמי)

אודה לכם מאוד על ניסיונכם!

תודה רבה ומועדים לשמחה!

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
חג שמח מארי..אני שמח שהגעת הנה בסופו של דבר..אני מאמין שתסתגלי.

בואי נתחיל ממה נותן לך סל שיקום, אני גם כבר בסל שיקום שנים.

קודם כל שיקום מדריך מדריכת שיקום ועו"ס, איתם בעיקר עם מדריכ/ה ..עוזרים בהכל כמעט..הם לומדים את הצרכים שלך את הגישה את הבעיות, עם מה את מתמודדת ביום יום ואיך את עושה את זה, גם בישול, ניקיון, תשלומים וכו' עוזרים להתמודד. בתוך זה זה כלי רב עוצמה ללמוד שינויי גישה דרכים אחרות להתמודד, חברה לשיחה, לבית קפה לקנות בגד, הרבה דברים שיכולים לעזור. אצלי כל החלק הזה ממש עזר..ויש לי שינויים לטובה בניהול חיי.

יש סיוע בטיפולי שיניים בצורה יפה. אני במסגרת זו עברתי ניתוח פה ולסת ושיפרו לי את המצב מאוד.

יש סיוע כלכלי פעם ב5 שנים, ניצלתי את זה יפה.

יש פסיכיאטרית מלווה ופסיכולוג הכל לפי הצורך.

יש מועדונים ופעילויות למי שבוחר.

סה"כ חבילה נאה מאוד, שאם את בוחרת ממש לשנות דרכה את החיים אפשרי מאוד ויעיל מאוד מאוד. זה תמיד היה קריטי בעיניי שמישהו יבוא יראה איך אני חי בפועל בבית..בחוץ ויראה את ההתמודדות האמיתית שלי במצבים שונים. זה ענק אני אומר לך..עם מדריכ/ה טובים זה עושה שינוי.

עכשיו יש מן הסתם חברות שונות, כולן נותנות אותו דבר למעשה מהסל. לי אמרו חברת "אנוש" היא הטובה..ויצא טוב. תחרות על הלקוח מן הסתם כן, לא יכפו עלייך את מי לבחור.
עכשיו אינטרסים סמויים, אולי..אז אני אשאל מה באמת זה משנה? נניח עשו עליי אינטרס לחברה שקיבלתי אחלה ההוא הרוויח וההיא. אני קיבלתי את מה שרציתי שינוי בחיים, בהתנהלות..מישהו לדבר איתו שיבין יותר מאחרים ללא ספק. מישהו שמכוון למקום טוב יותר..פעילות חברתית. התנהלות אחרת יורת טובה משהייתה לי..נכנסתי גם לקהילות של חברים ללא אתגר נפשי ואני מסתדר מעולה. תשאלי את עצמך מה את רוצה להשיג למען עצמך ..למען עצמך..ומה זה משנה מי הרוויח ..

זו כנראה חלק מן הגישה שלך שאולי צריך לתקן כי לי נראה שקשה מאוד לחיות עם מי מרויח עליי כל היום מי יש לו אינטרס כזה או אחר ופחות לראות מה אני מרוויח מבלי כל מיני..מחשבות וכו. במקרה שלנו גם זה לא עולה לך כספית אלא את מרוויחה נטו. כך שאין שיקול כמה גבו לך יותר פה..

וחלק חשוב, המקצוע שלהם מה שלמדו ובעיניי עושים טוב..זה באמת לעזור לך להכיר את עצמך, את הצרכים, חוזקות, חולשות, מחסומים, מנועי צמיחה שיש לך, כישורים וכל מה שאת בעצם..וזה גם חלק שאת אומרת שאת צריכה וזה מעולה שאת יודעת את זה.

אני מציע לך כנסי לחברה לא משנה לי מה..מההיכרות שלי אנוש טובים נניח ואני לא משוחד אלא מנוסה בפועל. תתחברי עם המשקמים..ותעבדי על מה שאת צריכה ולמען העתיד שלך..וזה הכי חשוב העתיד שלך החיים שלך..מעל הכל הכל הכל בעיניי.

והפורום פה..לפחות אני פעיל בכתיבה אני מקווה שיתעורר יותר ויותר ..נלווה אותך בעז"ה בתהליך בחוויות במה שאת בוחרת לשתף ..ובכלל..בחיים מנקודת המבט שלנו הנפגעים :)
חג שמח 🌺

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אגב לשאלה על כמה מקבלים..שכחתי לענות לך...השאלה היא לא כמה אחוזים רפואיים יש לך ...אלא כמה אחוזי אי כושר..הקצבה של ביטוח לאומי אם לזה התכוונת היא נקבעת על פי אי כושר עבודה בלבד.

להלן סכומי הקצבאות (מעודכן ל- 01.01.2020):​

סכום קצבת הנכות החודשית הוא בהתאם לדרגת אי-הכושר שנקבעה לך :

• דרגה מלאה (100% או 75%) - קצבה חודשית מלאה בסך 3,321 ש"ח .
  • דרגה חלקית בשיעור 74% - קצבה חודשית חלקית בסך 2,242 ש"ח .
  • דרגה חלקית בשיעור 65% - קצבה חודשית חלקית בסך 2,027 ש"ח .
  • דרגה חלקית בשיעור 60% - קצבה חודשית חלקית בסך 1,908 ש"ח .
  • עוד מידע בקישור.
https://www.btl.gov.il/benefits/Disability/Pages/שיעורי הקצבה.aspx
איזה דרגת אי כושר שיש לך אם יש תקבע קצבה. מה שכן בדרגת 20% רפואי ומעלה ניתן לקבל שיקום מקצועי מביטוח לאומי להכשרה מקצועית לעתיד בזמן השיקום יש קצבה.

תודה רבה ירון על התשובות המושקעות!
בקשר לאי כושר, השאלה היא כמה על 40 אחוז נפשי לדעתך הם יכולים לתת?
האם זה ישר מביאים לי מעל 75% אחוז אי כושר כשיש לי 40% אחוז נפשי דרך ביטוח לאומי?
שהפסיכיאטר של ביטוח לאומי קבע את האחוזים האלו?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
יש שני דברים

1 אחוזים רפואיים יכולים להיות גבוהים מעל 100% זה רק מצב רפואי שאינו קובע קצבה.
2 אחוזי אי כושר , שהם אי כושר עבודה, הם קובעים אם בכלל תקבלי קצבה ואיזה קצבה.

אם קבעו לך אי כושר עבודה 40% נפשי בלבד ללא עוד סעיפים, את לא מקבלת קצבה. אלא אפשרות שיקום, סל שיקום נפשי. עזרה בהשתלבות בעבודה
כי לפי 40% זה לא מספיק אי כושר עבודה לקבל קצבה יש בעינהם מספיק יכולת להתפרנס לבד.
בפועל קובעים את זה במקום אז את כבר אמורה לדעת מה כושר העבודה שלך..

נערך לאחרונה ב:
למעלה