B12 מסוג מתיל/ציאניד בכדורי ברזל

Sun2Sea

New member
B12 מסוג מתיל/ציאניד בכדורי ברזל

שלום רב,
בבדיקות דם שעשיתי השבוע נראית אנמיה ברורה: ערכים נמוכים מהנורמל של ברזל, פריטין, המוגלובין וכדוריות דם אדומות. לאחר ייעוץ נתבקשתי לקחת תוספי ברזל, בי12 וויטמין די (גם יצא נמוך), וקיבלתי המלצות על התוספים של אקוסאפ.
קראתי באתר שמומלץ לקחת בי12 מסוג מתיל בלבד ולא מהסוג הרעיל ציאניד. קניתי את התוסף הנוזלי.
עם זאת, כדורי הברזל מכילים בי12 מסוג ציאניד ולא מתיל.
לא ברור לי איך זה מסתדר ולמה נעשה שימוש בחומר הכימי הזה בכדורי הברזל.
אני קצת מבולבלת.. אשמח להבהרה בעניין.
תודה רבה ופורים שמח :)

ברזל..

שלום,

יש לזכור כי בי12 בבליעה לא נספג, משום שספיגתו נעשית דרך מחזור הדם- אז למעשה הוא יוצא כשם שנכנס.
אקוסאפ מוציאה בקרוב מאוד תוסף ברזל נוזלי אשר יכיל אך ורק ברזל גליצינאט וויטמין סי בספיגה מירבית.

קצת באיחור..
חג שמייח ומבדח:)

Sun2Sea

New member
כמה קרוב?

הי קלרי, תודה על המענה :) האם ״בקרוב מאוד״ אומר שכדאי להמתין כי זה עניין של ימים? הברזל שלי מאוד נמוך וכל יום קריטי עבורי משום שאני מתאמנת 5 ימים בשבוע לריצות ארוכות וזקוקה לו מאוד. עד כמה מזיק הציאניד בכדורים הקיימים וכמה זמן להערכתך לוקח לגוף להתנקות ממנו? אפרת

היי שוב:)

עניין של כמה שבועות..
המשיכי כרגע עם הקומפלקס בי ... הבי12 בכמות קטנה וכפי שאמרתי לא נספג דרך הקיבה ויוצא בשתן
אין חשש:)

Sun2Sea

New member
שאלה אחרונה

תודה קלרי. קניתי את שלושת התוספים שלכם- בי12, ברזל ודי3. מתי לקחת כל אחד? לפני/אחרי/בזמן ארוחות? האם אפשר לקחת אותם בסמיכות או שצריך לחוד? אשמח לעזרה בעניין. תודה :)

זמנים..

בכייף:)

את הבי 12 אפשר לקחת בבוקר יחד עם הברזל- לא סמוך לקפאין
את הויטמין די תקחי מתי שנוח לך עם ארוחה\ללא ארוחה.. הוא נספג בסביבה שומנית ומימית כך שאין שום בעיה.
כן מעדיפה שתפרידי מויטמיני בי (למרות שאין צורך ממשי) פשוט לא ליצור "עומס"..

בהצלחה:)

למעלה