Bok i zdravo

Bok i zdravo

שלום לחברי הפורום והרבה בהצלחה. אני לא ממוצע יגוסלאבי אבל חייתי שנים רבות בגרמניה ויש לי חברים רבים ממוצע קרואטי מי KRAPINA למי שמכיר. טיילתי גם בבלגרד, נובי סאד, סובוטיצה, מוסטאר, סאראיבו, זאדאר, זאגרב, מקרסקה וכולי... היגוסלאבים הם אנשים חמים ומכניסי אורחים, חבל שהם לא יכלו להיפרד ללא שפיכות דמים. בכל מקרה שמתי לב שעדיף לא לדבר על פוליטיקה כי הקרואטים יכולים לשבת איתך שעות ולהסביר איך ההיסטוריה היתה באמת ולא מה שאנו יודעים בישראל. Hajde bok

Danke sehr

שלום גיל, הפורום לא נועד אך ורק ליוצאי יוגוסלביה אלא לכל מי שביקר/ה, חיים באחת ממדינות אקס-יוגו ומתעניינים בסרביה, קרואטיה, סלובניה, בוסניה, מקדוניה ומונטנגרו. מסכים איתך פופוליטיקה נשאיר לטומי לפיד שנולד דרך אגב בנובי-סאד, אגב כך גם הוא מוזמן לכאן. האם מצאת הבדלים מהותיים בין קרואטיה,סרביה ובוסניה בכל מובן שתעלה על הדעת? Warte fur Ihre antwort, רובי סרבי

Meine Antwort

הבדלים מהותיים? אז ככה, בלגראד נראתה לי הכי דומה למזרח התיכון(לכלוך, עשן מכוניות, רעש, דיבור בקול רם...) החלק המוסלמי של MOSTAR וSARAJEVO נראו דומים מאד לעכו. זגרב כבר נראית כמו עיר באוסטריה. כל האנשים ביוגוסלאביה נראה לי אוהבים מאד לשבת בבתי קפה עם מיטב ביגדהם ולעשן סיגריות בשרשרת, גברים ונשים כאחד. בקרואטיה אפשר להשתמש גם בגרמנית עם האנשים לעומת סרביה ששם כמעט לא מדברים גרמנית. המחירים בקרואטיה גבוהים בהרבה מאשר בסרביה, בוסניה זה משהו באמצע. כל האנשים חביבים לתייר אבל הסרבים קצת יותר(אולי כי הייתי שם בקייץהראשון ללא מילוסביץ ולא היו הרבה תיירים)

טליה ג

New member
לגבי האהבה לבגדים ולעישון

זה מאוד מזכיר את הטורקים, שבשנים האחרונות התחילו לשים לב לאסתטיקה, לאהוב מותגים יקרים, סיגריות משובחות ופלאפונים משוכללים, למרות שמצבם הכלכלי רחוק מלהיות מזהיר. גם בארצות יוגוסלביה התופעה מאוד התחזקה בשנים האחרונות, וכפי ששמעתי מחבריי שם, גם שם האנשים מטורפים על מותגים ומוציאים את מעט הכסף שהם מרוויחים על מותגים יקרים. כנראה שזו תופעה אופיינית לארצות נחשלות עד לא מזמן, שעדיין נשארו מאחור במונחים מערב אירופיים, אבל גילו לאחרונה את נפלאות המערב ורוצים ליהנות מתרבות השפע.

למעלה