24: סוף עונה 9 חלק א

איל51

New member
24: סוף עונה 9 חלק א

וואו...הכנתי את עצמי לפרק חזק, כמו בהרבה סיומי עונות של 24, אבל זה תפס אותי בהפתעה.
מצד אחד למי שראה ומכיר את העונות הקודמות, העונה הזו לא הייתה הפתעה מיוחדת, לא היה שינוי מהותי, לא השתנה הרבה בתפקידים של הדמויות, ולפעמים הייתה הרגשה שאלה אותם דמויות מעונות קודמות, אבל שחקנים אחרים משחקים אותן.
האם זה הפריע? אולי לשנייה, אולי זה העלה גיחוך או גלגול עיניים.
האם זה עבד? ללא ספק.
איך אני יודע? כי אני ממש ממש רוצה שתהיה עוד עונה. לא בגלל שאני רוצה לדעת איך ג'ק יוצא מהצרה הנוכחית. טוב, גם בגלל זה. אבל בעיקר בגלל שזו סדרה שיודעת לקחת את עצמה ברצינות מצד אחד, ויודעת את הגבולות שלה מצד שני. אין הרבה סדרות, לפחות לא שאני זוכר, שידעו להתמודד עם הדילמה של "העלילה אמורה להיות מציאותית אבל גם טלוויזיונית ולא משעממת ומלאת אירועים" כמו 24. סדרה שכל מהותה הוא אקשן, תפניות עלילתיות ואקשן. כל הדרמה, היחסים הבין-אישיים והבין לאומיים, כל זה חשוב, אבל פחות

בכל מקרה, החלטתי לחלק את התגובה שלי לפרק 12 ספציפית ל-2 חלקים, כמו שהפרק עצמו היה מחולק, ופחות או יותר לפי ההתקדמות העלילתית בפרק. מקווה שייצא בסדר:
* אם תקשיבו לקול של קיפר סאת'רלנד כשהוא אומר באילו שעות יתרחש הפרק, זה נשמע כאילו אפילו הוא מופתע מהקטע של 13 השעות, בקטע שהוא אומר "11:00 AM"

22:00:00-22:46:22
- אם יש משהו שהפריע לי בכל הסיפור הזה עם אודרי וצ'נג, הוא איך לעזאזל הוא ידע איפה ומתי היא תיפגש עם החברה הזאת שלה? ועוד הספיק להעמיד צלף במקום? ברור שהייתה הדלפה איפושהו, אבל לא מתאים ל-24 לא לגלות אותה. תוסיפו לזה את העובדה שהוא אומר לאודרי שלא תיצור קשר עם אף אחד והיא די יצרה קשר. חורים רציניים בעלילה.
- ג'ק מצא בערך אחרי שנייה, במקום הראשון שהוא מחפש, את הטלפון הנסתר של סטולנביץ'. סביר בשביל ג'ק.
אז ככה הוא גילה איך צ'נג מתכוון לברוח, ואני חשבתי שרק קלואי תוכל למסור לו את המידע הזה. טוב שהמציאו בשבילה תירוץ אחר להצטרף אליו.
- שנייה אחר כך, צ'נג מתקשר לג'ק לאיים עליו שלא ינסה לתפוס אותו, אחרת הוא יהרוג את אודרי. נו...באמת. אפשר לחשוב שצ'נג לא מכיר את ג'ק באוור. הוא הרי בילה איתו איזה שנה.
מה ג'ק עושה עם האיום הזה? שולח את ג'קי להציל את אודרי, בזמן שהוא יוצא לרדוף אחרי צ'נג.
ואחרי כל זה, הקטע האהוב עליי בסצינה הזו, הוא התגובה של ג'ק לזה שמארק אמר לו: "היא אוהבת אותך". ב"shut up!" שהוא זרק אליו, היה בעצם: "לא רוצה לחשוב על זה עכשיו!" אבל גם היה שם המון דברים אחרים, של שנים. טוב מאוד קיפר.
- ברקע כל הזמן הכוחות הסינים מתקרבים לקו האדום של האמריקאים. הגנרלים של האמריקאים נראים קצת נלהבים מידי לפתוח באש ראשונים, ועוד להשתמש בנשק גרעיני (גם לפי הפרק הקודם), אבל הלר מסתדר איתם יופי. בכלל הלר בפרק הזה זכה באמון שלי בתור נשיא יציב ושקול. ידע איך לדבר עם הנשיא הסיני, ידע איך לנהל את המשבר, וידע איך להתמודד עם המחלה שלו במשך הזמן הזה.
- ג'ק אוסף את אודרי (כי היא גרמה לבלאגן, לדעתה, אז היא חייבת לתקן את זה) ויוצא לנמל. בינתיים קייט נעזרת באודרי כדי לזהות מאיפה הצלף יורה וככה היא תוכל להוריד אותו.
היו דקות טובות של קים רייבר ואיבון סטרחובסקי. האחת התנהגה כמו שמישהו אמור להתנהג במצב שמאיימים עליו עם רובה במידה ולא יישאר על ספסל, והשנייה עשתה את מה שהיא הייתה צריכה לעשות, ובצורה הכי קרירה ומחושבת שאפשר.
בינתיים ג'ק ובלצ'ק מגיעים לרציף, ולספינה. מאוד אהבתי את זה שהם לא סתם מסתערים על האיזור ויורים לכל מקום ובכל דבר (זה עוד יגיע כמובן), אלא עוברים מטר מטר, בהדרכת קלואי ועושים את זה רגוע. לצ'נג לוקח כמה שניות להבין את מה שקורה, ועוד כמה שניות להבין שזה ג'ק, ואז עוד כמה שניות לקלוט ש"היי...יש לי צלף שמכוון על אודרי וג'ק לא נשמע לתנאים שהוא הציב לו, אז אולי נירה בה?" בזמן הזה קלואי מספיקה לזרז את קייט, שמספיקה להזהיר את אודרי וללכת על המהלך עם הכי הרבה ביצים שהיא יכלה לעשות. וזה עבד.
עם מאבטח אחד מת, אבל זה עבד.
פה דווקא לא אהבתי את התגובה של אודרי להצלה שלה, היא כאילו נשמה לרווחה מהר מידי. לא שהייתי במצב כזה במציאות, אבל נראה לי שלוקח קצת יותר משנייה להתאושש מזה שרצת לעבר צלף, אחרי שבמשך איזה חצי שעה הוא איים עלייך ואיכשהו עוד נשארת בחיים.
- אבל...יורה שני.
בכל סצינת ההצלה של אודרי חשבתי לעצמי "אבל אולי יש עוד צלף שם? אולי מישהו מתחבא בשיחים ורק מחכה שינסו להציל אותה?". ולא, לא היה. כי אחרת הוא היה פועל מיד אחרי שחיסלו את הצלף בבניין.
אבל אז הוא כן היה. ולשנייה אחת חשבתי שקייט היא זו שתיפגע (יחד עם עוד מאבטח לרשימה) ותשרוד את היום, אבל הפרצוף של אודרי אמר הכל. ולא רק שזהו, היא כבר לא תצא מזה, אלא גם היא לא תקבל סצינת פרידה דביקה עם אבא שלה ועם ג'ק. כי ככה זה בחיים. סצינה חזקה מאוד, ואני מרוצה שהיא באמת לא קיבלה אפשרות להגיד מילים אחרונות לג'ק ולנשיא.
לאות הזדהות, אפילו תקתוק השעון היה על שקט.
וכן...בקשר למה ש-LeRanch אמר, אודרי היא החברה/אישה/מאהבת השלישית של ג'ק שמתה. אבל היא סבלה יותר מכולן. עד שהיא התגברה על העינויים שהיא עברה בסין....
- ואז הגיע הקטע הכי חזק בפרק, ואולי בעונה, ואולי יותר. קייט מבשרת לג'ק על אודרי, והוא פשוט...נהיה אנושי. לא ראינו את זה הרבה מג'ק לאורך השנים, וזה לפעמים היה חסר. אבל הפעם זה היה מצוין.
הוא הוריד את הרובה, שלף את האקדח מהנרתיק ו...אין ספק, הוא התכוון להתאבד. אין אפשרות אחרת להבין את זה. שום דבר כבר לא שינה לו. וואו.
אבל אז הוא שמע קולות מסביבו, והבין שיש לו עוד מה לעשות, והוא חזר להיות ג'ק. יותר מזה, הוא חזר להיות ג'ק של סוף עונה 8 שיורה בערך בהכל ורואה אדום בעיניים.
- ג'ק מגיע לצ'נג, ומצליח להתגבר על הרצון המטורף להרוג אותו מיד (שזה מאוווד הפתיע אותי) כדי להספיק לשלוח לנשיא הוכחה שצ'נג עוד חי וככה למנוע מלחמה בשנייה האחרונה, כרגיל.
שנייה אחר כך, הוא לוקח חרב סמוראים שבאה משום מקום, ומוריד לצ'נג את הראש. טיפיקל ג'ק. למרות שחשבתי שהוא יענה אותו קצת.
ואז, הוא לא מצא את קלואי. ויש טיפת דם על הריצפה...
- קייט עזבה את ה-CIA בכל מקרה, למרות שהוכח שלא היה כלום עם בעלה והוא סתם הופלל ולמרות שהיא בערך הצילה את היום (יחד עם ג'ק וקלואי). אולי היא הלכה לקבל ספין אוף משלה.
- הנשיא הלר מגיב מדהים להודעה על המוות של אודרי. למרות שחשבתי שהוא יגיד: "אז למה לא סיפרת לי ברגע שידעת???" הוא התעלם מזה לגמרי. אחרי שהוא ניסה להכחיש, ולמצוא הסברים אחרים הוא פשוט....קרס.

איל51

New member
24: סוף עונה 9 חלק ב

11:00:00- 10:50:54
- אודרי מועלה למטוס. בארון. והאמת? זה אפילו לא החלק הכי עצוב בסצינה הזו.
מה שהנשיא הלר אמר לאליסטר, ראש ממשלת בריטניה, היה...פשוט...מצוין. לא יודע מי כתב את זה, אני יודע מי שיחק את זה. וויליאם דיווין היה מדהים בקטע הזה.
כל התיאור שלו על התמונה במשרד...למרות שהיה ברור שהוא מתכוון לאודרי, זה עדיין פגע בי ישר בבטן. ואחרי זה? הוא ממשיך ואומר שהוא גם לא יזכור את היום הזה. לא יזכור את המשבר עם סין, או את מרגו. לא יזכור שהבת שלו נרצחה. לא יזכור כלום.
והחלק הכי כואב? שזה נראה כאילו הוא השלים עם זה. אין לי ברירה אחרת, כמובן, אבל...זה היה חזק.
- אחרי שג'ק קיבל טלפון שנייה אחרי שהבין שקלואי לא איפה שהוא השאיר אותה, ומלמל שם כמה דברים, עכשיו הובן מה קרה ואיפה. גם אם זה לא הכי הגיוני.
הרי איך הרוסים ידעו איפה קלואי נמצאת? ולא רק שהם ידעו, היה להם כוח ממש ממש קרוב, שגם יכל לתפוס אותה ולהיעלם בלי שאף אחד יראה באיזה רבע שעה מאז שהיא נכנסה למכולה ההיא. אם אתם שואלים אותי, היה עדיף שהם היו מוצאים אותה ביער אחרי שהיא ברחה מצ'נג, או שבכלל צ'נג היה מעביר אותה לרוסים. זה היה הרבה יותר הגיוני.
בכל מקרה, ג'ק הולך לבצע חילופי שבויים. ובראש מורם.
זו לא הפעם הראשונה שג'ק מקריב את עצמו תמורת מישהו אחר, השאלה היא האם זו הפעם האחרונה.
שניות הפרידה שלו מקלואי היו חביבות, לא יותר. והקטע של "את החברה הכי טובה שלי"? באמת? מה עם קייט ו...זהו בערך? טוב, די הגיוני בעצם.
אז ג'ק ממריא למוסקבה, עם הבטחה שהוא לא יהנה שם. אבל, רק אני ראיתי חיוך על הפנים שלו? כנראה שהוא יודע שזה מה שהוא היה צריך לעשות, ושאין דרך אחרת.

או שהוא יודע שהוא ייצא מזה.

---------------------------

העונה הייתה קצרה מידי, אין ספק. הסיפור עם מרגו והמל"טים תפס את רוב העונה, ואז נגמר ברגע. הסיפור עם הסינים, לכאורה מה שאמור להיות מסובך יותר כשמבינים שמדובר ביחסים בין לאומיים, היה מאוד קצר. היו פחות תפניות ממה שהיו בעונות הקודמות, וגם הסוכנים הכפולים/חפרפרות היו פחות מרגשות ומפתיעות (לפחות אותי).
אבל חייבים עוד עונה. מלאה. שלמה. של 24 פרקים.
שימצאו דרך, שימצאו מימון ושיחשבו על משבר עולמי כלשהו אחר. מצידי שהטיבטים יאיימו בהפסקת התפילות וההתנזרות ויכריזו מלחמה על...קוסטה ריקה. העיקר שאיכשהו יתברר ששוב, רק ג'ק יכול להציל את המצב.
ושקייט תיסע להוציא אותו ממוסקבה.

---------------------------

ממש נהניתי לקרוא פה (ובפורום טלוויזיה) תגובות ודעות שונות לגביי הפרקים והעונה.
מקווה שניפגש שוב בעונה הבאה.

איל51

New member
תיקון

נכון שכתבתי שאני רוצה שקייט תיסע להוציא את ג'ק ממוסקבה?
אז שכחו מזה.
שטוני יעשה את זה.

דנה1982

New member
הקטע עם קלואי

בסוף הפרק, כשהוא מודה שהיא החברה הכי טובה שלו והם מחזיקים ידיים לרגע - סצינה חזקה מאוד. הפרק הזה כולו נבנה על רגעים כאלה (התגובות של ג'ק, הלר ומארק למוות של אודרי, הסצינה של הלר עם אליסטר והמוות של צ'נג) אבל הסצינה הזו במיוחד - כי היא משקפת בדיוק את הקשר של ג'ק וקלואי לאורך 7 עונות, מאז שהיא הופיעה בפעם הראשונה. היא באמת הייתה החברה היחידה שלו, שתמיד הייתה שם והאמינה בדרך שלו והייתה זו שמלווה אותו באוזניה ועוזרת לו לחמוק מהפרוטוקול כדי לעמוד במשימה. יש פה גם סגירת מעגל ברמת העונה עצמה - העונה התחילה בזה שג'ק מציל את קלואי, וכך היא גם הסתיימה.

איל51

New member
אני רק אחדד

המשפט האחרון שלך עלה לי לראש בסוף הפרק, אבל עם שינוי קטן:
ג'ק לא סתם מציל את קלואי בתחילת ובסוף העונה. בתחילת העונה ג'ק מסגיר את עצמו כדי להציל את קלואי, בסוף העונה הוא, שוב, מסגיר את עצמו כדי להציל אותה.
ברוב הסדרה ראינו כמה קלואי מקריבה עבור ג'ק.
לוקחת סיכון עם העבודה שלה, עם החברים שלה, עם המשפחה שלה. תמיד היא תוותר לו ותעזור לו בכל מצב. לא תמיד, אם בכלל, ראינו איך ג'ק מוקיר תודה להקרבות האלה של קלואי.
בדקות האחרונות של הפרק האחרון, של אולי העונה האחרונה, ג'ק החזיר טובה. הוא לא "סתם" הסגיר את עצמו ל-CIA כשהוא יודע שהוא יכול לצאת משם כי הוא תיכנן את זה מראש. הוא הסגיר את עצמו לרוסים. רוסים שחיפשו אותו 4 שנים כדי להחזיר לו על מסע ההרג בסוף עונה 8. רוסים שהיו מוכנים לגרום למלחמת עולם שלישית, כל עוד ג'ק יהיה בידיים שלהם.

זאת חתיכת הכרת תודה.

Y. Welis

New member
ולכן ההתנצלות שלה עברה קצת מהר מדי

כשהיא ניסתה להסביר את אחריותה למתקן ולשימוש שעשה בה ההוא.

היה אפשר לעשות דרמטי יותר ('אני מסגיר את עצמי לשחרר אותך ואת ככה גומלת לי???').

בסופו של דבר האיפור הגותי היה חזק יותר ממנה... כמו הזקנקן של טוני בעונה 1 (כי הוא שכח להוריד אותו בפרק הראשון ונתקע).

אני חושב שהיא היתה טובה יותר עם פרטנרים (כמו בעלה המחושש הנהדר, או ג'נין גראפולו המעצבנת בעונה 6 או 7, האנליסטית המתחרה). כאן לא היו לה - ואלה שהיו בהתחלה חוסלו מהר מדי. גם המניעים שלה לא היו די ברורים.
היכולת שלה לפתור כל בעיה הזכירה את הדמות של המדען מ'סטרגייט אטלנטיס' (וגם הוא נעשה כזה על פני כמה עונות). קצת נדושה כיום.

בסוף המוכנות של ג'ק להסגיר את עצמו לא היתה ברורה כ"כ. סביר יותר שהחליט שבלי אודרי, כבר לא משנה...

איל51

New member
עוד חידוד

כשאמרתי שהסצינה הייתה סבירה, לא התכוונתי שהרעיון מאחוריה לא היה טוב. היה צריך להראות ולהדגיש את הקשר שיש בין ג'ק לקלואי כבר 7 עונות.
מה שהתכוונתי הוא שלדעתי, ולדעתי בלבד, זה לא בוצע בצורה מספקת. לא היה חזק מידי כמו שהיה אמור להיות בקטע הזה.

wranger

New member
מישהו שם לב ש

...השעון האחרון היה שעון שקט? אני לא זוכר איך היו השעונים בסופי העונות האחרות של 24, אבל האם זה לא מרמז שג'ק מת?

דנה1982

New member
וואו

ציפיתי לפרק טוב, ציפיתי למוות, אבל לא ראיתי את זה בא - שום דבר מכל מה שקרה.

אודרי. כשהיא הסתובבה לקייט עם פצע הירי פשוט זינקתי בצרחות מהספה ולא יכלתי להפסיק לבכות עד סוף הפרק. לא רק בגלל שזו אודרי, אלא בגלל ג'ק. אחרי שהרגו לו את טרי, אחרי שהוא איבד כבר את אודרי פעם אחת, אחרי שהרגו לו את רנה - זה היה סוף טרגי, ואפילו מיותר בעיניי. בשלב מסוים בעונה הזו חשבתי שנותנים לג'ק עונה נוספת בשביל "סגירת מעגל". הנשיא יעניק לו חנינה, אודרי תחזור אליו וסופסוף איכשהו הוא יקבל סוף טוב אחרי 9 עונות (שהן בערך 15 שנים בזמן "24"). חיכיתי גם לתגובה של הלר על המוות הזה, וכמו שצפיתי - התגובה שלו רק הוסיפה לי עוד סיבות לבכות. קרה לי ב-24 שברחו לי כמה דמעות אבל בכי ממש? זה משהו ששמור אצלי לאנטומיה של גריי בד"כ. לא לסדרת האקשן הכי טובה בעולם.

התגובה של ג'ק למוות של אודרי הייתה אדירה. כשהוא הוציא את האקדח היה רגע שחשבתי שהוא פשוט יירה בעצמו, אבל כמובן שברור שזה לא באמת היה קורה
בכל זאת הירי והצעקות מיד אחרי היו פשוט תגובה מושלמת לרצח של אודרי, כמעט כמו מסע הנקמה אחרי שרנה מתה (שום דבר לא יתעלה על הסצינה שבה הוא הוציא לרוסי את הקרביים, בכל זאת), והסוף של צ'אנג היה על הגבול בין סצינה פסיכית לחלוטין לבין הומור טהור. אם לא הייתי עסוקה כל כך בלבכות כנראה שהייתי צוחקת.

זה היה פרק מעולה, הפינאלה הכי חזק של "24" (פי מיליון יותר מפרק הסיום של הסדרה בעונה 8) ואולי אחד הפרקים החזקים ביותר בסדרה. גם אקשן מוצלח מאוד, גם אהבתי את הסצינה שבה קלואי מכוונת את ג'ק בדיוק לאן לירות ומתי (סצינה 24 טיפוסית), גם כל סיפור משפחת הלר והנאום של הלר לאליסטר על זה שהוא לא זכר את השם של אודרי כשהביט בתמונה ועל זה שלא יזכור שום דבר מהיום הזה או מהעובדה שהיתה לו בת שמתה מוות כזה. זה פשוט היה קורע לב. ובסדרה כמו "24" לא מצליחים לרוב להגיע לרמות רגש כאלה. זו בדיוק הסיבה שהיו חייבים להביא את הלר ואודרי לעונה הזו ולא להמציא לנו נשיא חדש. כי ב-12 פרקים קשה מאוד ליצור חיבור רגשי לדמויות חדשות, והשימוש בדמויות מוכרות הוא מה שגרם לפינאלה הזה להיות לא פחות מענק.

האם העובדה שג'ק הועבר לידי הרוסים אומרת שיש מצב שנראה עוד עונה שבה הוא ישוחרר מהכלא הרוסי? או יברח ממנו? לא שיש לו בשביל מה, את כל הנשים בחייו לקחו לו ועכשיו באופן רשמי לא נשארו דמויות שאפשר להחזיר...

איזו סדרה ענקית. ענקית. ענקית!

Y. Welis

New member
תכריכים לזמיר - אמרתי בגדי לבן...

ולא טעיתי. מי שלובש לבן מציין קדושה ובדרך לאיחוד עם האל. שימו לב בעתיד; אולי זה יציל אותם...

האם זה היה הגיוני? אולי. שיחרר את ג'ק מהפיקסציה שלו, שלא נועדה להתממש. צריך אותו מוכן לעונה הבאה. סביר שתהיה, אם הסיפור נשאר פתוח.

חבל שאודרי לא זיהתה את צ'אנג בטל'. היתה אמורה להגיב לקול שלו, ולו פיזית. חבל שנשכח.

ג'ק הנוקם הזכיר לי את מוד ה-berserk ב'דום' - כשכל יריה או מכה חזקה פי 4 מהרגיל... שם עין על החרב ההיא, שכמובן נועדה לכרות מישהו מתישהו.

הקטע עם הרוסים מוזר גם - איך למה כמה. יש וויתורים בקטע הזה מהפרק הקודם, וחבל כי עד לפ. 11, הכל פחות או יותר הוסבר טוב. אבל כשצריך להוסיף טוויסטים, אז מוסיפים.

מעבר לכך - לא הרבה. אגב שמתם לב לדמיון בקול של העוזר של הנשיא לווינקוט? היה צריך לרמוז על קשר משפחתי בינהם. חייב להיות...

שוב דמעות מרות לפון-מורגן... לא תהיה ג'ק שניה. לא היא.

היה נחמד, בעיקר הפרקים הראשונים - 1-4 וכן 7-10.
טוב שהכתיבה הטובה עדיין קיימת, ומטריד ש-4-5 שנים אחרי עונה 8, אין תחרות משמעותית לקונספט הזה, שיכול כך לתפוס הרייטינג של הקיץ.

מקוה שנראה עוד בעתיד. לפחות עד שתהיה תחרות שווה.

dongadonga

New member

אני חושב שלכולם ברור למה ג'ק בחר לחייך כשהמסוק המריא. הוא סוף סוף קיבל את הגאולה שלו. הוא כבר עייף מכל מסעות הנקמה שלו, מאיבוד הקרובים ובעיקר הקרובות אליו. אם רוצים לסיים את הסידרה מתישהו, וחבל שכך כמובן, זה חייב להגיע ברגע כזה. ברגע שג'ק מקריב מעצמו כדי שקלואי תינצל, ולא משנה מה הרוסים יעוללו לג'ק.
כחושבים על זה, זה עדיף לסיים את הסידרה כך מאשר להרוג את ג'ק. הזיכרון שיישאר ממנו הוא שג'ק היה שלו ונינוח בדרך למוסקבה. אבל כמובן שזה תסריט לא ריאלי, ולו רק בגלל שג'ק אומר לקלואי לברר ולדאוג למשפחתו. אין ספק, ליוצרים יש אתגר לא פשוט אם ואיך להמשיך את הסידרה.
מבחינתי, הדמות של ג'ק סגרה מעגל, אולי לא שלם, אבל אפשר להגיד שזה ייראה מוזר ואולי אופילו לא מציאותי לראות עוד עונה שבה הוא שוב בורח מכלא כלשהו, חוזר להציל את העולם ואת קלואי ואולי אפילו את קים ונכדיו, כשבפרק האחרון ראו בבירור שהוא כבר לא מעוניין בזה יותר.

Y. Welis

New member
בינתיים להתראות! ניפגש עוד 4 שנים, אולי

ויש לקוות שלהנהלה יהיה אז יותר מוח - לחזור לפורום '24' המוקפא הישן, ולהתחיל מהפרק הראשון, ולא מהחמישי.

אבל אני מסופק... לא ראיתי דברים שמשתפרים כאן. במחשבה שניה - אל תחכו.

דנה1982

New member
אחרי שצפיתי אתמול שוב בפרק

אמרת שהפתיע אותך שג'ק התאפק ולא הרג את צ'נג מיד.
כשצפיתי בפרק נזכרתי בשיחת הטלפון של ג'ק ואודרי כשהוא חיפש את צ'נג לפני 2 פרקים. אודרי ביקשה ממנו שיתפוס את צ'נג, יוציא ממנו את מה שהוא צריך ואז יהרוג אותו.
וזה בדיוק מה שג'ק עשה.

העונה והפרק הזה כללו הרבה רמזים ואנקדוטות קטנות שגורמים לי לחשוב שזו אולי העונה הכי "מחושבת" ומתוכננת שלהם. כמה כיף שזו גם הייתה אחת העונות הענקיות שלהם (איפשהו לצד עונות 1-2, 4-5).

עונה 10 תוך פחות מ-4 שנים, אם אפשר. תודה.

ors22

New member

לא רק שנגמרה עוד עונה כל כך מצוינת... אודרי מתה, הלר גם לא יזכור כלום וימות.. וגם לג'ק יש סוף רע עוד פעם...
כל כך מבאס שאף פעם אין לבן אדם הזה סוף טוב... טרי, רנה ועכשיו אודרי בפעם השניה בסדרה...

איזו עונה..

Y. Welis

New member
אגב רנה מבליחה ב'אקסטאנט' החדש, ודי מילפית,

יש לציין... (פושאפס כנראה). הגיל רק משבח.

למעלה