הפרעות אכילה

lexigali

New member
הפרעות אכילה

שלום לחברות וחברי הפורום,

אני פונה עבור חברה:
היא מחפשת ייעוץ / הדרכת הורים בנוגע לילד בן 5 עם בעיות אכילה וחרדות סביב הנושא.
רצוי מישהו מומחה בתחום, אבל רצוי גם מישהו שיכול לראות את התמונה הכללית ובכלל - איש/אשת מקצוע טוב/ה בתחום.
(מדובר על אזור המרכז)

כל המלצה תתקבל בברכה.

רוב תודות!

iameden

New member
ממליצה ללכת למרפאה להפרעות אכילה בגיל הרך

כי בדר"כ הגישה המערכתית עובדת בצורה טובה יותר וניתן לזהות מגוון בעיות בתחומים שונים שלפעמים מתערבבים יחד להפרעת אכילה בגיל הרך (ולכן יש צורך בעבודה משותפת בין דיאטנית, רופא, נוירולוג, פסיכולוד, תרפיסט, מרפא בעיסוק וכדומה).

אחת המרפאות לדוגמא היא בבי"ח דנה:
http://www.tasmc.org.il/Dana-Dwek/peds-gastro/Pages/Peds-EatingDisorder.aspx
שניה נמצאת בבי"ח ספרא:
http://safra.sheba.co.il/clinics/Gaster_Clinic/291.htm

וגם בשניידר יש מרפאה כמו גם בחלק מהקופוץ.
כמו כן, ניתן לפנות להתפתחות הילד.

אם עדין תרצו המלצה על איש מקצוע פרטני, אשמח לתת אבל אשמח לפרטים רבים יותר (אפילו במסר) כדי לבדוק אם הדבר מתאים.
בהצלחה!

lexigali

New member
תודה, האפשרות של מרפאה מוכרת, אבל:

1. התורים ארוכים
2. המטרה כרגע היא בעיקר הרגעת המערכת ונתינת קצת טיפים ועצות. כמובן שאם יסתמן שדרוש המשך או משהו מעמיק יותר, אז יפנו למרפאה.

כך שהיא עדיין תשמח להמלצה.

פרטים:
ילד בן 5, רגיש יותר מהרגיל, עם נטייה לחרדה באופן כללי. עם זאת, ילד שמח, חברותי, חיוני, בריא וגם ילד "טוב", עד שזה מגיע לעניין האוכל, שם הוא מרדן. יש אחות בת 4. עיקר תשומת הלב מופנה לילד, כי הילדה "נוחה וקלה".
תמיד הייתה לו נטייה לבעייתיות באוכל: המגוון האפשרי מבחינתנו מצומצם ביותר, ויש נטייה לסירוב לאכול בכלל. אם - רק כשכבר מת מרעב. לאחרונה יש החמרה: גם מסרב לאכול בחוץ (בגן, בטיולים וכו').
יושב לשולחן בכל-זאת (לא בלי כעס ומרידה מצדו), לפי דרישת ההורים. הם אינם מכריחים לאכול, רק מציעים, אבל העיסוק באוכל ניכר ומורגש וגם החרדה של ההורים ובעיקר של האם בנושא. יש רקע של עצירויות, שהחמירו את החרדה מאוכל. כשחלפו העצירויות היה שיפור, אבל רק לזמן קצר.
בדיקות הדם תקינות, ברור שלא מדובר בעניין פיזיולוגי.

לדעת האם: הילד רזה מדי.
לדעתי: הילד נראה מצוין.

iameden

New member
אז אני מציעה לפנות לכל מטפל רגשי בסביבתכם

כמובן שיהיו לו המלצות שתוכלו לקבל משום שנשמע שהרגע הוא של מאבק כוחות.
במקביל אני מציעה לפנות לגננת ולבדוק איתה האם יש דברים נוספים בגן, המצביעים על חרדה או על קושי (כולל קשיים בויסות), למרות שנשמע שהוא הפך את האוכל לזירת קרב עם ההורים וזו הדרך שלו לדקבל תשומת לב (וזו אכן דרך נהדרת כי כל הורה חרד מכך שהילד לא אוכל מספק או לא מגוון וכדומה).
כמו כן, ממליצה לחשוב ללתכ לדיאטנית, אפילו בשלב הראשוני כי דיאטניות המתמחות בטיפול בגיל הרך, מתמחות בהדרכת ההורים כדי לעזור להם לשחרר ולאפשר לילד לאכול, במקרה שזו הבעיה.

אם תאמרי לי עיר ספציפית, אולי אצליח לחשוב על מטפל מתאים שיש לו מקום, או אולי אחד הגולשים האחרים יוכל לחשוב על כך.

מציעה שההורים יגשו לטיפול....

לפי התאור אכן מסתמן
משהו מעמיק יותר, וממש חבל לדחות ! (חבל בעיקר על הסבל שהילד עובר כתוצאה
מהחרדה של הוריו).
כמו שאת אומרת - ההורים נשמעים בחרדה - בעיקר האם.
במיוחד שבדיקות הדם תקינות.

ממליצה מאוד על פסיכיאטרית ילדים בשם איזבל בן-אמו באיזור הרצליה.
לנו היא מאוד עזרה לטפל בחרדה של הילדה שלי, ובעיקר של אמא שלה (אני :) ).
(למרות שהיא פסיכיאטרית בחרה בצדק לטפל שלא באמצעים תרופתיים,
במצב שאחרים בהחלט לא פסלו זאת).

במקביל, מציעה בהחלט להתחיל ולהרשם לתור של מרפאה להפרעות אכילה, כפי
שייעצו לך, כי הם בדיוק הכתובת הנכונה לבעיה שאת מעלה.

למעלה