7 סיבות לתת לאריק איינשטיין את פרס ישראל

אורן ג

New member
7 סיבות לתת לאריק איינשטיין את פרס ישראל

ליקטתי כמה קטעים מהעבר, שם טיפה בים מיצירתו המפוארת של אריק.

דנ120

New member
../images/Emo51.gif וברוך הבא לפורום ../images/Emo140.gif

אכן טיפה בים מיצירתו המפוארת של אריק איינשטיין ...ללא קושי הייתי מוצאת 100 סיבות .

Locutus

New member
הייתי כותב ואין ספק שמגיע לו, אבל

אחזור על זה שוב, הוא אמר בפירוש שהוא אינו מעוניין בפרס, כך שהכל דיבורים בעלמא.

Locutus

New member
אני דווקא מציע לכבד את רצונו של אריק...

כמו שנאמר: "זה לא באופי שלו, אני אומר, וזה כל הסיפור"...

שניר1984

New member
אני לא חושב שזה רצונו של אריק

בראיון המדובר אני חושב שאריק אמר שהוא לא יכפה על עף אחד לתת לו פרס ושהפרס הגדול בשבילו זה שבכלל קמה עצומה כזאת ולא קבלת הפרס עצמו. אם יגיע הפרס אני בטוח שאריק ישמח ויהיה גאה, אני רק לא בטוח שהוא יבוא לקבל אותו אבל מסיבותיו שלו

Locutus

New member
יש לי את ההקלטה של הראיון המדובר:

אני מצטט: "אני לא יכול לשחק את המשחק הזה של פרס ישראל. עם כל הכבוד, זה לא לעניין ... האהבה שאתה מקבל זה הפרס הכי גדול ולא איזושהי ועדה שתקבע שאתה ראוי".

Locutus

New member
שהפרס לא "יגיע"

בשביל לקבל את פרס ישראל האדם עצמו צריך להגיש מועמדות, ולצערי אריק לא יעשה את זה. סוף הסיפור.

אורן ג

New member
גם וגם - התשובה מהאתר הרשמי של משרד החינוך..

מתוך אתר "פרס ישראל" הרשמי של משרד החינוך: כל תושב/ת המדינה: אזרח/ית מדינת ישראל, תושב/ת קבוע/ה, קבוצת אזרחים או תאגיד שלא קבלו בעבר את פרס ישראל, רשאים להגיש מועמדות, שלהם או של אחרים, לפרס ישראל. הצעת המועמדות תוגש על גבי טפסים של גף פרס ישראל, בהתאם לנהלים ולהנחיות המפורטים בטפסים אלה.

שניר1984

New member
אני לא בטוח

אבל אם מישהו יודע את שאני טועה שיתקן שדליה רביקוביץ' הגישה בקשה לקבל את פרס ישראל

דנ120

New member
התפנית ביחסו של אריק איינשטיין לקבלת פרסים

החלה ב"פסטיבל הזמר והפזמון" ב- 1969 . אריק איינשטיין השתתף בתחרות עם השיר "פראג" אותו כתב והלחין עבורו שלום חנוך . השיר הגיע למקום השביעי בלבד... הזמר שעד אז הגיע למקומות גבוהים יותר בפסטיבלים קודמים (עם "שלישית גשר הירקון" וכסולן) התאכזב ...והשיר לא נכלל בתקליט הפסטיבל . זו הייתה הפעם האחרונה בה הוא השתתף בפסטיבל . {במקום הראשון זכה השיר "בלדה לחובש" בביצוע יהורם גאון . יהורם גאון דורג גם במקום השני עם "עץ האלון" ובמקום השלישי זכה "בדרך חזרה" של אבי טולדנו} . בתחילת שנות השבעים זכה אריק איינשטיין בפרס "כינור דוד" (כזמר השנה) מטעם העיתון "ידיעות אחרונות" . העיתון ערך טקס שנתי בו חולקו פרסים בקטגוריות שונות בתחומי האומנות והבידור . אריק הודיע שלא יגיע לקבל את הפרס ונימק באותם נימוקים שעד היום הוא דבק בהם . מי שקיבל את הפרס באותה שנה היה שלמה ארצי שזכה בדירוג במקום השני (אחרי אריק איינשטיין) . שלמה ארצי שבאותו ערב נישא למילכה הגיע עם אשתו החדשה היישר מטקס כלולותיו (כאשר הכלה עדיין בשמלה לבנה) לקבלת הפרס .

למעלה