"3 ניתוחים משולבים באחד"..

מסטיקה

New member
"3 ניתוחים משולבים באחד"..

ד"ר קוריאנסקי שלום רב, לי (בן 33) יש בקע מפשעתי (כנראה דו צדדי) והידרוצלה גדולה אני מתכונן לעבור את ניתוח תיקון הבקע בשיטה הלפרוסקופית (הומלץ לי לבצע ניתוח משולב של הבקע מפשעתי+ההידרוצלה) בנוסף על כך ישנה אפשרות שגם יש לי בקע סרעפתי..לאחר שניגשתי לגאסטרואונטרולוג וסיפרתי לו שאני סובל מהרבה צרבות לא נעימות, גזים ואף תחושה לעתים קרובות של מאין סתימה בקני הנשימה הוא המליץ לי לבצע גאסטרוסקופיה. עכשיו שאלתי היא זו: האם יש אפשרות תאורתית סבירה שבמקרה ויתברר (לאחר בדיקת הגאסטרוסקופיה) שיש לי גם "בקע סרעפתי" לבצע ניתוח משולב: של תיקון בקע מפשעתי+סרעפתי-(בשיטה לפרוסקופית) והידרוצלה?.,אני יודע כמובן שזה מאד תלוי במצב הבריאותי של החולה וכל מקרה צריך לידון לגופו, אבל רק רציתי לדעת האם באופן כללי תאורתי "מהלך" כזה של "ניתוח משולב" כפי שתיארתי הוא יכול להיות אפשרי ונכון במקרים מסויימים? או שמא אתה חושב שניתוח משולב יפעיל בדרךכלל עומס גדול מדי על הגוף ויהיה קשה מדי להחלים ממנו בצורה ובזמן סבירים? או אולי משהו אחר? תודה רבה מראש. נ.ב אני יודע שנהוג בדרךכלל נהוג לנסות טיפול תרופתי+ שינוי באורחות חיים לפני ביצוע ניתוח "בקע סרעפתי" אבל אני יודע בוודאות שאני לא רוצה ולא מסוגל לקחת שום טיפול תרופתי קבוע לאורך זמן אני מאד רגיש לתרופות למרות שאני לא אלרגי) אני בדרך כלל סובל מאד מהם בכל מיני צורות ולא מרגיש רגיל ו"טוב" איתם.

מסטיקה

New member
דרך אגב רק בשביל הגילוי הנאות כבר..

שאלתי שני כירורגים (שאלות בכתב) שמומחים בלפרוסקופיה מתקדמת (אני לא אציין כאן את השמות אבל אם תרצה אכתוב ואשלח לך אותם לתיבה הפרטית) והם אמרו שתאורתית הדבר אפשרי לשלב בין שלושת הניתוחים האלה רק שכמובן כל מקרה לגופו וצריך לבדוק אותי באופן אישי קודם. לעומת זאת שאלתי כמדומני גם שני כירורגים כלליים שמנתחים בשיטה "הפתוחה" (גם בכתב) והם ענו לי ש"ניתוח משולב" מסוג כזה יהווה מעמסה גדולה מדי על הגוף ושיהיה הרבה יותר קשה להתאושש ולהחלים ממנה. אז שוב אשמח מאד לשמוע גם את דעתך האישית בנושא.. (תאורתית בלבד כמובן.)

למעלה