bdikot

arzamaya

New member
bdikot

i am pragnent in canada.can you please tell me the names of the tests i need to do during my pragnency in english

טל66

New member
מישהי מההריוניות כאן יודעת ..

אילו בדיקות עושים בהריון? אני כבר לא זוכרת ! הסניליות! אפשר בעברית ואני אתרגם לאנגלית תודה טל

איזה קטע, כמה מהר שוכחים ../images/Emo13.gif

ממה שאני זוכרת: סיסי שיליה מי שפיר שקיפות עורפית סריקת מערכות מוקדמת ומאוחרת בדיקות גנטיות-טיי זקס חובה וכל השאר אם יש הסטוריה במשפחה או אם את רוצה

shafririt

New member
מתוך המדריך הישראלי להריון ולידה:

G.T.T - GLUCOSE TOLERANCW TEST: העמסת סוכר (לבדיקת סכרת הריון. CVS - CHORIONIC VILLI SAMPLING: בדיקת סיסי שיליה (רק כאשר יש חשש מבוצעת הבדיקה) SONOGRAM: אולטראסאונד AMNIOCENTESIS: ניקור מי שפיר ALPHA FETO PROTEIN: חלבון עוברי שימי לב שהבדיקות שונות בכל מדינה ומה שנהוג באחת לא מקובל באחרת. בארה"ב למשל, אין סקירת מערכות, אולטרה סאונד עושים פעמיים במהלך ההריון ואת כל הבדיקות עוברים אצל רופא הנשים שהוא גם המיילד. את צריכה לבדוק עם הרופא שלך מה הביטוח הרפואי שלך מכסה. באיזה חודש את? בהצלחה בכל מקרה

arzamaya

New member
hi shfririt

thank you very much for the information i am only at the begining at my 10 weekdo you knoe how they say in english :srikat maarakot,mukdemet imeuheret please let me know. are you pragnent too? thank you.

shafririt

New member
כן. אני בהריון.

יותר בהתחלה ממך. אני עוברת אותו בארה"ב ולכן יודעת שיש הבדלים רבים בין הבדיקות שעורכים בארץ לבין פה. אני לא יודעת איך אומרים סקרית מערכות אבל אני אברר לך ואחזיר לך תשובה תוך יום-יומיים. היית כבר בבדיקה ראשונית אצל הרופא?

arzamaya

New member
hi again shafririt.

this is my first pragnent i already went to the doctor. next week i am going to see him again he is cheking my weight and my blood pressure. in november in the 12 week im going to do the blood test and papp-a this is shkifut orpit. in israel they are doing so many tests and here nothing and i´m worried is this your first pragnency? which tests you are doing ????

shafririt

New member
זה ההריון השני שלי.

את הראשון עברתי בארץ. עדיין לא הלכתי לרופא כאן כי הוא מבקש לבוא בפעם הראשונה בין השבוע ה-8 ל-12. ואני רק בשביעי. אין לך מה להלחץ מזה שלא עושים כאן הרבה בדיקות. פעם לא היו עושים כלום ובכל זאת הכל היה בסדר וגם כאן מאות אלפי תינוקות נולדים בשנה בלי לעשות את הבדיקות. הסקירת מערכות חשובה מאוד אם יש לך חששות. כאן למשל לא עושים אותה ויש רופא ישראלי בניו יורק שצריך לנסוע אליו ואני אפילו לא רוצה לחשוב כמה הוא לוקח. הכי חשוב שתבחרי את הרופא שיהיה לך נוח איתו ואת הבית חולים שיש בו את הטיפול הכי טוב לך ולתינוק. כאן למשל, מסתבר שלא בכל בתי החולים יש יחידת טיפול נמרץ תינוקות ואז אם חס וחלילה צריך מסיעים את היולדת והתינוק באמבולנס לבית חולים אחר. הצ´ופר הכי גדול בארץ זה שאם לרופא שלך יש אולטרה סאונד במרפאה אז הוא עושה לך בדיקה כל ביקור. והדבר השני הוא שאת עושה סקירת מערכות אחת פרטית בין השבוע ה-14 ל-16 ומקבל עוד אחת חינם מקופת החולים יותר מאוחר. שוב, לדעתי זו הבדיקה החשובה ביותר שיש להתעקש עליה וחשוב שתתבצע על-ידי רופא מיומן. יש אצלכם אפשרות לבדיקה כזו?

arzamaya

New member
shafririt ,lo yodaat.

hi i know that this is very importent test i will have to ask my doctor how they call it in english ,and i will do it do you know how they call skirat maarakot in english ? how old is your first child? where are you living in usa? arza

shafririt

New member
אני לא יודעת איך קוראים

לבדיקה באנגלית אבל תסבירי לרופא שלך ואני בטוחה שהוא יבין במה מדובר. הבן שלי בן שלוש ואנחנו גרים עכשיו בבוסטון. איפה את גרה בקנדה?

arzamaya

New member
in toronto

i´m with my husband in toronto we came only for a year and in the summer ,july,we are going back to israel. there is a very good forum in walla they call it ultra sound for woman the doctor is giving answears there to everything. keep in touch

למעלה