@Frankie Simon

@Frankie Simon

חזרתי מחוג בית (מחוץ לבית) של #ארץחדשה. הלכתי עם עוד כמה אנשים, חלקם משוכנעים מלכתחילה, אחרים סקרנים. חייב להגיד שאני לא יודע למה ציפיתי, אבל בטח שלא למה שראיתי ושמעתי שם.

בלי לסכם ובלי לכתוב מאמר ארוך, בלב "ארץחדשה" פועמת אנרגיה אותנטית, של אנשים שרוצים להתאבד על נושא השליחות ציבורית. הם מאמינים בשקיפות ואפשר ללמוד הרבה על האופן בו הם עצמם משתנים במהלך השבועות האחרונים, ככל שהמפלגה תופסת תאוצה. אפשר לחפש את הטעויות שלהם, אפשר גם למצוא - ונראה שמאחורי כל טעות הם יעמדו בכבוד. העניין הוא שלנסות לתפוס אותם על משהו אחד רע - זה לא רק קטנוני, זה כמעט מרושע. זה משהו שחוו חלק גדול מאנשי המחאה החברתית: בכל פעם מיהרו לדווח שעד נקודה X הייתה להם לגיטימציה אבל בגלל שעכשיו אמרו ככה, הזמינו את ההוא, שברו זכוכית - עכשיו זה כבר לא לגיטימי. שיהיה.

בכל פעם שמנסים לאתגר בשאלות שמאל ימין, הם מתמקדים באג'נדה של הון שלטון. בהתחלה זה נראה לי כמו התחמקות. אחר כך התחלתי להבין את הרעיון שאיתו הם רצים. המטרה העיקרית שלהם היא ליצור את הערוץ הישיר בין הציבור לבין נבחרי הציבור. חשבנו ש"כנסת פתוחה" זה מגניב, אבל זה מתגמד לעומת מה שארץחדשה מתכננים. ומה לגבי השמאל והימין? בכנות - ברור שרוב אנשי המפלגה הם אנשי שמאל, ומה לעשות, יש כנראה מתאם גבוה בין מי שרוצה להילחם בשחיתות לבין עמדות שמאל כאלה ואחרות. אני מודה שיותר קל לי להכניס אותם לכנסת כשאני יודע שהם בעיקרון אנשי שמאל. אבל יותר מזה - אני חושב שאני מבין יותר מאיפה הם מגיעים - צריך להחזיר את הכוח לאזרחים, להקשות על בעלי הכוח לעשות את הונם על גב הציבור - וכשנוכל (בתקווה) לבחור את הפוליטיקאים באופן קפדני יותר, גם האידאולוגיה תשחק תפקיד.

כן - כמו שניחשתי, קשה לי קצת להסביר את כל התובנות מהערב. אבל במשפט אחד: רק "ארץחדשה" מתעסקים במשהו שניתן לכנות אותו פוליטיקה חדשה. כל שאר המפלגות הן בחירת צד: לא משהו לא משמעותי, אבל כנראה לא יביא שינוי כמו זה שארץחדשה יכולה להביא. אפילו עם 3 ח"כים.

למעלה