30% מחירים גבוהים יותר באינגליש קייק מודיעין!

ענתלה11

New member
30% מחירים גבוהים יותר באינגליש קייק מודיעין!

הי שמענו המלצות רבות על העוגות הכשרות לפסח של מודיעין, אז אתמול במסגרת טיול עצרנו באינגליש קייק בצומת גוש עציון.
וקנינו עוגות וכדורי שוקולד מדהימים במחיר גבוה אך סביר ביחס לחג ולכשרות ללא קטניות.
התלהבנו ושלחתי את בעלי היום לסניף מודיעין שיקנה כדורי שוקולד לחג - לתדהמתו הוא נכנס לסניף כאן במודיעין ומחיר חבילת כדורי שוקולד שעלתה 24 ש"ח בצומת גוש עציון עלת כאן 36 ש"ח פער של 33% , גם המוצרים האחרים עלו ב20% לפחות גבוה יותר מאשר בחנות אחרת.
האם מדרבנים אותנו לערוך את הקניות מחוץ לעיר, האם אנחנו עיר ספר שהשינוע כל כך יקר לעומת ערים אחרות?
אולי יש הצדקה למחיר גבוה יותר במעט אבל למה פער כזה גבוה?

מקוםבלב

New member
גם אני נתקלתי בזה בכמה מוצרים ובחנויות שונות

אבל, כל עוד נמשיך לקנות ולאפשר לבעלי החנויות לקחת מאיתנו מחיר גבוה יותר הם ימשיכו.

למה? כי אתם פ-ר-א-י-י-ר-י-ם!

העוגות הנחותות של אינגליש קייק, לעומת עוגות מעולות במחירים זהים שהיו אצל סער ב"שאור של סער".
תמשיכו לרכוש שם, תמשיכו לתמוך ברשתות שכל מטרתן היא לדחוק מתחרים ואז להעלות מחירים, ואז תבואו לכאן להתבכיין.
אם אינגליש קייק עשו לך קטע כזה, והם ידועים בכך שהם עושים זאת בכל פעם מחדש (כמו כל הרשתות שהעלו מחירים לקראת הפסח רק כי הם יכולים ובא להן) - למה שלא תחרימי? שכף רגלך לא תדרוך שם, שתספרי לכל חברייך שידירו את רגליהם משם?

kikale

New member
רגע אחד בבקשה ..

לפני שאתם מחרימים , רצים לספר לחבר'ה... מעוררים מהומה רבתי ..
רוצה לספר לכם על אינגליש קייק כאן אצלינו במודיעין ,
במסגרת חלוקת מזון לנזקקים בכל יום שישי יוצא לי להגיע אליהם כדי לאסוף עוגות דברי מאפה חלות לשבת,
מה להגיד לכם אני המומה בכל פעם מחדש מכמות הארגזים שאני מעמיסה במכונית שלי , לא פעם אין לי מקום ... פשוט מרגש כמה הם תורמים .
אז לפני שאתם קוטלים, פוגעים בפרנסה של מישהו יש עוד דרך שאפשר לנקוט ,
למה שלא תיפני אליהם ופשוט תגידי להם מה שעל ליבך . יכול להיות שהמקום בזיכיון אבל תלוי היכן הוא ממוקם בארץ והעלויות הן שונות מן סתם אני משערת .
( מכירה מקומות הרבה יותר יקרים במודיעין ולא יותר טובים מהם ואין לי אחוזים ...)
אני בדרך כלל לא קונה עוגות,
אני אופה לבד אבל כשלא יוצא לי או שלא באלי לאפות אני קונה רק שם
.

שלומית 1

New member
מחירים זהים ב"שאור"? ממש לא.

לא שאני מצדיקה את מה שנאמר אבל לשאור של סער היו מחירים מוגזמים. ובגלל זה הוא נסגר.

מקרה דומה של פער של כ 300% במחיר

בשנה שעברה בעלי קנה לי מחנות זהב בדרום תל אביב
תליון מזהב של ילד (שרשרת ילדים) . התליון עלה 70 ש"ח זהב כמובן עם חותמת והכל.
השנה נוסף בייבי חדש וצריך תליון ילד נוסף ....
נכנסתי לקניון לחנות הזהב היחידה שם (לא זוכרת את השם) ובדיוק על אותו תליון (באותו צורה וגודל)
גם זהב רצו 200 ש"ח !!

נכון שהזהב קצת עלה בשנה האחרונה ,
אבל לדרוש כזה מחיר גבוה??

ממש מרגיז שהכל אצלנו כל כך יקר.
מיותר לציין שכמובן לא קניתי ..... לא אתן יד לגזל הזה !

רחלילי

New member
ובקניון איילון כמה זה עולה?

תשווי מחירי קניון עם מחירים קניון, לא מחירי אלנבי עם קניון איילון.
יש לך מושג כמה שכירות משלמת חנות בקניון?

רחלילי

New member
יש מצב שהשכירות בעיר גבוהה מאשר בשטחים?!

לא מנסה לרגע להגן עליהם, לדעתי הם קונדיטוריה עם מחירים שערוריתיים.
אבל אל תשכחו שיש, לדעתי המון הנחות ו/או עידודים כלכליים לעסקים שנמצאים בשטחים.
מי אשם בכך?-אנחנו, כי אנו בוחרים מפלגות שמעודדות ישירות או בעקיפין את ההתנחלויות.

ורדה 1

New member
לא רק שכירות וארנונה גם מס הכנסה בשטחים הוא הרבה יותר נמוך...

סוף סוף משפט שלך שאני מסכימה איתו

ומאשרת אותו!

ורחללי היקרה, אם לא אחינו המתיישבים גרים בשטחים הללו, מודיעין היתה יקרה הרבה הרבה יותר
מה עדיף? טוב, בלי פוליטיקה

רחלילי

New member
אההמ...

אם לא היו התנחלויות
אולי היו בעיות אחרות
אבל לא היינו צריכים לממן מכיסנו, את כל ההטבות שהם מקבלים.

ואפשר להמשיךאת הויכוח הזה עוד ועוד....
אם לא היינו עם כובש, אולי לא היינו מאבדים ככ הרבה חיילים כמו שאיבדנו בעזה, ועוד,
ואולי אולי הנשמה שלנו כעם וכפרטים היתה קצת יותר בריאה.

אמרנו בלי פוליטיקה, אז אמרנו!

מימון? גם אנשי הפריפריה בתוך גבולות 67 וגם ההתנחלויות, כולם נבנו במשך השנים במימון ממשלות על מפלגותיהם הדמוקרטיות, מקבלים ממך וממני מימון שמגיע להם יש חשיבות אסטרטגית עצומה למקום מגוריהם.
אוכלוסיית המתיישבים הינה ברובה אנשים עובדים, מתנדבים לצבא הרבה יותר מהגוש דנים גם במספר וגם באופי הגיוס הקרבי, משכילה שבשנים האחרונות יצאו מההיאחזות של בניית הארץ בלבד (אחרי ביקורת מוצדקת שהם קיבלו) והחלו לעסוק במגוון עניינים אזרחיים או כמו שאני מגדירה אותם הפכו להיות מלח הארץ, כן ממש כמו הקיבוצניקים החילוניים.

עם כובש? כמו שהילדים אומרים: הוא התחיל ZZZ חיילים ואזרחים רבים איבדנו גם אחרי הסכמי שלום היסטוריים שחשבנו שהוסכמו על 2 הצדדים [אם ניתן להגדיר את כל הפלנגות שם לצד....]

אין לזה סוף, יש אשמים בשני הצדדים וזוהי המציאות שנצטרך להסתדר איתה

hanchuk

New member
בוקר טוב! מי יכול למצוא את ההודעה שלי בנושא

לפני שנתיים בערך? עוגה רגילה, לא כשרה לפסח, עלתה פה יותר מאשר בירושלים. כשאמרתי לה את זה בטלפון, היא הסבירה שזה זכיין והו יכול לעשות מה שבא לו. כשאמרתי לה שהמשמעות שאני אזמין מירושלים - זה לא ממש הזיז להם (אני קניתי כמובן בירושלים)

ולגבי התרומות, זה משמח אותי שהם תורמים (גם אני פעם אספתי מהם) אבל זה לא סיבה מספיק טובה לשדוד אותנו (נ.ב. אם אני ארצה להיות צינית לשניה, אז אולי נשאר להם כ"כ הרבה אוכל כי לא קונים במחירים כאלה.... אבל זה סתם בצחוק)

Yuval I

New member
לקחת לי את המילים מהפה

הסיום של ההודעה, בדיוק מה שחשבתי לכתוב.

mosheshi

New member
נכון - גם הולי בייגל. וזה לא קשור לשטחים

בסניף אינגליש קייק ברחוב יפו בירושלים (ליד רחוב החבצלת) עולה קופסה 28 ובמודיעין 34.
באותו מקום בירושלים בסניף הולי בייגל נמכרה עד לא מכבר ארוחת בוקר ב- 32 שקל, במודיעין לפני כחצי שנה אכלתי ארוחת בוקר בהולי בייגל רצו 42 שקל ולא כולל חלק מהסלטים שהם לא בדיל כמו אבוקדו וכו' ואילו בסניף בירושלים זה כן במבצע.

מסכים שצריך לקחת בחשבון נושא של שכירות וארנונה לפני שמשווים - אבל, ברחוב יפו בירושלים השכירות בטח לא יותר זולה ממודיעין.
לכן הסיבה האמיתית היא פשוטה ביותר - תחרות. בירושלים יש תחרות גדולה, כי מי שלא יקנה באינגליש קייק, יקנה בנאמן או בכל קונדיטוריה אחרת ויש הרבה (גם הקירבה לשוק מיטיבה עם הלקוחות). אותו כנ"ל בהולי בייגל.
אבל במודיעין? אנחנו שבויים שלהם, יש להם פה בלעדיות ולכן הם מרשים לעצמם לקחת מחירים בשמים.
מי שקונה מנציח את כשל השוק הזה.

למעלה