האנטומיה של גריי - עונה 11 פרק 9

Yuval Ben Porat

New member
האנטומיה של גריי - עונה 11 פרק 9

דמות הפרק:
הזוג של הפרק:
המקרה הרפואי של הפרק:
סצנה מרגשת:
סצנה מצחיקה:
סצנה מיותרת:
ממה הופתעתם? ממה התאכזבתם?
או
לדמות:
ציטוט מוצלח:
חפירה חופשית:
ציון כללי:

haych

New member
ראיתי

דמות הפרק: אפריל.
הזוג של הפרק: אפריל וג'קסון. ג'קסון כזה נסיך! הרי הוא חווה את הכאב בעצמו, אבל הוא שם את הרגשות שלו בצד וניסה אך ורק להכיל את הכאב שלה.
המקרה הרפואי של הפרק: הייתי רוצה להגיד את המקרה של האמא עם הגידול (לא שהיו מקרים אחרים...) כי הוא היה מעניין (ומפחיד), אבל אני אלך עם המקרה של ג'קסון ואפריל. בתור בחורה בגיל שחושבים בו על ילדים מאוד מטריד אותי שמשהו לא יהיה בסדר עם העובר ההיפותטי שלי אז יכולתי להתחבר לעלילה, וגם מאוד מעניין אותי מה יהיה בסוף-אפריל נוצריה ואני מניחה שלא מאמינה בהפלות (בהנחה שעדיין אפשר להפיל בשלב בו היא נמצאת). אני מניחה שאו שהם כן יעשו הפלה, או שיביאו את אדיסון לעשות איזה ניתוח קסום שבאורח פלא ירפא את התינוק. איכשהו אני מהמרת על האפשרות השניה...
סצנה מרגשת: כשג'קסון בכה במחסן. כמעט בכיתי איתו
וגם כשאפריל סיפרה לו שזה בן...
סצנה מצחיקה: לא היה משהו מצחיק במיוחד. הילד הקטן היה משעשע לפעמים.
סצנה מיותרת: כל מה שקשור לרופאה שחונכת את אריזונה. אני שונאת את המשחק של ג'ינה דיוויס ואני שונאת את הדרמטיות יתר שיש בכל סצינה איתה. זה מזכיר לי אופרת סבון גרועה. ואני גם ממש לא אוהבת את המשחק ובכלל את הדמות של אמיליה. ובלי קשר לכל הסצינות שסביבן-אני ממש לא אוהבת את אחות של מרדית. אני רואה כאן דפוס מסויים...
יכול להיות שאני שונאת שינויים?

ממה הופתעתם? ממה התאכזבתם? ציפיתי שאחרי השיחה של מרדית ואוואן-שהיא תתקשר לכריסטינה אחרי הנתק שיש ביניהן ותגיד לה שהיא צדקה. התאכזבתי שאלכס התנשא מעל ביילי כשאמר לה שהוא המנהל והוא קובע.
לדמות: לאפריל וג'קסון, כמובן, וגם למרדית שמצאה את עצמה לבד עם שני ילדים, עבודה תובענית ובלי בעל.
ציטוט מוצלח: to love each other even when we hate each other. אמנם המקור לא מהפרק הזה, אבל הוא הופיע, אז מותר לי
לפעמים כשבא לי להרוג את בעלי המשפט הזה עובר לי בראש.
חפירה חופשית: חבל לי שלא עשו "פריוויוסלי", כי לא ממש זכרתי איך נגמר החלק שלפני הפגרה - בעיקר לא זכרתי מה בדיוק יש לתינוק של אפריל וג'קסון ואיך זה הגיע למצב שסטפני יודעת ומספרת לג'קסון, וזה קצת הקשה עלי להתחבר לפרק. אני לא חובבת גדולה של מרדית, אבל אהבתי אותה לאורך כל הפרק. היא ממש סוג של סופרמן-שמתקתקת בית, קריירה וילדים ומצליחה להיות מנתחת תותחית למרות שבעלה עזב אותה, ובכלל על האומץ להגיד לו לנסוע ולא להשאר במצב הבלתי נסבל שהוא כל הזמן מאשים אותה והם רבים בלי הפסקה. הסיפור שלה היה הגיוני לאורך הפרק-זה משהו שקשה להגיד לאחרונה על האנטומיה ... איך שהיא הייתה חזקה מצד אחד אבל מאוד רגישה והתפרצה על כל מי שפקפק בחוזקן של הנשים, ועד שהיא נשברה בסוף בבכי.
כרגיל אהבתי את אוואן, למרות שלא הופיע הרבה, ואת הרגישות שלו לכולם-איך שהוא סמך על ג'קסון והלך להוציא את אפריל, האופן בו הוא עשה את זה ואיך שהוא הכיל את הדרך המגעילה שמרדית דיברה אליו.
היה גם נחמד לראות את ביילי קצת חוזרת להיות ביילי של פעם-הצינית והמצחיקה.
שמחתי שלא הראו כמעט את אחות של מרדית.
חסר לי קצת הומור. אם לא בסיפורים הכבדים, אז לפחות במקרים רפואיים משעשעים.

ציון כללי: 7

revital189

New member

דמות הפרק: אפריל
הזוג של הפרק : אפריל ואייברי
המקרה הרפואי של הפרק: הגידול של דר' הרמן וזה שסוף כל סוף כנראה אמיליה תנתח אותה...
סצנה מרגשת: מרידית' עם המטפלת וזה שהיא אומרת שהיא זקוקה למישהו שיהיה לצידה ועבורה וגם אפריל מספרת לאייברי שיש לה בן בבטן אחרי שהיא אומרת שהיא לא רוצה להתחיל לבכות כי היא לא תצליח להפסיק...
סצנה מצחיקה : אריזונה אומרת שהיא יותר מדי יפה בשביל להיות בכלא בגלל שהיא חוששת מהתגובה של דר' הרמן לכך שגנבה את הצילומים של הגידול שלה.
ממה הופתעתם? הופתעתי מכך שהתחברתי לסיפור של אפריל ואיבריי שבדרך כלל די מעצבנים אותי.
חיבוק למרידית' ואפריל.
ציון כללי: 7/10

איטלקי8

New member
פרק מטומטם

כמה קיצ'י שבדיוק מגיעה נהגת שמואשמת בהרג הילדים שלה וכמה קיצ'י שבדיוק גילו מחלה נדירה שמסבירה את ההתנהגות הזאת...
&nbsp
הפרק הזה פשוט לקוח מדפי הטלנובלות.
&nbsp
מוכן לשים התערבות שהתינוק שלהם יהיה בריא לחלוטין בסוף, ובטח שד"ר רובינס תצליח לעשות הוקוס פוקוס והכל יהיה בריא.
&nbsp
ואולי למען השם שונדה תתעלה קצת על עצמה ותשאיר את הילד נכה.. ואולי למען השם נזכה לראות גם קצת שילוב של בעלי מוגבלויות שכליות בפריים טיים. אישית אני חושב שזה חשוב מאוד שדמויות כמו ד"ר דיקסון יקחו חלק במסך שלנו... וחבל שלא עושים את זה יותר.

haych

New member
מסכימה עם הפסקה האחרונה

לא חשבתי בכלל על האפשרות שהילד ישאר נכה-כי זה די צפוי שהוא יינצל איכשהוא... אבל אני מסכימה עם כל מילה שכתבת - זה גם יהיה מעניין בהיבט העלילתי, וגם מאוד חשוב מבחינת המודעות לשלב בעל מוגבלות בסדרה של אחת הנשים המשפיעות בטלויזיה. והאמת שעכשיו כשאתה מעלה את זה-זה נראה לי הגיוני שזה מה שהם באמת יעשו. גם כדי להמשיך בקו הטלנובלי של העונות האחרונות, וגם כי מתאים לשונדה לשלב אוכלוסיות שנחשבות כמוחלשות או מודרות ולהעצים אותן (ד"ר דיקסון, נשים שחורות וחזקות, לסביות...).
מחזיקה אצבעות שזה מה שיקרה,.

איטלקי8

New member
אני לא חולק את הביטחון שלך..

נראה לי ששונדה העבירה את הקו האדום שלה בד"ר רובינס וקטיעת הרגל שלה...
או במרפאה פרטית עם הרופא הנכה...
&nbsp
סדרות מאוד נזהרות בכל מה שקשור לנכים או לאנשים עם דימוי חברתי שלילי (דמויות חולות איידס), לרוב הסדרות גם כמעט ולא מתעסקות בבעיות של האנשים האלה ואיכשהו תמיד האנשים האלה הופכים להיות מאושרים עד הגג...
&nbsp
תראי את ד"ר ביילי עם הפוסט טראומה שהייתה לה, או אואן עם הפוסט טראומה מהמלחמה.. כאילו הם "עברו את זה" וזה נעלם.. זה בחיים לא עובד ככה במציאות. תראי איך אואן הפך מדמות מרוסקת על הקרשים לדמות הכי יציבה בתוכנית, כל כך יציבה שהוא אפילו לא "התפרק" כשכריסטינה עזבה... כבר פרק אחרי אפילו דמעה אין...
נו באמת.

כמהאפשר

New member
מסכימה לגמרי.

אי אפשר "לרפא באורח פלא" OI, זו מחלה שקובעת את מסלול החיים מראש. מה שכן, אפשר לטעות באבחנה(באורח פלא:))
הסיכוי שהילד של שני רופאים, שלהם, יהיה עם המחלה הזו שואף ל...
&nbsp
דווקא מה שאותי מצחיק תמיד הוא הקטעים הללו, כמו הפרק, כאשר מרדית נלחמת לגלות מה יש לנהגת מהתאונה. בארץ היו שולחים אותה הביתה עם אופטלגין, אני לא בטוחה שבארה"ב זה היה ממש אחרת.
&nbsp
ביילי, OCD וכו'- לגמרי. עזבו את זה OCD אולי מתפרץ בבת אחת, אבל לרוב יש לו סימנים מקדימים. אבל הוא ממש לא נעלם בין רגע. ותרופות פסיכיאטריות לוקח להן זמן להתאזן(ולרוב לוקח להן גם מספיק תופעות לוואי). אצלה פרק אחד היא נורמלית, פרק אחד היא לא, פרק אחר היא שוב נורמלית..
שמתי לב לזה לא רק אצלה, שמתי לב לזה אצל הרבה אנשים שנניח מנתחים אותם ובאורח פלא שניה לאחר מכן הם נטולי צלקות לחלוטין, כאשר אצל אחרים מושכים פרקים שלמים צלקות.
&nbsp
&nbsp
אני תוהה מה עוד ידחפו לעלילה.. רומן בין מרדית לאוון?

איטלקי8

New member
הדברים הרגילים

יביאו עוד רופאים ורופאות שנראים כמו דוגמנים.
בטח היא תנסה למחזר שוב מערכת יחסים בין רופא מבוגר לרופאה צעירה.
&nbsp
חסרה דמות על תקן החננה מאז שאומאלי עזב.. בטח גם בזה היא תטפל וכראה גם החננה הזה יצא עם סטאפני. זו התאוריה שלי.
&nbsp

כמהאפשר

New member
לא יודעת, אבל צריכים להכניס קצת חיים לסדרה.

ואני לא מתכוונת לאירוע רב נפגעים בגלל חללית שנחתה על כדור הארץ..

איטלקי8

New member
נראה לי חוץ מאירוע של טרור ביולוגי \ מחלה מסוכנת מאוד

שלדעתי בשלב כזה או אחר היה בכל סדרה שעוסקת ברפואה... שונדה די כיסתה את כל וריאציות הטירוף האפשריות.
&nbsp
בכנות ואני באמת אומר את זה בכנות, היה יכול להיות ממש משעשע אם ד"ר האוס היה מגיע לאנטומיה כפציינט אחרי תאונה או משהו כזה...

כמהאפשר

New member
מהבחינה הזאת, כסדרת רפואה,

אהבתי את ER הרבה יותר מאשר את האנטומיה. האמת שמכל הבחינות אהבתי את ER יותר מאשר את האנטומיה. לפחות עד 3/4 הסדרה, אחרי זה גם היא נחלשה.
&nbsp
מה עוד נשאר?
אולי הם כולם ייסעו לחופשה ביחד.
או יעשו סרט. ואז סרט המשך.
בקיצר, אני אומרת לפרוש בשיא.

איטלקי8

New member
הדבר הכי מתקדם שאני זוכר מ ER זה שד"ר קרטר אבחן אבולה.

נראה לי זה הפרק בין האחרונים שראיתי שם..
האמת אולי יותר מזה, פרק בודד כשאבי כבר הפכה לרופאה.
&nbsp
אבל אין ספק ש ER סדרה הרבה יותר מוצלחת בפן הרפואי שלה.

כמהאפשר

New member
את האבולה אני לא זוכרת וזה מוזר.. יש לי את כל העונות במחשב!

הלכתי להזכר:)
מה שבעיקר הרשים אותי בסדרה הוא שכל פרק הצליח להדהים/להבהיל וגם ללמד אותי.
בתור סטודנטית לרפואה, דאז, זה היה לא מעט.

זה לא אבולה זה היה אבעבועות שחורות.

אני זוכר את הסצנה שהיה כאוס במיון והוא שם לב למישהי שמחזיקה ילד והוא שאל אותה כמה זמן הם מחכים.
וד"ר לוקה תהה אם הוא לא התבלבל עם מקרה קשה של אבעבועות רוח.

למעלה