(3) חלום על אחותי, חול ועציצים

אור_30

Active member
החלום השלישי והאחרון, סוג של מפוצל לשניים, נחלם הלילה:

חלמתי שראיתי את אחיין שלי הבכור ואת אחותי יושבים בסלון שלהם
היה מסדרון ארוך שמוביל אליהם מהסלון שהייתי בו
הוא התווכח עם אחותי (אמא שלו) על זה שהוא לא מבין בני אדם בקשר לבגדים, היא הייתה מוגבלת תקשורתית
בהמשך התערבתי להם, שאולי אין להם טעם דומה בבגדים, ושזה בסדר
הם לא כ"כ הסכימו עם זה

בהמשך החלום אני נמצאת בסלון שהרצפה שלו היא חול
לא כלכלוך, אלא הרצפה פשוט עשויה מחול, כמו של חוף ים.
אני משקה לאחותי עציצים שהיו בתוך אקווריום שקוף, היא כביכול הזניחה את זה, אני עשיתי את זה עבורה, טוב יותר ממנה.
אני חושבת שמילאתי יותר מדי מים
בהמשך ניקיתי לה את הסלון, אני זוכרת נר (כבוי) שהיה עליו אבק וניקיתי.

רקע:
אחותי חולת ניקיון בקטע של התמכרות בעיניי. משהו מאוד לא בריא ולא מאוזן, לדעתי היא בורחת לזה.
חומרית בבית היא מתפקדת מעולה (רגשית היא מוגבלת בעיניי), מוזר שהיא לא תנקה טוב כמו בחלום, לא אופייני לה..
*הבית בחלום לא כמו הבית שלה במציאות
*האחיין הבכור יחסית מורד, אין בינינו המון קרבה (כשהיה תינוק כן).. הוא כבר גדל וכזה בעולמו. לפעמים אני קצת אפילו יכולה לחשוש ממנו (שיזרוק לי הערה או יבקר אותי.. לא יודעת למה, אולי כי הוא מבקר את ההורים/אחים שלו), הוא מאוד חזק ובטוח בעצמו, נראה שההורים שלו לא יכולים עליו. הוא בן 16

אני חושבת שמים מעידים על רגשות בחלום..
האם יש לדעתך קשר בין החלומות? נחלמו בהפרש של כמה ימים
תודה מראש.

אלישבע777

Well-known member
שלום אור,

חלום זה הוא בעצם שני חלומות נפרדים למרות ששניהם קשורים לאחותך.

פרוש חלק א - שהוא חלום נפרד בפני עצמו – הוויכוח של אחיינך עם אימו (אחותך)

את משקיפה לעבר אחותך ובנה מתווכחים ביניהם, דרך הפרוזדור המוביל מהסלון (?) שלך לסלון שלהם. הבן טוען שהוא מבין משהו הקשור לבני אדם ובגדים ( לא הבנתי את הניסוח) ובחלום את מתערבת בוויכוח ומסבירה לאחותך קשת התפיסה שאין לאנשים (שונים) טעם דומה בבגדים ( שהם בוחרים או לבשים) וזה בסדר (כלומר נכון). הם לא הסכימו עם דברייך.

החלום הוא על אם מוגבלת בתקשורת (והיא גם ביקורתית כלפייך) שהיא אחותך ובנה הדומה לה, במובנים רבים וגם מורד בסמכותה , מתווכח על עניינים שוליים, ומעיר הערות חוצפניות גם כלפיה והגם כלפייך. היה לך בעבר קשר טוב עם האחיין שלך, אבל לא עם אחותך. בחלום את מנסה לגשר בין האם ובנה אולי בזכות הקשר שלך איתו בילדות וגם בגלל שהוא צעיר יותר וזקוק במידה מסויימת לתיווך חיצוני. כוונותייך היו טובות אבל... שניהם אינם מסכימים עם העזרה שלך. כלומר – לא הבינו את כוונתך או הבינו ואמרו בכוונה שהם שאינם מסכימים כדי לא לתת לך להיות צודקת, אעפ"י שאת באמת צודקת. החלום אומר לך – אין מה להתערב בעניינים של משפחות אחרות אפילו לא במשפחה של אחותך. כל התערבות לטובה, ( להשכנת שלום, לפשרה) תתפרש כהתערבות לרעה. מה שתעשי – לא יהיה טוב. החלום אומר לך – לעזוב אותם לנפשם.

בחלום את משקיפה מרחוק דרך המסדרון – כמו במשקפת – את רואה הכל שומעת, הכל ומבינה הכל! דווקא משום כך – עדיף לא להתערב. הם לא יתנו לך להראות להם את האמת. הם בעצם רוצים לריב ולהתנצח ולא יתנו לך להיות הגורם המפשר ביניהם. נכון אולי גם למערכות יחסים שלך אחרות(?) אולי את רוצה לעזור לאחרים והם אינם מוכנים לתת לך לעזור להם.

הפרוש לחלק ב' שהוא חלום נפרד – השקיית העציצים וניקוי רצפת הסלון מכוסה בחול

בחלום - את נמצאת בסלון של בית אחותך (חולת הניקיון), אבל ביתה בחלום שונה לחלוטין מביתה במציאות. במקום רצפה יש שם חול כמו בחוף הים. בנוסף נר( דקורטיבי?) מלוכלך באבק. מראה ממש לא שגרתי, בבית שהוא תמיד מצוחצח טיפ טופ.

חול ים, מתאים לחוף הים ובבית, אך לא לאף בית. החול על הרצפה מסמל, סופת חול, פלישת חול מבחוץ, מקום לא ראוי למגורים ולא נעים להיות בו. החול על הרצפה, מסמל גם מה שקבור מתחתיו – מועקות, ריבים, וויכוחים ( מתקשר לחלק א) אווירה קשה או רעילה. דיירי הבית לא שם, מה יש להם לעשות במקום הזה בכלל? מי נמצא במקום הזה? את! מדוע? את מנסה להחזיר את הבית למצבו הקודם, או לפחות למצב הראוי למגורים. את מנסה לעזור! את משקה את העציצים הצמאים במים, מנקה את הרצפה ואפילו את הנר המאובק. את מנסה להאיר את המקום לא בנר, אלא בניקיון בוהק ומאיר עיניים. הפעם – בניגוד לחלק א – איש אינו מנסה לעצור אותך ואת חופשיה לטהר את המקום. כך את גם בחיים – מנסה לעזור למשפחה ולאחרים, לנקות את הלכלוך ולשפר את עצמם ואת סביבתם. סביבה נקיה, בית נקי – הם תנאי הכרחי להרגשה טובה, לפיוס , לשלום, לתחושת רווחה נפשית. העציצים שאת מצילה מפני קמילה, מסמלים גם חיים וגם יופי ( גם הנר, אם הוא נר דקורטיבי - מסמל יופי ואם הוא נר שבת, הוא מסמל – יום מנוחה אחרי עמל כל השבוע). בכך שאת מנקה את החול והאבק, את גם מאפשרת למה שקבור מתחתיו להיחשף ולהתגלות ואם מה שקבור מתגלה ונחשף – אפשר לשחרר אותו החוצה! לא רק החול אינו רצוי, גם מה שנמצא מתחת – ראוי לסילוק.

בית אחותך יכול לסמל גם את הבית בו גדלתן יחד עם הוריכן. גם הבית ההוא, היה ראוי לניקיון יסודי כבר אז. החלום הוא גם מילוי משאלה, לחזור לבית ילדותך כבוגרת ולנקות את כל מה שמכסה את הרצפה ואת מה שקבור למטה ולשחרר החוצה.

את משקה את העציצים במים רבים מדי. המים בתורות האסטרולוגיה, מסמלים רגשות אבל בחלום – אין שום רגשות! את פועלת כמו אוטומט! זה תפקידך ואת ממלאה אותו ללא טענות, ללא צער או שמחה, אלא בגלל שזה תפקידך. המים הרבים, נועדו לא רק להשקיית הצמחים, אלא לניקיון פנימי. סמל למקלחת חמה ועתירת מיים מטהרי נפש. העציצים יכולים לסמל גם אותך. את צמאה למים, לניקיון ולטיהור בעצמך ואת עושה את זה בעצמך, ללא עזרה מאיש. גם כאן כמו בחלום הקודם מאותו יום ( על האחיינית ) – את עוזרת לעצמך!

אשמח לתגובתך על כל חלק לחוד (ועל שאר החלומות ששלחת).

אור_30

Active member
תודה רבה יקרה.

לגבי החלק הראשון - לא יודעת.. אולי זה משקף את מה שאני מרגישה כרגע בזמן ניתוק
שאני לא יכולה לעזור לאף אחד, ואף אחד לא יכול לעזור לי.
לגבי התערבות - נראלי זה נכון חלקית. אולי צריך לדעת איך להתערב וכמה להתערב, מתי וכו'.. כלומר אני לא חושבת שזה שחור לבן. מקווה לחזור לעצמי ולחיים

חלק ב- אם רלוונטי אז הנר דקורטיבי
מעניין לגבי "מה שקבור תחת החול"
תודה על אפשרויות. לא חושבת שזה קושר לבית הילדות, כי זה היה "הבית הנוכחי שלה" נכון לזמן החלום. כלומר שלה ובעלה + הילדים. נכון, הם לא באמת היו שם.. מעניין
יכול להיות שזה קשור לעזרה עצמית..
מעניין, אולי אגלה בהמשך.

למעלה