cmd - בהרצת פקודות שגיאה do not have sufficient privileges

מחשב חדש שהגיע עם התקנה של windows 10 pro
ניסיתי להריץ את הפקודה chkdsk (ללא run as admin ) ורושם את השגיאה
Access denied you do not have sufficient privileges. You have to invoke this utility running- in elevated mode.

הגעתי למסך של האבטחה במאפיינים ואני רואה את מה שמצורף בצילום המסך
לא מכירה את זה שה OWNER הוא TrustedInstaller .
ניסיתי לשנות גם ללא הצלחה.
take ownership.JPG

arseny92

Well-known member
מנהל
מחשב חדש שהגיע עם התקנה של windows 10 pro
ניסיתי להריץ את הפקודה chkdsk (ללא run as admin ) ורושם את השגיאה
Access denied you do not have sufficient privileges. You have to invoke this utility running- in elevated mode.

הגעתי למסך של האבטחה במאפיינים ואני רואה את מה שמצורף בצילום המסך
לא מכירה את זה שה OWNER הוא TrustedInstaller .
ניסיתי לשנות גם ללא הצלחה.
צפה בקובץ המצורף 13811
לא אמורים להריץ פקודות מערכת כמו chkdsk ללא בקשת הרשאת מנהל ברורה, יש סיבות אל למה זה ככה, ופעולות עם עריכת רשומות הרשאות דווקא מזיקות למערכת, ועלול להגיע למצב שבו תצטרכנה להתקין את המערכת מחדש

מערכות Windows היחידות אשר בהן לא היתה דרישה לרשומות הרשאות מיוחדות כמו אלו (שייך לשירות (service) TrustedInstaller למשל, או ל-SYSTEM), הן Windows מלפני 2000 אשר לא פעלו עם רשומות הרשאותׂ (ACLs) מאחר ולא תמכו ב-NTFS (מערכות חוץ מ-Windows NT)

שייכות רשומות הרשאות אינן בהכרח חייבות להיות משתמשי קצה מוכרים או קבוצות משתמשי קצה, אלא גם יכולות להיות מחשבים, שירותים, או מזהי הרשאה מיוחדים אחרים

ראי להלן

נערך לאחרונה ב:
לא אמורים להריץ פקודות מערכת כמו chkdsk ללא בקשת הרשאת מנהל ברורה, יש סיבות אל למה זה ככה, ופעולות עם עריכת רשומות הרשאות דווקא מזיקות למערכת, ועלול להגיע למצב שבו תצטרכנה להתקין את המערכת מחדש

מערכות Windows היחידות אשר בהן לא היתה דרישה לרשומות הרשאות מיוחדות כמו אלו (שייך לשירות (service) TrustedInstaller למשל, או ל-SYSTEM), הן Windows מלפני 2000 אשר לא פעלו עם רשומות הרשאותׂ (ACLs) מאחר ולא תמכו ב-NTFS (מערכות חוץ מ-Windows NT)

שייכות רשומות הרשאות אינן בהכרח חייבות להיות משתמשי קצה מוכרים או קבוצות משתמשי קצה, אלא גם יכולות להיות מחשבים, שירותים, או מזהי הרשאה מיוחדים אחרים

ראי להלן

אז בעצם זה המצב התקין שהowner הוא ה TrustedInstaller והוא בעצם מאבטח לי את קבצי המערכת ? זה מה שאתה אומר?
לא תהיינה לי בעיות בהרצת דברים בעקבות זה? מזה חוששת בעיקר ולכן שאלתי כשנתקלתי בהודעת ההרשאות בהרצה.

arseny92

Well-known member
מנהל
אז בעצם זה המצב התקין שהowner הוא ה TrustedInstaller והוא בעצם מאבטח לי את קבצי המערכת ? זה מה שאתה אומר?
לא תהיינה לי בעיות בהרצת דברים בעקבות זה? מזה חוששת בעיקר ולכן שאלתי כשנתקלתי בהודעת ההרשאות בהרצה.
בדיוק כך, כפי שנאמר ב-"שגיאה", יש להריץ את חלון שורת הפקודה עם הרשאות מנהל ושם להריץ כמעט כל מה שבחפצך
זה מסוג הדברים אשר אמורים לאבטח לא רק את המערכת, אלא גם את המשתמש הרגיל משימוש לא תקין במחשוב

הרי לא תחליפי שקע חשמל בלי לנתק את המתח (אשר גם אז, אנשים מורשים אשר בוודאות יודעים מה הם עושים, יכולים לעשות את זה במתח חי על אחריותם בלבד תוך הקפדה על מיגון נדרש) - במצבים מאוד מאוד מסויימים, גם סריקת chkdsk יכולה דווקא להזיק.

למעלה