מזל טוב ענקית לאישה מופלאה!

מזל טוב ענקית לאישה מופלאה!

למנהלת הפורום המקסימה והאהובה, אשבל,
שליבה רחב ואוזנה קשובה וכתפה יציבה ותומכת,
ויש לה תמיד מילה חמה, הזדהות או עיצה, לכל הזקוק.

מאחלת לך המון מזל טוב, שתמיד תדעי למצוא את הטוב,
שתפרגני לעצמך ותשקיעי בעצמך לפחות חלק ממה שאת משקיעה בסובב אותך,
ושיהיו לך המון סיבות טובות לשמוח!

נועָה

New member
לאשבל היקרה

מזל טוב גם ממני.

שיהיה לך את הכי טוב בעולם,
ושמחה, אהבה ואושר עם המשפחה שלך.

mykal

New member

שיהיה לך יום כיפי, ויום הולדת שמח.
והרבה שנים טובות בריאות ומאושרות.
הרבה נחת מהמשפחה.
ותודה על הניהול של הפורום.

אשבל1

New member
תודה mykal יקרה

אכן היה לי יום מקסים שהסתיים בארוחה נהדרת עם משפחתי מול נוף הגלבוע , הנה משתפת אתכן בנוף

אשבל1

New member
סקאלי מקסימה, המון תודה

אני קוראת, מתרגשת, מחייכת, הגעתי למשפט לפני האחרון ועם החיוך גם זלגה דימעה, את כל כך צודקת, אני אקח זאת איתי לשנה החדשה , שוב המון תודה, שימחת אותי גם כאן

עדיה222

New member
אשבל, בת-אוגוסט (בת אלול?), מזל טוב!

אשבל מזל טוב לך באיחור (לא הייתי בפורום), אני מצטרפת כולי כולי לדברי סקאלי המדוייקים. נהדר נוף הגלבוע של יום ההולדת, אני מקווה שהיום הטוב שהיה לך ממשיך להזין את רוחך.
תודה לך על הכוח לאמפתיה, תודה על הטוב, על העדינות יחד עם השקפות מוצקות, ועל איך שאת חיה עם השירים.
מאחלת - המון המון אושר, המון יצירות מאפה וסריגה, המון מחשבה בונה, המון קשר אל אמך, המון הפרחת היתמות (כמו הפרחת השממות), נחת ממשפחתך, ושלמות בליבך.
שלך
עדיה

אשבל1

New member
בת אב

תודה לך עדיה, על הברכות הנפלאות, על המילים הטובות, על כך שאת איכפתית וזוכרת הכל, זה מיוחד, זה מרגש אותי (אולי כי אלו תכונות אמהיות ? ואולי כי פשוט מרגש אותי "לפגוש" אישה טובה, מקסימה ומשקיעה כמוך) , בעניין האפיה, עוגת הגבינה תכנס בקרוב לתנור... , אני סורגת במרץ, זו תרפיה נהדרת, היום אפילו עשיתי מכירה ראשונה
מאוד התרגשתי וגיליתי עד כמה כשאני מתרגשת אני זקוקה לאמא....(מדהים שמצאתי את הקשר הישיר אחרי שנים רבות כל כך)

והנה שיר שמתחבר לי לזמן האחרון:

http://www.snunit.k12.il/shireshet/sharon2.html

שבת שלום לך עדיה, נעים לי שאת כאן

עדיה222

New member
בצד האיטי של פניי

אשבל תודה, באמת שיר מעולה, אבל מופיע פה רק בית אחד? כי בראש השיר כתוב "3". אולי זה חלק שלישי?
הידד למכירה!
שבת שלום

עדיה222

New member
אה - זה כל השיר? איזו הקלה...

היה נדמה לי ששרון אס כותבת דברים הרבה יותר ארוכים, ולא מובנים. בכל פעם שנתקלתי במשהו משלה לא הבנתי כלום, והסתייגתי מהרושם של חוכמה ועומק ומסתורין. והנה כאן שיר שאמנם גם בו יש ביטוי פרטי אזוטרי (הצד האיטי של הפנים - מה הוא?...) אבל אפשר להבין אותו, ואם לא להבין אז להיקשר אליו דרך שאר המרכיבים של השיר.
אוף שוב אני מתפרשת על מגילות.
באמת תודה. יהא זה פתח לגעת בשירת שרון אס.

עדיה222

New member
אלו שלא היתה להם אם

יודעים
כי הילדות היא נצחית

(שרון אס)

אשבל נדמה לי שאני מכירה את השיר הקצר הזה.
תודה שאת מפנה את תשומת הלב אליו.

את יודעת, נדמה לי שהשיר מתאר דווקא את המצב ההפוך ליתמות ממשית, בפועל. נדמה לי שיתמות ממשית עוקרת את הילד מהילדות. הרי יתמות ממשית מבטלת את ההגנה, שהיא המאפיין העיקרי של הילדות. אני אומרת "נדמה לי" מפני שבאמת לא חוויתי יתמות בילדות, ואף לא בנעוריי.

נדמה לי שכאן "לא היתה להם אם" - הכוונה לאם הסמלית, הרגשית. נדמה לי שמתואר מצב של ילד שגדל על יד אם ולא זוכה לאמהות שלה, לא זוכה להתייחסות האמהית.
ככל שהמצב הזה הוא מעורפל ומטושטש (יש אמא, יש הגנה מסויימת, אבל היא לא אמא) - הילד לא יכול לגדול ולצמוח אל ה"מציאות", והוא מנציח את ה"ילדות".

אשבל1

New member
מעניין לכאן ולכאן

מהכיוון שלי, בהחלט יש תקיעות רגשית בגיל ההוא, ביום בו התייתמתי(הצורך בהגנה, הכמיהה אליו היא לעד ) , מצד שני כדי לשרוד באמת חייבים לפתח מנגנונים חדשים מכל הבחינות , וזה קשה כי רואים איך את מסתדרת, ממשיכה בחיים, אבל אף אחד לא יודע מה קורה בפנים, בחדרי הלב..., מה שקורה אצלי בכל אופן, שהמון מצבים בחיים מחזירים אותי רגשית לשם, לחוסר, לכמיהה, כאילו מאותו שלב לא הצלחתי להתבגר רגשית.

זה מה שיפה בשירה, כל אחד יכול להפליג עם המחשבות והפרשנויות...

עדיה222

New member
כן את צודקת

שיר קצר כזה, שיש בו מילות יסוד, שכמעט כולן הן מוקדים עוצמתיים של רגש - (אם, ילדות, נצח) ברור שאפשר לקרוא אותו בהרבה אופנים...
שהרי - מה היא "ילדות", וכו' וכו'. מה היא "אם" מה זה "ללא אם", מה זה "יודעים", מה זה "נצח"

למעלה