60 שנה לשחרור אושוויץ.

Molly Whuppie

New member
מה הלקח שהיינו אמורים ללמוד?

נשאל זאת אחרת: כולנו שמענו על בוסניה/סרביה ועל דארפור ושאר המקרים הדומים. איך אתה יכול בכלל לדבר על לקח אם הג'נוסייד נמשך? ברור שאף אחד לא למד לקח. מתי בהיסטוריה קרה שלמדו לקח? פצצת האטום? אל תדאג, היא תחזור ובגדול. השמדה בגזים? קטן על הסודנים. ג'נוסייד אתני? come on... לקח והיסטוריה זה כמו מוסר ופוליטיקה, או תיאוריה ומציאות.

Jack Cole

New member
לפעמים הפסימיות שלך

מעודדת אותי
אני חושב שגם 200 שנה פלוס לאחר ההכרזה של ג'פרסון שכל בני האדם נולדו שווים - מסתבר שלא כולם כל כך שווים...

Ruki V verh

New member
לקח?

אמממ השואה היא ההוכחה המושלמת לאופי המסוכן של האדם עד כמה אנחנו מושפעים בקלות ועד כמה בן אדם עם קצת מוח והרבה רצון יכול לשנות דברים בצורה כזאת קיצונית.גם היום אנחנו עדין אותם בני אדם פגומים אנחנו עדין יכולים להיות מושפעים בקלות ע"י אדם מספיק כריזמתי לא למדנו לקח ולא נלמד לקח ההיסטוריה חוזרת על עצמה פעם אחרי פעם ביינתים עוד כולם בגל עדף של השואה ברגע שהוא יעבור לא יקח הרבה זמן שיקום היטלר קטן ויעשה אותו דבר לקבוצה של מיעוטים. וסתם נקודה למחשבה אני ראיתי אינציקלופדיה של מנהיגים ישר הלכתי למנהיג הראשון שעולה לי בראש אלו הוא סטאלין ראיתי שליד שמו כתוב מדינאי ופליטקאי חשבתי אוקי נבדוק את היטלר ליד שמו היה כתוב רוצח המונים עכשיו סטלאין היה מדינאי והיטלר רוצח המונים סתם בשביל פרופורציות סטאלין הרג שלח למחנות עבודה ופשוט העלים בערך פי 4 יותר מהיטלר מינימום

Molly Whuppie

New member
סטלין והיטלר מאד שונים

היטלר רצח המונים בגלל שהם היו יהודים/צוענים/הומוסקסואלים/נכים. להשמדה היה חלק חשוב במדיניות הכללית שלו. הוא לא עשה שום דבר אחר חוץ מלהשמיד. סטלין פיתח אידיאולוגיה שונה, ועיקר מפעלו היה בתיעוש בריה"מ ופיתוחה הכלכלי. ההמונים שנרצחו פשוט הפריעו לו בעבודה, פרנואיד פסיכוטי שכמוהו. הטרור אצלו לא היה שיטתי כמו אצל היטלר. אמנם הייתה תקופה עם מכסות מאסרים והוצאות להורג, אבל רוב המקרים היו חשדות אישיים של המשטרה החשאית, מחנות עבודה וכו'. מה גם שאם תעשה חישוב מספרי, היטלר הוציא להורג הרבה יותר "לשנה" מאשר סטלין. סטלין "העלים", היטלר "השמיד". ככה זה תמיד, ומה כתוב ליד נפוליאון?

Ruki V verh

New member
דרדס

חחחח סתכל סטלאין היה מדהים לשלוט בשטח כול כך גדול בצורה כמו שהוא שלט מחייב פרנויאה ולמרות כול מה שהוא עשה אנשים ברוסיה עדין מתגעגים אליו מה לעשות ככה זה שיש לך יותר מ59 אחוז אלכוהול בדם

Molly Whuppie

New member
בכלל לא

המשנה שלהם שונה לחלוטין. הרייך השלישי לא דומה ל"רייך" האיסלאמי. אגב, שמעתי שאחת מהוצאות הספרים בארה"ב עובדת על תרגום לאנגלית של ראיונות ומאמרים שבין לאדן כתב. נשמע מרתק וטוב שעושים זאת, הגיע הזמן שנתוודע לטקסטים שלו. התקשורת המגויסת מנעה זאת מאיתנו יותר מדי זמן.

מורנא007

New member
התקשורת בדרך כלל מגויסת לצד הניטרלי

כלומר, פובלציבטים מסבירים במאמרי מערכת מרכזיים בעיתונים כמו הניו יורק טיימז מדוע אסור לתקוף וכו', באופן די דומה לעיתונות הישראלית. אם כי, בשוואה אליה התקשורת האמריקאית הינה יותר פטריוטית. אם ברצונך לעקוב אחרי התבטאויות של בכירים בעולם הערבי, בניהם אנשי אל-קעידה, את מוזמנת לגלוש לאתר ממרי.

Ruki V verh

New member
?

מה הקשר בין היטלר לבין לאדן יש להם צורת עבודה שונה מניעים שונים וסיגנון שונה אין להשוות בין רוצח ההמונים והדיקטטור היטלר לבין מנהיג איסלמי שהרג כמה אלפים

מורנא007

New member
הקשר הוא

בן לאדן מאמין בזרם קיצוני של האיסלם והיטלר האמין בתורת הגזע. תן לבין לאדן את הכוח שהיה להיטלר, ותקבל השמדה המונית של בני אדם שאינם מוסלמים.

Esmena

New member
הקשר בין בין לאדן להיטלר קלוש ביותר

בין לאדן לא התרכז בפגיעה באוכולוסיות שבשליטתו , ונקט באמצעי טרור, לא בהשמדה,בדיפלומטיה,בכיבוש ובמסגרת חוקים שחוקק.את בין לאדן מניעים עקרונות דתיים ישנים, היטלר פסל עקרונות לא-מפלגתיים. סטאלין-מתגעגעים לסטאלין ברוסיה?ו?גם להיטלר יש גרמנים שמתגעגעים. קוראים לזה שטיפת מוח.יש פחות גרמנים כאלה משום שהתקפה מאסיבית כואבת על אדמות ברית המועצות לא נערכה,שטיפת המוח הייתה ארוכה יותר, והמקומות אליהם אנשים נלקחו-כה רחוקים מהעין. ב"מחנות העבודה" שאתה מדבר עליהם עונו אנשים בצורה סאדיסטית ונרצחו לפחות 20 מיליון מהם.היטלר עבד במספר מועט של שנים ותחת לחץ של המלחמה, ולכן אין להשוות בממוצע. המקרה של סטאלין אינו דומה בגלל האוכלסייה שיצא נגדה, שאובחנה רק על פי דיעותיה הפוליטיות או דיעותיה הפוליטיות הנחשדות ולא על פי תכונות מולדות (או קשרים עם בעלי תכונות מולדות).אבל השיטות בהם התשמש קרובות בהרבה להיטלר מאלה שאל בין לאדן.גם הרצח בקוריאה שעליו נסובו ההודעות שלי ושל דור קרוב הרבה יותר, ואף משתמש באמצעים דומים יותר.

מורנא007

New member
תשמע

לא באתי לכאן כמומחה להסטוריה ופסיכולוגיה של דיקטטורים. אני רואה באוסמה בין לאדן היטלר, המן, פרעה, חלמניצקי, שרוצה בהשמדת השונה ממנו, לא מעניין אותי אם הסיבה שלו היא דתית או גזענית או אידאולוגית. אני בהחלט לא מתגעגע לסטלין, אם כבר אז, ללנון

למעלה