שרשור רפואי ובריאות לסופ"ש

בועת sabon

New member
סטיביה בהריון

קראתי שאסור אבל אני תוהה לגבי המינון.
החצי קנה את השוקו החדש של טרה
והוא מכיל גם סטיביה.
אז אסור?

גם אני שמעתי שבעיקרון אסור אבל כוס/שתיים של שוקו

באמת שלא נראה לי קריטי. אני הייתי שותה

מבקשת המלצה לרופאת הריון בסיכון בלין חיפה

היי כולן

ממש צריכה המלצה לרופאה (אישה) ספציפית בהריון בסיכון בלין בחיפה.
יש לי ניסיון רע עם רופאות נשים ועד שמצאתי אחת סבבה אני אולי צריכה לעבור להרין בסיכון.
למישהי יש ניסיון איתם בכלל?
ברשימה באתר נראה כאילו יש רק רופאה אחת שעושה מעקב הריון בסיכון (דר' פזית טובה צוייגמן גבריאל, מישהי מכירה? )
תודה מראש!

זו חייבת להיות רופאה?

יש את דר. ריפקין שהיא רופאת הריון בסיכון בלין. אני לא מכירה אותה אישית אבל שמעתי עליה שהיא מאוד מיקצועית אם כי לא הכי נעימה בעולם.
אני מטופלת אצל רופא - דר. גאנם, שהוא מקצועי ונעים ואני מאוד מרוצה ממנו.
מלווה שם גם דר. דמתי שיילד את הקטנצ'יק שלי לפני שנתיים וחצי. אני לא יודעת איך הוא כרופא מלווה הריון אבל כמיילד הוא היה מאוד נעים ומקצועי.

liri251

New member
לא מכירה אישית

חברה הייתה אצלה במרפאת רש והייתה מאוד מרוצה. אני מטופלת אצל דוקטור גאנם שהוא מצוין.

Bacio

New member
הערה + המלצה

המלצה:
אני הייתי מטופלת אצל ד"ר ריסקין (ולא ריפקין) אבל בזבולון. היא רופאה סופר מקצועית ואחראית שדואגת כמו אמא-לביאה למטופלות שלה. אממה, כמו שנאמר, יחסי אנוש הם לא הצד החזק שלה. וגם חוש ההומור שלה מאוד ייחודי. לי לא הייתה בעיה עם זה, אני יודעת שיש אחרות שזה מאוד מפריע להן.
&nbsp
הערה:
בזבולון (ואני חושבת שגם ככה בלין), ההפנייה לרופא מסויים היא עפ"י הסיכון שלך. כלומר לכל אחד מרופאי ההריון בסיכון יש התמחות ספציפית, ואת תופני לרופא שהכי מתאים לבעיה שלך. אני משערת שאם מבחינתך זה הרג ובל יעבור, תוכלי להחליף לרופאה, אבל קחי זאת בחשבון.
&nbsp
אגב, אם הבעיה שלך היא אולטרסאונד ובדיקות פתיחה וכו', אני יכולה לומר לך שהאולטרסאונד מבוצע שם ע"י טכנאית בחדר נפרד, והפעמים היחידות שהרופאה ממש בדקה אותי הייתה כשהייתה לי בעיה ואני ביקשתי שהיא תראה מה קורה...
&nbsp
אאל"ט, ד"ר ריסקין מקבלת בלין את הסיכון של סכרת. ואת כל אלו שלא מתאימות לאף רופא אחר (כי יש לה המון ניסיון).

חיסון שעלת...תסכול אחד גדול

רוצה לשתף ואולי גם להתייעץ אם יש מישהי באותו המצב. אני בשבוע 30+2. לפני חודש קבעתי תור לחיסון שעלת במשרד הבריאות (נאמר שלוקח מלא זמן לקבוע לזה תור אז דאגתי לכך כחודש מראש)...לפני מספר ימים השאירו לי הודעה ממשרד הבריאות כי החיסון עבר לקופ"ח (אני בכללית) וכי הם כב לא מחסנים..
התקשרתי לקופ"ח וכמובן הם אומרים שאין הנחיה כזו ולפנות שוב למשרד הבריאות...מתעצבנת ומתקשרת שוב למשרד הבריאות שגם מתנערים מאחריות ולא נותנים פתרונות, אומרים לדבר שוב עם המרפאה של כללית. הייתי אמורה כבר להתחסן בשני הקרוב ועכשיו אין לי מושג מה יהיה כשכל אחד מטרטר אותי מאחד לשני כל כך מתסכל!!! מישהי נתקלה בזה גם כן?

ועוד שאלה לא קשורה...דם טבורי

מישהי מתכננת לשמור דם טבורי? הבנתי שזה עולה מלא כסף...
מתלבטת מאוד..

Kasey

New member
במכבי אחות מעקב הריון חיסנה אותי ולגבי דם טבורי

שקלתי את זה אבל הבנתי שמעבר לכסף, הסיכוי שחלילה נצטרך את הדם נמוך ביותר, הרבה פעמים אם יש מחלה אז את אותה הבעיה יש גם בדם, והכמות הרבה פעמים לא מספיקה, וגם כנראה טוב יותר לתינוק לקבל את הדם בעת הלידה מאשר שחבל הטבור ייחתך מיד. אז ויתרתי ללא קשר לעלות. שמעתי גם על מקרים שהחברות הפרטיות פשוט רגל והדם הלך לאיבוד.

bbrd

New member
אני התחלתי לעשות בירורים

זה עולה המון!!
בטבורית 8000 ש"ח (יש איזה הנחה קטנה, אבל יש גם דמי רישום, בשורה התחתונה סביבות ה-8 אלף).
וממה שקראתי, השימוש של זה עדין נחקר, הרבה פעמים ניתן ואפילו עדיף לקחת תרומה מאח. זה בעיקר ישמש להתפתחויות עתידיות שנחקרות וכנראה הן העתיד של המדע. אבל אף אחד לא יודע היום לאן זה יגיע או מתי.
אישית חושבת שאוותר. עשיתי את כל הדברים היקרים ביותר בהריון הזה (בדיקות פרטיות, בדיקת דם במקום מי שפיר), בלי לחשבן כסף ונראה לי שאיפשהו צריך לעצור. לא חושבת שזה שווה את הסכום, אפילו שיש לי החזר חלקי מהביטוח.

אושר מ

New member
לגבי החיסון שעלת זה ממש עכשיו עבר לקופות

ונראה שהן לא לגמרי סגורות על זה.
אני הייתי מנסה לשאול את האחות מעקב הריון אם יש לך או את האחיות במרפאה עצמה הן כנראה יהיו הכי מעודכנות.

פזית66

New member
אתמול דיברתי על זה עם דודה שלי שמנהלת מרפאה של מכבי

היא אמרה שיש מחסור רציני של חיסונים כרגע בארץ, ושבמכבי יש עדיין חיסונים אבל היא שמעה שבחלק מהקופות האחרות פשוט אין חיסונים. זה ממש חוסר אחריות לאור ההתפרצות האחרונה... מקווה שיתקנו את זה בקרוב. בכל אופן תמשיכי לנסות, אפשר להתחסן עד שבוע 36.

קואגה

New member
אני התחסנתי בשבוע שעבר

במשרד הבריאות בת"א. הגעתי לתור שקבעתי מראש לפני חודשיים בערך, אבל אף אחד לא שאל אותי שום דבר - הגעתי, אמרתי בכניסה שיש לי תור לחיסון שעלת ולא שאלו אותי לשמי או למתי התור. אם את מאיזור המרכז, שווה לך פשוט לנסות להגיע ולהתחסן.
עוד פתרון זה להתחסן באחת ממרפאות המטיילים - זה אמנם עולה כסף, אבל שם יש את החיסונים (זה לפחות מה שאמרה לי האחות בקופ"ח כשניסיתי לברר אם החיסון כבר הגיע למרפאה שלי).

מעדכנת שבכללית גם התחילו לחסן

מתחילת החודש בשעה טובה קיבלו הנחיה ממשרד הבריאות לחסן. האחות הסבירה שצריך לקבל מרשם מרופא משפחה, לקנות את החיסון בבית המרקחת ולבוא לאחות להתחסן.

nyoseph

New member
התחסנתי בשבוע שעבר במשרד הבריאות

ושם היא עדכנה אותי שהם הקציבו לקופות החולים עד ה- 1.3 להיערך ולחסן אז כנראה הבעיה אצלך בקופה.
&nbsp
התקשרתי גם לקופת מאוחדת והם היו ערוכים כבר בשבוע שעבר אבל היה לי יותר נוח לגשת למשרד הבריאות

אני בלאומית, ביררתי בדיוק אתמול, אמרו לי שזה דרך הקופה

הרופא נותן מרשם, קונים בבית מרקחת ופונים לאחות. נשמע ורוד מדי?

סחרחורות חודש שביעי

לעוד מישהי זה קורה ? זה טבעי? אני שותה הרבה מים..

למעלה