4 תמונות ראשונות מתחנת "בתיר":

מצב
הנושא נעול.

smoshes

New member
האם זה אומר שנשארו רק 7 ק"מ

טוב, השבוע הייתי בתחנת בתיר ואפילו בתוכה ממש. הנה 4 תמונות ראשונות. בסה"כ צילמתי למעלה מ-150. רק חלקן תפורסמנה כאן. כל הצילומים: אביתר רייטר. היות והשרשור האחרון שלי הסתיים בתמונה מס' 634, אנחנו ממשיכים על-פי הסדר הנכון. הנה תמונה מס' 635:
האם זה אומר שנשארו רק 7 ק"מ
לסיום הקו לירושלים???

mucool2

New member
../images/Emo51.gif על התמונות והעדכון

טוב, השבוע הייתי בתחנת בתיר ואפילו בתוכה ממש. הנה 4 תמונות ראשונות. בסה"כ צילמתי למעלה מ-150. רק חלקן תפורסמנה כאן. כל הצילומים: אביתר רייטר. היות והשרשור האחרון שלי הסתיים בתמונה מס' 634, אנחנו ממשיכים על-פי הסדר הנכון. הנה תמונה מס' 635:
על התמונות והעדכון

תמונות יפיפיות! ../images/Emo51.gif ../images/Emo140.gif

תמונות יפיפיות!

בבתיר תהיה תחנה תפעולית, (2מסילות)

אביתר, שתי שאלות ב-ב-ק-ש-ה :
1. מכינים פה תוואי למסילה כפולה באזור בתיר? 2. זה חתיכת סיבוב רציני. באיזו מהירות הרכבת לוקחת אותו? אי אפשר היה לחתוך את הסיבוב דרך ההר? תודה !
בבתיר תהיה תחנה תפעולית, (2מסילות)

mucool2

New member
לשאלה 2:

אביתר, שתי שאלות ב-ב-ק-ש-ה :
1. מכינים פה תוואי למסילה כפולה באזור בתיר? 2. זה חתיכת סיבוב רציני. באיזו מהירות הרכבת לוקחת אותו? אי אפשר היה לחתוך את הסיבוב דרך ההר? תודה !
לשאלה 2:
יש בקו הזה כמה וכמה פיתולים שהיה עדיף "לחתוך" עם מנהרה ו/או גשר. הבעיה היא, כמו תמיד, $$$ (גם ככה חידוש הקו כבר יקר הרבה מעבר לתכנון). דווקא כאן היתה יכולה להיות לזה הצדקה (למרות ההשקעה) בגלל סיבה בטחונית. תראה כמה הבתים קרובים למסילה, וכבר היו שם צרות בעבר!

luckydude

Active member
אמנם כסף

לשאלה 2:
יש בקו הזה כמה וכמה פיתולים שהיה עדיף "לחתוך" עם מנהרה ו/או גשר. הבעיה היא, כמו תמיד, $$$ (גם ככה חידוש הקו כבר יקר הרבה מעבר לתכנון). דווקא כאן היתה יכולה להיות לזה הצדקה (למרות ההשקעה) בגלל סיבה בטחונית. תראה כמה הבתים קרובים למסילה, וכבר היו שם צרות בעבר!
אמנם כסף
אבל בחלק מהמקרים מדובר במנהרות קצרות מאוד ש"חותחות" עיקולים אדירים. ראה במפה. כמובן שאי אפשר למנהר ממש ישר בכל אופן אם השיפוע בין נקודת הכניסה למנהרה לנקודת היציאה הוא גבוה מדי לרכבת. גם בזה יש להתחשב.

הנה המשך מרתק: 645: שימו לב

הנה המשך מרתק: 645: שימו לב
שעוד רגע תופענה שתי רכבות בעקלתון של בתיר ! כל הצילומים: ד"ר אביתר רייטר.

646: מתחיל להתחמםםםםםםםםםםם...

646: מתחיל להתחמםםםםםםםםםםם...

647:

647:

Golf Bravo

New member
אביתר, התמונה הזו הקסימה אותי

הרכבות על רקע עצי הזית שנראים כאילו נלקחו מתוך ציור של נחום גוטמן. אפשר לשבת ולהסתכל שעות. אני מקנא בך שהיית שם ונהנת לראות זאת במו עיניך. בחוצפתי, לקחתי את החירות לחתוך קצת את התמונה, ולנסות טיפה לחדד אותה. הזיתים עדיין שם, העיקול המדהים לא היה בתמונה הזו מלכתחילה, כך שלא הפסדנו הרבה, והרכבות בכיוונים מנוגדים על צלעות הגבעות תופסות יותר משטח התמונה.

גולף, משום מה הזיתים מזכירים לי

הרכבות על רקע עצי הזית שנראים כאילו נלקחו מתוך ציור של נחום גוטמן. אפשר לשבת ולהסתכל שעות. אני מקנא בך שהיית שם ונהנת לראות זאת במו עיניך. בחוצפתי, לקחתי את החירות לחתוך קצת את התמונה, ולנסות טיפה לחדד אותה. הזיתים עדיין שם, העיקול המדהים לא היה בתמונה הזו מלכתחילה, כך שלא הפסדנו הרבה, והרכבות בכיוונים מנוגדים על צלעות הגבעות תופסות יותר משטח התמונה.
יותר את ראובן רובין. אבל באמת תמונה נהדרת, בכלל באזור זה בארץ יש נופים מדהימים.

Golf Bravo

New member
במחשבה שניה, אני קונה רובין

יותר את ראובן רובין. אבל באמת תמונה נהדרת, בכלל באזור זה בארץ יש נופים מדהימים.
יש לי חיבה לגוטמן עוד מימי לובנגולו, ואחר שמחתי למצוא אצלו גם זיתים. אבל את צודקת, רובין הרבה מתאים לנוף הזה.

mucool2

New member
הכי מתאים - אנה טיכו

יש לי חיבה לגוטמן עוד מימי לובנגולו, ואחר שמחתי למצוא אצלו גם זיתים. אבל את צודקת, רובין הרבה מתאים לנוף הזה.
הכי מתאים - אנה טיכו

בהחלט תמונה מיוחדת מאוד

בהחלט תמונה מיוחדת מאוד
אבל אבייתר, תעשה לי טובה, תתחיל להשתמש בחצובה. תמונה שנראית לך טוב, למעשה אין דבר כזה שלא תזוז, ואז התמונה מאבדת מהחדות ובהגדלה כפול 4 כבר רואים את זאת. התמונה שצולמה,עם התנועה הדו-כיוונית היא מצויינת ואילו היתה מצולמת מחצובה היתה הטובה ביותר שיש.

התמונה מאוד חדה במקור: 8 מגה.

בהחלט תמונה מיוחדת מאוד
אבל אבייתר, תעשה לי טובה, תתחיל להשתמש בחצובה. תמונה שנראית לך טוב, למעשה אין דבר כזה שלא תזוז, ואז התמונה מאבדת מהחדות ובהגדלה כפול 4 כבר רואים את זאת. התמונה שצולמה,עם התנועה הדו-כיוונית היא מצויינת ואילו היתה מצולמת מחצובה היתה הטובה ביותר שיש.
פה הורדתי רזולוציה ל- 234 קיי. במקור זה נראה אחרת.

צודק ושלושת רבעי.......

פה הורדתי רזולוציה ל- 234 קיי. במקור זה נראה אחרת.
צודק ושלושת רבעי.......
לרגע שכחתי שצריך להוריד רזולוציה עבור האינטרנט. צודק (רואה? קיבלת יותר מהמקובל של צודק-וחצי...) זה גם מה שקורה כשאני רוצה להעלות תמונה טובה לאינטרנט ומוריד רזולוציה והתמונה נפגעת. בכל מקרה צילום בעזרת חצובה מייצב את התמונה גם למצבים של הורשת רזולוציה. תודיע לי בפעם הבאה שאתה נוסע לשם ונצלם ביחד.

יש לי באוטו חצובה קבוע !

צודק ושלושת רבעי.......
לרגע שכחתי שצריך להוריד רזולוציה עבור האינטרנט. צודק (רואה? קיבלת יותר מהמקובל של צודק-וחצי...) זה גם מה שקורה כשאני רוצה להעלות תמונה טובה לאינטרנט ומוריד רזולוציה והתמונה נפגעת. בכל מקרה צילום בעזרת חצובה מייצב את התמונה גם למצבים של הורשת רזולוציה. תודיע לי בפעם הבאה שאתה נוסע לשם ונצלם ביחד.
יש לי באוטו חצובה קבוע !

648:

648:

מצב
הנושא נעול.
למעלה