Essene Gospel of Peace

maorseven

New member
Essene Gospel of Peace

שלום, אשמח לדעת כיצד מכונה בעברית "The Essene Gospel of Peace", ואם ידוע לכם מקור וירטואלי ובו תרגומם של הפסוקים המופיעים באתר זה. כמו כן, התייחסויות לתוכן הפסוקים יתקבלו בברכה. תודה.

אין לי מושג

למה קראתי מעבר למפשט הראשון: While there may not be any direct references in the Bible by Jesus regarding a vegetarian diet, text does exist with Jesus teaching that we should not only be eating a vegetarian diet, but that we also should be eating a living-food diet (we should not be cooking our food) האם זה אותו ישוע שאנחנו מכירים מהבשורות? זה שהאכיל את תלמידיו (יוחנן כא 9-13)לחם ודגים על האש?

האתר מבצע אונס אכזרי בכתובים.

בוא נתחיל עם הפסוק חסד חפצתי ולא זבח. הוא לא מתייחס כלל לאכילת בשר- אלא במקרה הראשון לזה שישוע אוכל עם המוכסים והחוטאים (כלומר נוטה חסד למי שהדבר אינו מגיע לו) ובמקרה השני לזה שתלמידי ישוע מחללים את השבת. המסקנה אינה עוסקת כלל באכילת בשר, אלא בקיום מעשי ודקדקני של מצוות לעומת חסד (כלפי בני אדם, לא חיות). שני הקטעים הבאים בתור משעשעים עוד יותר. הראשון מתחיל בציון העובדה (הנכונה, דרך אגב) שאין בברית החדשה אף אזכור חד משמעי לפיו ישוע אכל בשר, ומציין שבמקום מסוים בו מצוין שתלמידיו הלכו לקנות בשר לפי תרגום המלך ג'יימס ניתן להבין שהם הלכו לקנות אוכל- כפי שכתוב, דרך אגב, בתרגום דעליטש לעברית. יש לנו כאן התקפה על איש קש. אבל בהמשך, אחרי שהמחבר הראה שלא כתוב בפירוש שישוע אכל בשר, הוא מנסה למצוא פירוש לפיו למרות שכתוב בפירוש שישוע אכל דגים במציאות לא היה כך. אקדים ואומר שאיני מאמין בנכונות ההסטורית של הבשורות, ואני עצמי כבר כתבתי בפורום זה על הסמליות שבאכילת דגים בבשורות לעומת העלמותם המוחלטת ממעשי השליחים והלאה. אבל זו אינה יותר מתרצנות, ומי שטוען שהסיבה בגללה דגים מוזכרים כל כך הרבה בבשורות היא ראשי התיבות איכטיוס ביוונית צריך להתגבר על קושי חמור- יוונית אינה שפת המקור של הבשורות. עם הספקולציות לפיהן ישוע היה איסיי אין טעם כלל להתווכח. הן לא יותר מניחוש חסר כל ביסוס. אז מה נשאר? עוד נסיון לגייס כתבי קודש של דת לטובת אידיאולוגיה. טוב לשכנוע המשוכנעים ולהצחקת הספקנים.

לפי הבה"ח ישו בפירוש אכל צלי כבש

אני מתפלא עליך עמנואל ששכחת את הסעודה האחרונה מרקוס 14 וַיְהִי בְּחַג הַמַּצּוֹת בַּיּוֹם הָרִאשׁוֹן אֲשֶׁר יִזָּבַח הַפֶּסַח וַיֹּאמְרוּ אֵלָיו תַּלְמִידָיו אֵיפֹה תַחְפֹּץ לֶאֱכֹל אֶת-הַפֶּסַח וְנֵלְכָה וְנָכִין׃ 13 וַיִּשְׁלַח שְׁנַיִם מִתַּלְמִידָיו וַיֹּאמֶר אֲלֵיהֶם לְכוּ הָעִירָה וּפָגַע אֶתְכֶם אִישׁ נֹשֵׂא צַפַּחַת מָיִם לְכוּ אַחֲרָיו׃ 14 וּבַאֲשֶׁר יָבוֹא שָׁמָּה אִמְרוּ לְבַעַל הַבָּיִת כֹּה אָמַר הָרַב אַיֵּה הַמָּלוֹן אֲשֶׁר אֹכַל שָׁם אֶת-הַפֶּסַח עִם-תַּלְמִידָי׃ 15 וְהוּא יַרְאֶה אֶתְכֶם עֲלִיָּה גְדוֹלָה מֻצָּעָה וּמוּכָנָה וְשָׁם הָכִינוּ לָנוּ׃ 16 וַיֵּצְאוּ תַלְמִידָיו וַיָּבֹאוּ הָעִירָה וַיִּמְצְאוּ כַּאֲשֶׁר אָמַר לָהֶם וַיָּכִינוּ אֶת-הַפָּסַח׃ 17 וַיְהִי בָּעָרֶב וַיָּבֹא עִם-שְׁנֵים הֶעָשָׂר׃ 18 וַיַּסֵּבּוּ וַיֹּאכֵלוּ וַיֹּאמֶר יֵשׁוּעַ אָמֵן אֹמֵר אֲנִי לָכֶם אֶחָד מִכֶּם יִמְסְרֵנִי וְהוּא אֹכֵל אִתִּי כשכותבים על "הפסח" מדברים על קרבן פסח. ככתוב בתורה "וְהָיָה לָכֶם לְמִשְׁמֶרֶת עַד אַרְבָּעָה עָשָׂר יוֹם לַחֹדֶשׁ הַזֶּה וְשָׁחֲטוּ אֹתוֹ כֹּל קְהַל עֲדַת יִשְׂרָאֵל בֵּין הָעַרְבָּיִם... וְאָכְלוּ אֶת הַבָּשָׂר בַּלַּיְלָה הַזֶּה, צְלִי-אֵשׁ וּמַצּוֹת עַל-מְרֹרִים יֹאכְלֻהוּ". חשבת פעם, בהנחה שיש כאן תיעוד מאורע הסטורי, מדוע ישו הגיע בכלל לירושלים? מדוע הוא נשאר בשטח העיר ירושלים למרות שידע שהוא בסכנה? מדוע יש סעודה אחת גדולה לכולם בבית אחד? ראה עוד כאן http://he.wikipedia.org/wiki/קורבן_פסח כל ליל סדר אנחנו מזכירים את הלל הזקן שהיה כורך "פסח מצה ומרור". אם חושבים על זה מדובר בסוג של שווארמה כבש בפיתה (המצה בזמנם היתה רכה, כמו המצות הבוכריות), עם ירקות (כנראה חסה).

קל לתרץ את זה.

אם אתה רוצה. שמת לב שכתוב שהם אכלו אבל לא כתוב מה? אחרי שהוא פירש כמה מצוות אחרות באופן אלגורי למדי, לא הייתי מתפלא אם היה מצליח לפרש גם את זו. ולדעתי גם הקתולים והאורתודוקסים, לפחות, חושבים כמוני. במיסה מגישים מציות או לחם אבל לא שווארמה כבש בלאפה.

לתרץ תמיד אפשר

אבל "פסח" הוא בבירור קרבן פסח בלוקס הגרסה קצת יותר קשה לתרצנות וַיָּבֹא יוֹם הַמַּצּוֹת אֲשֶׁר יִזָּבַח-בּוֹ הַפָּסַח׃ 8 וַיִּשְׁלַח אֶת-פֶּטְרוֹס וְאֶת-יוֹחָנָן לֵאמֹר לְכוּ וְהָכִינוּ לָנוּ אֶת-הַפֶּסַח וְנֹאכֵלָה׃ 9 וַיֹּאמְרוּ אֵלָיו אֵיפֹה תַחְפֹּץ וְנָכִין אוֹתוֹ׃ 10 וַיֹּאמֶר אֲלֵיהֶם הִנֵּה אַתֶּם בָּאִים הָעִירָה וּפָגַע אֶתְכֶם אִישׁ נֹשֵׂא צַפַּחַת מָיִם לְכוּ אַחֲרָיו אֶל-הַבָּיִת אֲשֶׁר יָבוֹא בוֹ׃ 11 וַאֲמַרְתֶּם אֶל-בַּעַל הַבָּיִת כֹּה אָמַר-לְךָ הָרַב אַיֵּה הַמָּלוֹן אֲשֶׁר אֹכְלָה-שָּׁם אֶת-הַפֶּסַח עִם-תַּלְמִידָי׃ 12 וְהוּא יַרְאֶה אֶתְכֶם עֲלִיָּה גְדוֹלָה מֻצָּעָה שָׁם תָּכִינוּ׃ 13 וַיֵּלְכוּ וַיִּמְצְאוּ כַּאֲשֶׁר דִּבֶּר אֲלֵיהֶם וַיָּכִינוּ אֶת-הַפָּסַח׃ 14 וַיְהִי כַּאֲשֶׁר הִגִּיעָה הַשָּׁעָה וַיָּסֶב הוּא וּשְׁנֵים-עָשָׂר הַשְּׁלִיחִים אִתּוֹ׃ 15 וַיֹּאמֶר אֲלֵיהֶם נִכְסֹף נִכְסַפְתִּי לֶאֱכֹל אִתְּכֶם אֶת-הַפֶּסַח הַזֶּה לִפְנֵי עֻנּוֹתִי׃ 16 כִּי-אֹמֵר אֲנִי לָכֶם לֹא אֹכַל אוֹתוֹ עוֹד עַד כִּי-יִמָּלֵא בְּמַלְכוּת הָאֱלֹהִים׃ ישו מסביר שהוא מאוד רוצה לאכול שווארמה כי זאת ההזדמנות האחרונה שלו לאכול כבש עד הפארוסיה. צמחוני? ממש לא נראה לי.

אני מקוה שברור לך

שגם אני לא מאמין לרגע שישוע היה צמחוני או התנזר מחיות יבשה טעימות וכשרות.בהיותו גלילי הלך בוודאי לפי שיטתו של רבי יוסי שבישל תרנגולת עם חלב (ונא לא לבלבל אותי עם עובדות זניחות כמו היותו של רבי יוסי תנא מזמנו של רבי עקיבא).

למעלה