ILS

fimoshe

New member
ILS

שלום לכולם! מישהו יכול לעזור? אני מכוון מטוס באמצעות GPS לבצע נחיתה ILS לאחר שהגדרתי מסלול תדר וכו', הבעיה שהמטוס לא מנמיך לכיוון המסלול אלא חולף מעל המסלול ונוחת רחוק מהמסלול. איפה טעיתי??

LLEM

New member
השאלה המתבקשת היא: איפה הטייס???

אתה מדבר כאילו המטוס אמור לעשות הכל לבד. אילו הנוסעים ידעו...
ועכשיו ברצינות: זה נשמע כאילו אתה מנסה לנחות עם הטייס האוטומאטי בלבד (תקן אותי אם אני טועה). זה לא עובד ככה. בסופו של דבר אתה צריך להנחית אותו ידנית.

LLEM

New member
האפשרות אינה מציאותית

אני לא יודע בדיוק מה המטרה האישית שלך בשימוש בסימולטור, אך עקב היותו קרוב מאוד למציאות, אנשים רבים משתמשים בו תוך שכלול המציאות אף מעבר לכך. אז אני מציע שתתחיל בכך שתבהיר, לאיזו קבוצה אתה משתייך, ואז נעבור לשלב הבא. בסימולטור אפשר לעשות מה שרוצים, אך השאלה היא מה אתה רוצה לעשות, ועד כמה אתה רוצה להיות מציאותי. אז מה בקשר למציאות? המציאות היא שלא ניתן לבצע נחיתות אוטומאטיות בכל גישת ILS. הצורה שבה מודגמת שיטת הנחיתה על המסלול בסרטון היא שגויה לחלוטין, וזה עוד לפני שדיברנו על המהירות שבה פגש המטוס את המסלול. בנוסף לכך, יש בסרטון שימוש במונחים לא מקצועיים (ולעיתים שגויים). בסופו של דבר אתה צריך להנחית את המטוס ידנית. במציאות אף יש איסור להתייחס לשידור ה- ILS מתחת ל-200 רגל. אמנם יש שדות תעופה בעולם, אשר בהם מותקנת מערכת ILS משוכללת, המאפשרת נחיתות אוטומאטיות לחלוטין, אך לשם כך גם המטוס צריך להכיל ציוד מיוחד ולהיות מרושיין בהתאמה. בישראל אין מערכת כזו, וכל המערכות בארץ הן בסיסיות (לא מאפשרות נחיתה אוטומאטית).

למעלה