FeeeBSD

• פותח הנושא זש
  • פורסם בתאריך

זש

New member
FeeeBSD

הורדתי את FreeBSD 4.3 ואני אנסה להתקין אותו בקרוב. שאלות: א. האם יש ממשק נורמלי להתקנה? אני לא ירוק לגמרי אבל BSD אני לא מכיר. ב. האם הגרסה הנ"ל תרוץ על המערכת שלי שכוללת בעיקר P200MMX שלא הצלחתי להתקין עליו לינוקס? ג. האם יש מה לעשות עם BSD? אפשר להתקין עליו חבילות של gnu או חבילות המיועדות ללינוקס (kde, gnome וכו´)? ד. האם אני צריך לצרוב על CD או שאפשר להתקין ישר מקובץ ה- iso? ה. האם זה בכלל און טופיק בפורום הזה?

Mothers Milk

New member
FreeBSD

יש לה ממשק גרפי להתקנה... לא רד האט, אבל סביר... התקנתי פעם רד האט 5.2 על פנטיום 133 עם 32 מגה זיכרון, וזה עבד מהר. X עבד, אבל באיטיות. ממש. אז אני לא מבין איך זה לא פעל על 200?! ל KDE ו GNOME יש גירסא ל FREEBSD. ולמה שזה יהיה אוף טופיק?

זש

New member
כי זה לא לינוקס

אין לי מושג למה לא הצלחתי להתקין לינוקס על המחשב אבל ההתקנות פשוט לא עובדות לי (נתקעות באמצע, עפות, מה שאתה לא רוצה), תאמין לי שניסיתי עשרות פעמים (היה לי פעם לינוקס שעבד למשך זמן מסוים אבל כשרציתי לעדכן גרסה הוא מחק לי את המחיצה ונתקע אחר כך). יכול להיות שיש לי איזשהו רכיב דפוק או משהו שתוקע את ההתקנה. לכן אני מנסה BSD, אולי יהיה לי יותר מזל. מה שכן, רדמונד 98 עובדת לי בסדר גמור (מה שדי מצחיק).

Mothers Milk

New member
יש כאלה...

יש כאלה שיגידו שזה לא לינוקס, ויש כאלה שיגידו שכן (אבל הם טועים?) בכל מקרה, סתם לידע כללי, ההבדל העיקרי בינהן הוא שהקרנל של לינוקס נכתב מכלום, לעומת הקרנל של FreeBSD, שהתבסס על חלקים של BSD 4.4. ד"א, אולי נשנה את השם של הפורום ל ´מערכות יוניקס´, או משהו בסגנון? יש למישהו הצעות לשם שיכיל את כל הנושא?

זש

New member
הקרנל של לינוקס לא ממש נכתב מכלום

אני חושב שהוא מודיפיקציה של איזשהו קרנל יוניקסי שהיה קיים עוד קודם. מה שכן, בקשר לשם גם אני ניסיתי לחשוב על משהו יותר כולל והדבר היחיד שהצלחתי להגיע אליו הוא "מערכות הפעלה מבוססות או דמויות יוניקס". נגיד שאת לינוקס אפשר להכניס תחת הכותרת של "מערכות יוניקס" אבל מה עם gnu hurd? הרי כל הפואנטה היא ש- Gnu´s Not Unix. בכל מקרה, כיוון שאין יותר מדי פורומי BSD וסולאריס וכד´, נראה לי שמי שרוצה לדבר על המערכות הללו יגיע לכאן בכל מקרה. אולי אפשר להוסיף פסקה למכתב הפתיחה.

avshay

New member
לא מודיפיקציה של יוניקס אלא...

פיתוח \ הרחבה של קרנל שנקרא MINIX .

למעלה