הודעה מנהלתית

Sophalin

New member
הודעה מנהלתית

אז נכון, הייתי בחו"ל כמה ימים, זו לא סיבה להתפרע!

נמחק פה שרשורפלצת אימתני שכלל בתוכו נימות ממש לא נעימות
אני מבקש בכל לשון שאני מכיר (וזה לא מעט להזכירכם) אנא המנעו ממריבות וירידה לפסים אישיים

אם מישהו מרגיש שהוא נפגע ממישהו, שיפנה אלי במקום להגיב... אני מתייחס ברצינות ובכובד ראש לכל טענה ומענה.
אני לא מבטיח למחוק כל פוסט שנדמה לכם לא ראוי אבל אני בהחלט מתייחס ושוקל כל בקשה.

תודה והמשך גלישה נעימה.

Charles Darwin

New member
לא לעניין בכלל אילן

יופי שנהנית בחו"ל, אבל לא זכור לי סעיף בתקנון תפוז/הפורום שאוסר על שרשוריפלצת. אני לא אוהב לבזבז את זמני ומבחינתי מחקת במחי יד כמה שעות טובות של השקעה בדיון רציני וענייני. לא מזמן התלוננת שהפורום מת - מעכשיו אני אחשוב פעמיים אם לטרוח להגיב, כי אף פעם אי אפשר לדעת אם מישהו יעבור על החוקים ו/או אתה תהיה בחו"ל והדיון כולו ימחק.

Sophalin

New member
הסיבה שהדיון נמחק

הוא לא בגלל אורכו אלא בגלל תוכנו שהכיל גידופים והשמצות
וזה כן נוגד את חוקי הפורום - תרבות דיון זה דבר שנדרש בהחלט
אני מצטער שאנשים שהשקיעו בדיון נמחקו אבל זה לא לעניין שתמשיכו להגיב באדישות לאדם שמגדף ומשמיץ בלי סוף.

Charles Darwin

New member
דווקא התייחסתי לגידופים בדרכי שלי

ע"ע התגובות שלי ב-22/07/13 18:44 וב-22/07/13 18:54 ותאוריית העליונות הנשית שפיתחתי (אאל"ט אתה עדיין יכול לראות את התגובות המחוקות...). בכל מקרה אני מסכים שבמידה ויש פגיעה אישית בגולש/ת, זה צריך להיות בעדיפות עליונה, אך רצוי להימנע ממחיקה של תגובות נייטרליות (אפשר למשל לשלוח מסר לצדדים המעורבים ולמחוק רק אם אחד המעורבים/נפגעים עצמם מעוניין במחיקה).

ליל"ט

בעצם לטובה

האמת שהמחיקה יותר מהגידופים היא זאת שהוציאה לי את הרוח מהמפרשים. בלי קשר לאיכות הממצאים שלי או מי הצודק, לקח לי הרבה זמן לרכז אותם בשביל הדיון הזה. גם אם איש לא קרא אותו, הדיון יכל לשמש לי כרפרנס ולשמר את המאמץ אבל זהו.

"כי אף פעם אי אפשר לדעת אם מישהו יעבור על החוקים... והדיון כולו ימחק"
בדיוק מה שכתבתי למנהל בהודעה פרטית. זה סוג של פרס לטרור אבל אולי גם חלק ממגבלת הפלטפורמה של תפוז.

"למחוק רק אם אחד המעורבים/נפגעים עצמם מעוניין במחיקה"
אני בכלל חשבתי שצד שלישי התלונן על תרבות קלוקלת...

כמו כן הודיתי למנהל: בנימה אופטימית אולי זה הכל לטובה כי אפשר לפנות את הזמן לעיסוקים אחרים. בזמנו ניסיתי לשדל, ללא הועיל, כותבת יקרה שלא להיכנע לתוקפנות ולהמשיך לכתוב אבל עכשיו כשבוזבז זמני לריק אני מבין אותה שזה לא מספיק חשוב ביחס לתמורה.

איך אתה שומר?

תשלח, אני רוצה לחלץ משם כל מיני נתונים עכשיו שהתקפלתי. תודה!

22ק ו ס ם

New member
רצוי שהפורום יחזור מהר מאוד לפסים מדעיים

כי אחרת הוא בעיקר פורום מת. במקום להתלונן על תוקפנות זו אחרת, ראוי לא לתת במה להשמצות ושקרים של אנשי מדע ותאור מעוות של מחקרים כשהאמת לגביהם ברורה לכל. לטיעונים דמגוגיים ואנשי קש אין מקום בפורום מדעי.

John the Savage

New member
הפורום מת מסיבות אחרות

שלא אעלה כאן כי אני לא רוצה לפגוע באף אחד.

אני אישית משתתף הרבה פחות כי אין כאן כיום אווירה שיוצרת חשק להשתתף מבחינתי, וזה לא קשור לשרשורפלצת כזה או אחר שבכלל לא הספקתי לקרוא.

Sophalin

New member
טוב אני אבהיר שוב לכולם

זה בכלל לא משנה אם X נפגע מהגידופים, וזה לא משנה אם מי שמגדף אומר דברים של טעם מעבר לגידופים או לא

אם בשרשור יש גידופים הוא ימחק. נקודה.

אם הייתי יכול להשאיר קישורים ופתילים שאינם מכילים גידופים הייתי עושה את זה. מחקתי את השרשור מהנקודה שבה ראיתי שהוא מדרדר לפסים אישיים.

ההודעה הזו מופנית לכולם אך אותם אנשים שחרגו מהכללים יודעים מי הם ויודעים מה הם צריכים להפיק מכך. אם לא, אז אותם מגדפים פשוט לא ישארו פה יותר.

הטרוליזציה מכאן והלאה.

אין לי שום בעיה עם דעות אישיות או אם ויכוחים כל עוד הם ענייניים ולא מלאים בהשמצות.

לדעתי ג'ון חושב שהפורום מת בדיוק מהסיבה הזו. אנשים מבחוץ נכנסים לפורום ורואים מריבה של ילדים קטנים במקום דיון איכותי ועוזבים.

Gidi Shemer

New member
לא שג'ון ירצה לפתח את הנושא

אבל אני מוכן להמר שדווקא לא הצלחת לקלוע למחשבותיו

שאלת תם בנושא נהלי תפוז

היות ואתה ותיק בניהול פורומים.

נניח והצד המגודף (שקרן, טיפש וכו') רוצה להמשיך את הדיון אבל להימנע ממחיקה גורפת בגלל נהלי הפורום (ולא בהכרח משום שיש פגיעה אישית, למשל במקרה האמור נמחק גם דיון לגיטימי ביני לבין צ'ארלס). האם ניתן לבקש מהמנהל למחוק את הודעות שמכילות גידופים ולבקש מהמגדף לנסח את תשובתו מחדש?

ולגבי הצד המגדף שיודע שעפ"י הנהלים הדיון כולו עלול להימחק. נניח והוא מתלונן שאכן מדובר בשקרן וטיפש (או גידוף כלשהו) ואין הצדקה למחוק את הודעותיו כי הן לגיטימיות. האם המנהל רשאי לשפוט שאכן מדובר בשקרן וטיפש או שהוא צריך, עפ"י נהלי תפוז, להימנע מסוג כזה של שיפוט ולדחות על הסף את הדרישה?

(נניח שהמגודף הוא לא טרול כי אחרת צריך לחסום אותו באופן גורף).

Sophalin

New member
בעיקרון

ברגע שאני מוחק הודעה, כל ההודעות המוצמדות אליה נמחקות גם כן - משום מה תפוז לא יכולים להתמודד עם שליפת הודעה מתוך דיון.

הבעיה עם השרשור הזה שהוא הפך להיות מאורת איימה של גידופים, קללות, האשמות ובקיצור מכות (לא בהכרח מכל הצדדים)

כלומר כדי להימנע ממחיקת דיון גורפת

כתוצאה מגידופים, עדיף לפנות אליך בבקשה למחוק את ההודעה המגדפת לפני שממשיכים את הדיון?

כך המגדף יבין שאסטרטגיית גידופים היא לא אפקטיבית ויצתרך לעדן את הניסוחים שלו או לחדול מלהגיב. לאורך זמן אנשים ילמדו ולא יהיה צורך להפעיל את הצנזור.

Sophalin

New member
בדיוק בדיוק

אכן כך
אם מישהו מגדף או מעלה הודעה שנראית לכם לא לעניין פונים אלי (רצוי בהודעה פרטית) ואני מטפל בזה.
אני משתדל לטפל בזה באופן עקבי גם בלי שיפנו אלי אבל אני לא תמיד מצליח לקלוט הכל כמובן.

למעלה