Dalek's Invasion Earth 2150 A.D

MonicaF

New member
Dalek's Invasion Earth 2150 A.D

את הסרט הזה, שהוא מחוץ לקאנון, ראיתי לפני שנה נדמה לי. אלא שאז אירחתי בביתי ולא ממש שמתי לב לסרט.
לכן צפיתי בו שוב לפני יומיים.

מדובר בסרט משנת 1966, צבעוני, עם פיטר קושינג, שמגלם מדען הנקרא דוקטור הו ולו מכונת זמן הנקראת טרדיס. אפילו יש לו נכדה בשם סוזן אלא שמדובר בילדונת בת 9 לערך.

מי שמתכוון לראות את הסרט מכאן

הופתעתי לגלות* שהעלילה של הסרט כמעט זהה לפרקי The Dalek Invasion of Earth של העונה השניה עם הרטנל. יכולתי הפעם לזהות את העלילה מכיוון שהספקתי לצפות בכל העונות עם הרטנל.
קושינג עושה תפקיד נהדר, ברנרד קריבינס (סבא של דונה) הוא אחד הקומפניונס שגונב את ההצגה. הוא המקביל לאיאן של הרטנל.
נראה כאילו יוצרי הסרט אמרו לעצמם: רגע, הפרקים האלה עם הרטנל היו טובים מאד, בואו נעשה מזה סרט ונשפר את העלילה ואת האיכות. בואו נעשה את זה כמו שצריך.
הדבר היחיד שאינו מהווה שיפור בהשוואה לסדרה בשחור לבן הוא לאויז, קומפניון ואחיינית של הדוקטור, שגם לא משחקת טוב וגם מיותרת לעלילה.
לכבוד 50 שנה לדוקטור הסרט עבר שחזור דיגיטלי והוא מאד איכותי. ממליצה עליו לחובבי הרד-קור של הדוקטור.
הדאלקים בסרט זה צבעוניים. באחד הספיישלים עם מאט סמית' נדמה לי, יש לנו מחווה לדאלקים צבעוניים אלה - אולי גליה זוכרת איזה ספיישל בדיוק?

* אני חושבת שכן סיפרו לי אך מכיוון שלא הכרתי אז את הסדרה הישנה, לא היה לי למה לקשור ועם מה להשוות

למעלה