8 פצמ"רים בלילה ואזעקה שספק אם הייתה בצדק?!?

Shampile

New member
8 פצמ"רים בלילה ואזעקה שספק אם הייתה בצדק?!?

ככה נראית הרגיעה? איפה ההבטחה החד משמעית של ראש הממשלה שעל כל נפילה אנחנו נגיב בחומרה? בחיי שהייתי סקפטית, גם כתבתי את זה פה. אבל כל כך מהר. פחות מ - 48 שעות?!? מה יהיה?!?

שותפה לתחושה הקשה

גם ככה קשה מאד לחזור לשגרה אחרי שהמקומות הבטוחים שבהם אנחנו גרים הפכו ברגע ללא בטוחים היה לי מאד קשה לעשות את המעבר בין מצב חרום להפסקת אש ולחזור לשגרה כאשר עוד אין אמון שאכן כך בנוסף לזה, נופלים פצמ"רים, נשמעות אזעקות שספק אם הן נכונות וספק אם הן שווא התחושה שלי היום בניגוד לתקופת המלחמה שבה הכל היה גלוי (כמעט...) שמסתירים מאתנו אינפורמציה בטענה שזה לטובתינו. אני רוצה לדעת מה קורה ולהחליט אם אני חוזרת לשגרה או לא, מחזירה ילדים למסגרות או לא.

lital_helmer

New member
האם היו עוד פצמרי"ם היום?

נשמעה טענה על נפילות לא מזמן.. תושבי האיזור?? שמעתם משהו??

Shampile

New member
היו גם היו - לפני שעה בערך שמעתי בוודאות

4 נפילות. לא היה כל ספק בעניין. כל יושבי הבניין יצאו למסדרון ושמעו היטב את הנפילות. אי אפשר להאשים אותנו בדימיון פורה. כולנו מתורגלים הייטב, שנים, לנפילות ויכלים בעיניים עצומות גם בשעה 03:00 בבוקר לזהות אם מדובר ביציאה שלנו או שלהם. אני בשוק מוחלט מקשר השתיקה שעופף את העניין. לא מבינה אם אנחנו חיים במדינה דמוקראטית שמתיימרת להיות נאורה או במשטר צבאי סטייל רפובליקאת בננות מתקדמת.

lital_helmer

New member
ולא היו אזעקות אני מניחה

ואוו אני בשוק מכל זה. עד מתי הם חושבים שיסתירו את העניין? עד שיפגע בפגיעה ישירה במשהו?

ק א סי

New member
למה לא לפנות לאחד העיתונאים הרציניים?

אני מניחה שיש גבול לצנזורה. אי אפשר לסתום פיות לכל תושבי הדרום.

מאיו

New member
הבעיה היא שזה "רק" םצמרים

כולם טומנים את הראש בחול עד שזה לא יהי קסאם או גראד.

איפה אתם גרים?

בעלי עובד בשדרות - הוא לא עונה לנייד אני אשאל אותו יותר מאוחר אם הוא שמע משהו אתמול היו תקיפות של חיל האויר בתגובה לירי ההפסקה הזו לא תחזיק מעמ ד הרבה זמן...

ברוריהה

New member
הכי מרגיז זה הניסיון להסתיר

לשמוע הבוקר בגלי צה"ל שבצמרת צה"ל החלו לחשוש שהחמאס יה כדי לבדוק גבולות ... זה ממש לעג לרש ! למה משהו שברור לנו שחיים את זה כל השנים הוא הפתעה גמורה לצמרת צה"ל ? ??

מאיו

New member
לא האמנתי לתיאוריות קונספירציה עד עכשיו

אני שונאת את שמועות האלה- כן הייתה נפילה בבאר שבע או לא?! הכי גרוע בעיניי זה שמסתירים מאיתנו את הדברים. הרי מספיק שאדם אחד שמע את הנפילה שלא הייתה (זה בטח היה בום על קולי) שהמסר יעבור מהר. אני כ"כ אוהבת שמעבירים את המסרים בצורה מסודרת בלי כל הליחשושים מסביב. המטבחון מכונס כרגע. אני מקווה שהבחירות לא מונעות מאיתנו להגיב כמו שצריך

אבל יצאה הודעה רשמית.

עם זה שאנשים בוחרים שלא להאמין לה אין עוד הרבה מה לעשות.

מאיו

New member
העולם לא שחור ולבן

אני משערת שבפרספקטיבה של זמן תביני את זה

דווקא כן שחור ולבן

או שנורתה רקטה לעבר באר שבע אתמול, או שלא, וזו הייתה אזעקת שווא. יש אנשים שבאמת חושבים ששמעו משהו. כאשר יש אזעקה מחפשים לשמוע את הנפילות, וכשאר עדיין חצי ישנים לאחר התעוררות מבוהלת קל מאוד להפוך כל רעש עמום, כל טריקת דלת, לנפילה, וברגע שהאנשים האלה, וגם אחרים, מתחילים לדבר, הם רק מלעיטים אחד את השני. פיקוד העורף ומשטרת באר שבע הוציאו הודעה רשמית כי מדובר באזעקת שווא (מה שהיה ברור לי עוד לפני שההודעה יצאה, זו הייתה אזעקה כפולה שנשמעה כמו אזעקת שווא, עם כל האזעקות שווא שהיו פה כבר לומדים להבדיל...). אני לא רואה מה ניתן לעשות יותר מכך, מי שלא ירצה להשתכנע - כבר לא ישתכנע וימשיך להאמין בתיאוריות קונספירציה.

ברוריהה

New member
גם לגבי הפצמ"רים שנורו אתמול

יצאה בהתחלה הכחשה של צה"ל והמשטרה. הודיעו על הפעלה שגויה של מערכת הצבע האדום. משום מה הבוקר כלי התקשורת כבר דיברו על הפצמ"רים האלה ... גם כהתחילה התהדיה האחרונה הקפידו מאוד להשתיק כל נפילה באיזור. כי זה לא נראה טוב. ואני אסיים בציטוט אהוב : זה שאני פרנואידית לא אומר שלא רודפים אחרי ....

פצמ"רים מפעילים צבע אדום?

חשבתי שפצמ"רים נופלים בלי התרעה. למרות שכן דווח, אני יכולה להבין את העניין שבלא לעשות רעש גדול מדי סביב פצמ"רים שנורים אל עבר הכוחות בסמוך לגדר המערכת. אני גם מאמינה שאתם, למרבה הצער, יודעים היטב לזהות מקורות של פיצוצים. לא דיברתי על הפצמ"רים אלא על סיפורי הקונספירציה שהתחילו לרוץ סביב נפילות באזור באר שבע ש"מושתקות" (עד כדי כך שלא שמעתי אותן בבאר שבע...). למרות שאני יכולה להבין איך זה נותר, ההתעקשות על כך ממש מופרכת, וטפשית. מה גם שבעוד שבומים אני לא יודעת לסווג, אזעקות שנובעות מ"תקלה במערכת הצופרים" כבר למדתי לזהות היטב...

ברוריהה

New member
כן ולא ...

פצמ"רים נוחתים ללא התרעה ברוב המקרים. בהרבה מקרים מה שקורה אצלינו זה "בום !" ואחריו מופעלת מערכת צבע אדום, כלומר יש זיהוי אבל הפצמ"ר מגיע לפני שההתרעה מופעלת. אני יודעת שבנחל עוז למשל זה ברמת ה "צבע בום ! אדום" הכל תלוי ברמת הקרבה למקום השיגור.

בפעם האחרונה שהייתי בקיבוץ שלכם

(אם אני לא מבלבלת בינך לבין מישהי אחרת שכתבה על המסעדה שנפגעה) היה נראה לי שאפשר ממש לראות פיזית בעין את השיגורים עצמם כשיש כאלה...

למעלה