3 חודשים

my sunshine

New member
3 חודשים

שלושה חודשים שמדינה שלמה [כן, כן... מדינה שלמה] ישבה וראתה את ה"אח הגדול" ראתה, הימרה, סימסה ומה לא. וזהו, הערב זה נגמר... הם כבר בוחנים מתמודדים לעונה הבאה. הכסף שהרוויחו רק היום נאמד בכמה מליוני שקלים [רק היום] ואנחנו.. מה זה אומר עלינו? מציצנים? זו שלידי שאלה, כשזה נגמר - "מה נעשה מחר"? עד כדי כך?

perach22

New member
מה יהיה מחר?

טוב לגבי התוכנית ממש אין לי בעיה, כיוון שטלויזיה בכלל וריאליטי בפרט, ממש לא נמצאים בסדר היום שלי, ונכון, מודה שצפיתי בכמה וכמה תוכניות של האח, ובמיוחד את זו של אתמול, ואומר לכם למה: כיוון שבאמת, בשלושת החודשים האחרונים הפכה העברית המאוד מיוחדת של יוסי ולא אומרת זו לשימצה, זו שפתו ועם זה הוא מצליח כל חייו, ויש הומור בדבריו ווחוכמה ואמת בפתגמים שלו, וזה נשמע מאוד משעשע ולמרות שזה מאוד "עמכאי", סלנגי, המוני, אנשים אימצו לעצמם מושגים מפרי מילונו. ויחד עם זאת, הרבה מאוד אנשים נחרדו מעצם העובדה, עד כמה זה משפיע ומכער את השפה, ומה זה נותן לחינוך וזה שילדים צעירים צופים בתוכנית ובכלל, היו כמה מכורים שלא כיבו את הערוץ הקבוע שהקצו לתכנית, שהתמכרות, מחריד פי כמה לדעתי, יותר מאשר לאמץ פה ושם איזה משפט או אימרה של מישהו. מה שאני ספגתי הרבה בתכנית, הוא ה"עלהום" שעשו על ה"פרידמנים" שכאילו הם מתעלים על ה"בובלינים" ומתנשאים ומה לא, אך לבסוף , הסוף, הסוף וזה מה שרציתי לראות, בעצם מה העם מעדיף? מעדיף אנשים שהעברית ה"תקנית" שגורה בפיהם, שהתנהגותם ויחסם כלפי אנשים הרבה יותר שקולה, מנומסת, שאנשים כן מעוניינים בתרבות השיחה, הכבוד ההדדי, וגם אם הוא לא בא מהלב!!!, וזה שעינב היא מאוד אמוציונאלית ואמיתית, בזה אין ספק, עדיין לא עושה אותה פרה קדושה, עדיין ושלמחתי אומרת עדיין, ישנו המושג של תרבות הדיבור, וכבוד בין בני אנוש, ולא חשוב אם זה מאוד כעוס ואמוציונאלי. והנה העם בחר, שפרה כנראה ייצגה משהו שכולנו כאן מאוד רוצים לראות, בכל הרבדים בחיינו, גם בכנסת, גם ברחוב, גם בכיתה, וגם בבית. זה משפיע טוב יותר עלינו ועל דור העתיד שלנו!!!

my sunshine

New member
השפה

ה"בובלילית" היא לא רק שפה עמכאית. היה כאן הרבה מעבר לזה... בעיני, איש מגעיל, דוחה שהוא והבת שלו העלו את הנושא העדתי לא בגלל שהוא קיים, אלא כתירוץ. ומי שהיה גזען ומתנשא בעצם בכל הסיפור, אלו הם. שמחתי ששיפרה ניצחה ולו רק מהסיבה שהיא היתה אמיתית, חכמה, אינטליגנטית ומייצגת בעיניי הרבה מעבר למה שהם ייצגו. אני כבר יודעת מה אני עושה היום

מחר?

"האח הגדול" 2 בתוכנית... הפר והעגל שלו (בובליל ובתו)...עוברים סידרת חינוך אצל שיפרה. הפרס - שיקום ועיצוב התנהגותם ואישיותם. מה כולל הריאלטי שתכננת לי ליום שישי בערב?

לוריין3

New member
ואולי עכשיו יהיה לנו זמן לחשוב על כמה מהבעיות

שלנו. האח הגדול עזר לנו לעצום עניים מול כל אותן בעיות שלמרבה "הפלא" הן ממש לא נעלמו ואף החמירו. בשבוע האחרון פורסמו כתבות מדאיגות על המחסור במים ועל כך שנאלץ להישתמש בצעדים דרסטיים כמו הגבלות בהספקת המים, וכשאני מנסה לדבר עם ילדיי על משטר מים חדש אני ממש מרגישה " שאין עם מי לדבר", כל הנסיונות שלי להסביר להם שמדובר בבעיה קיומית ממש, הם מגיבים באחת האמרות של הדורבן (נו זאת שאומרת שאין מה לעשות, עכשיו כיפור). צחוק, צחוק אבל הרצון שלנו להיתעלם מהטבע ולהמשיך להנות בלי להיתחשב בסובב , לא יביא אותנו לשום מקום מצחיק.

my sunshine

New member
לא נראה לי

שהאח הגדול הוא זה שהפריע לנו לשים לב לדברים אחרים, מה עוד שהם חשובים. ובטח ובטח שלא נושא מחסור המים. מי שלא מתייחס למשהו חשוב, לא יתייחס אליו גם ללא ה"אח הגדול".

למעלה