A zloty for your thoughts

סלוניק

New member
A zloty for your thoughts

בדיוק חזרתי מחו"ל, לאחר מסע של כמעט תשעה ימים בפולין, וכמה מאורעות אלימים הכוללים פרות (מי ששמע, מבין על מה מדובר
) ואני שמח לגלות שהפורום הגיע לעמודו השני. אבל... לצערי לא הייתה אף הודעה בנושאים אקטואלים, וחבל. אז אני מבקש להתחיל פה שרשור ענייני בנושא חילופי השבויים המתוכננים הכוללים מאות מחבלים פלסטינים ולבנונים עבור אלחנן טננבאום ושלושת גופות החיילים. מי שמגיב, מקבל סיגריות מהדיוטי פרי! חג שמח וגמר חתימה טובה!

eviv

New member
לפי דעתי...

הטענות היחידות נגד ההחלפה הזאת שמחליפה בשבויים ערביים והשיח דיראני, היא שהיא תשלול אפשרות למשא ומתן בנושא רון ארד. מצבו ש רון ארד הוגדר לפני כמה שבועות שצריך להניח שהוא חיי. אבל למה ההנחה הזאת? בגלל שלא מצאו הוכחה שהוא חיי. כאמור לא מצאו הוכחה שהוא חיי פשוט אין להם הוכחה שהוא מת. אחרי 17 קצת תמוה ומעורר חשד עניין זה. מה גם שהאינטרס של המחזיקים בו לתת סימנים ממנו כדי להגביר את הלחץ. אחרי שעסקנו בנושא חייו של רון ארד יש עניין השיח דיראני. השיח דיראני נחטף על ידי ישראל ונשפט בעוון מעשיו ויושב בכלא, מדינת ישראל גם ניסתה בזה להשיג כוח במשא ומתתן בנושא רון ארד. לפני כמה שנים נגמר הזמן העונש שנגזר עליו. ולכן הוא אמור להשתחרר מדינת ישראל כמובן לא שיחררה אותו והשאירה אותו בכלא. כמובן זה מהלך לא דימוקרטי לגמריי, מדינה לא יכולה להחליט אותו אני רוצה ולחטוף אותו ללא משפט. לסיכום, דעתי היא שצריך להחליף את השבויים עם טננבאום וגופות החיילים. בגלל שגורלנו של רון ארד חשוד ובגלל שצריך לשחרר את השיח דיראני ולא לכחות עוד 20 שנה. אביב סלע מזכ"ל נוער מרצ

סלוניק

New member
זו לא הטענה היחידה

מה עם העובדה שמשחררים מאות אסירים עבור 3 גופות ואלוף משנה טננבאום שנחטף בזמן עיסקאות מפוקפקות שאני מעדיף לא לנחש מהן עם לבנונים? זכורות לכל תוצאות עסקת ג'יבריל הנודעת לשמצה.

eviv

New member
באתי לצדד בדיעותי ולא בדעות שונות

לפי דעתי אין יכולת לבסס עמדה בנוגע לרון ארד כי כבר יותר מעשור לא שמעו ממנו דבר. נכון שלא שמעו שהוא מת ולכן הנחת העבודה שהוא חיי. אבל אם כל הכבוד עם על המאזניים עומד אזרח ישראלי ושלוש גופות של חיילים לחזור לכאן ובצד השני עומד רון ארד שקלף המיקוח שלו היה בכלא הישראלי יותר מעשור, אני מעדיף את האופציה הראשונה, עדיף ציפור אחת ביד מאשר שתיים על העץ.

סלוניק

New member
אתה מתעלם

אני אומר לך שהבחירה היא בין מאות מחבלים מסוכנים ביניהם מנהיגי טרור, לבין שלוש גופות ואזרח ישראלי שנחטף בעת שניסה להגיע לעסקאות מפוקפקות עם הלבנונים. דעתי? קצת מתמטיקה. שחרורם של מאות מחבלים יביא לסיכונם של מאות אם לא אלפים של ישראלים, יפגע בכוח ההרתעה של ישראל (תאוריית 'קורי העכביש'), ויהפוך את "ההתנגדות" הנודעת של צה"ל למשא ומתן עם מחבלים - לבדיחה. ואנחנו? תמורת מאות המחבלים נקבל שלוש גופות ואת אלחנן טננבאום. מה דעתך על זה?

בויכוח של משפחת ארד, אני תומך באביב

(אגב ברוך הבא) ותומך בעסקה מהבחינה הזו. לגבי הדיון האם זה בכלל נכון לעשות עסקאות כאלו - זה משהו אחר. יכול להיות דן שאתה צודק, אבל צריך לחשוב על זה שאצלנו ערך החיים וגם המוות הוא הרבה יותר גבוה. אחרי הכל, עד כמה שאני יודע אנחנו לא משחררים מהנדסים, אלא הרבה חבר'ה לא מיוחדים, אבל יכול להיות שאני טועה.

eviv

New member
וגם חשוב לציין...

היי עמוס באתי לבקר והיה דיון מעניין אז נשארתי... חשוב לציין שלא חומרי הנפץ, הידע, והמחרטות למינהם הן הגורמים לטרור אלא פשוט הרצון לעשות פיגוע. גם אם יהיה כל החומרי חבלה אפשריים כולל מכוניות, כרטיסים מזוייפים, חומרי חבלה ,מיכשור אלקטרוני למינו וכיוצא מזה ולא יהיה רצון לעשות פיגוע, בסוף לא יהיה פיגוע. וזו תכלית הבעיה כאן לא החומרים כי זה שלקחו חומרי נפץ לא עזר בשום דבר אם יצליחו להשיג חומר נפץ אחר בעוד כמה ימים, אם לא בגבול אז במינהרות ואם לא במינהרות אז דרך היום ולא נגיע לשום מקום... אותו דבר עם האסירים, אני חושב שחיי אדם חשובים כאן וכבוד המת חשובים כאן, המאבק נגד הטרור לא שייך לכאן כי זה לא יעזור אם הם בכלא או אם הם לא יש מספיק רצון היום לפיגועים. אביב מזכ"ל נ"מ

סלוניק

New member
משחררים מחבלים "כבדים"

אפילו את השייח סלאח משחררים, לפי "מעריב". ורק בגלל שערך החיים ואפילו ערך המוות אצלנו הוא גבוה, אני מוכן לוותר על 3 גופות ועל אזרח מפוקפק עבור שחרור כמעט 500 מחבלים מסוכנים שבין היתר הושקע בלכידתם לא מעט מדמם של חיילי צה"ל.

Alexco

New member
לא התייחסתם לנושא הגופות

הרי אם הם יודעים שגם תמורות גופות של חטופים הם מקבלים תמורה, אז מה יעצור בעדם מלהרוג כל חייל שהם חוטפים?

סלוניק

New member
זה יעצור בעדם כי זה פחות 'רווחי'.

אני מרשה לעצמי לשער כי דרישות הכופר עבור חיילים חטופים יהיו גבוהות בהרבה מדרישות עבור גופות חללים.

למעלה