משחק החוליה החלשה

Maldini Girl

New member
משחק החוליה החלשה

חשבתי על דרך להכיר קצת יותר לעומק את הדעות שלנו על הדמויות, ואולי גם את הדמויות עצמן, דרך משחק "החוליה החלשה".
אז איך זה עובד?

פעם בשבוע יעלו על המוקד שתי דמויות, אחת מול השניה.
כל מי שמעוניין (וזה כולכם!
) יכתוב בתגובה מה הדמות המועדפת עליו מבין השתיים- ולמה. המטרה והכוונה: ליצור דיון שבו אנחנו כותבים את הנקודות הטובות והרעות של כל דמות ובסוף מכריעים מי מבין השתיים הדמות האהובה.
הדמות האהובה תעלה בשבוע לאחר מכן על המוקד מול דמות חדשה, עד שנבחר את הדמות האהובה.

מוכנים? למקומות, היכון, צא :)

einat162

New member
אז ככה (אזהרת
)

פייפר -
קצת קשה לי לחבב אותה, בעיקר כי היא קצת נוירוטית ורועדת כמו עלה נדף (כאילו שאני לא הייתי אם הייתי מוכנסת לכלא עם טיפוסים כאלו).
בנוסף, לא אהבתי את האישיות שלה איך שהראו לנו בפלאשבקים : עם אלכס, היא נראית ממש בטוחה בעצמה (חוץ מסצנת ההיכרות הראשונית שלהן) ואילו עם הארוס היא נראית דמות אחרת לגמרי. גם לא אהבתי שהיא הכריחה אותו לעשות צום מיצים איתה (WTF) ואח"כ היא נשברה ושיקרה על זה !
נקודה אחת שכן אהבתי (עד עכשיו, כי לא ראיתי את כל הפרקים) כושר האלתור שלה עם רקיחת המשחה לגב עבור הטבחית, ואיך שהיא "יצאה" על אשת הדת בחלק הגטו של בית הכלא (זה לא רק לאבד את העשתונות, אלא לנסח ולבטא החוצה עצבים ו" אני לא סופרת אותך").

אלכס -
אין לי הרבה מה להרחיב עליה, סה"כ היא דמות די אניגמטית... אהבתי שהיא מאוד בטוחה בעצמה, סצנה זכורה לטובה שהיא עם אחת האסירות מהתא של פייפר ומדברת איתה "על החיים שהיו בחוץ". סה"כ היא לא מטומטמת, והיא משדרת יותר חוכמה, תבונה, וכריזמה מפייפר.

שורה תחתונה- אלכס !

זה נחשב קל?!

פייפר- להרבה תכונות שלה אני לא מתחבר אבל דאמ איט איך שהיא הייתה בפרק האחרון עם הדתייה היא לגמרי שבתה אותי בקסמיה

וכמו שכתבו כאן כמה פעמים אני לא ממש מבין את ההתנהגות שלה עם אלכס-ארוסה.

אלכס- מההתחלה חיבבתי אותה. מסתורית. די STRAIGHT FORWARD. והסצנה שלה במדיח

מצד שני, היא הסיבה שפייפר בכלא ואני לא ממש מבין איך היא עשתה את זה אחרי שהיא אמרה לפייפר את ה L WORD.

אז הנה מניח שאבחר ב...
פייפר.

Maldini Girl

New member
אז גם אני עונה.

התשובה שלי היא ברורה, פשוטה וחד משמעית: פייפר. למה?

אני אתחיל מלהגיד שאני לא אוהבת את הדמות של אלכס.
אני לא אוהבת את זה שהיא דירדרה את פייפר שהייתה מאוהבת בה
(הסצנה למשל שהיא מבקשת מפייפר לנסוע לטורקיה אאל"ט ופייפר חושבת שזו נסיעה זוגית ואז מבינה שזו נסיעת עסקים- ושהיא נוסעת לבד, אחרי שהיא אמרה לאלכס שהיא לא מוכנה להמשיך)
לא אוהבת את זה שהיא זו שהסגירה את פייפר- ושיקרה לה שלא. ואז עוד כועסת על פייפר (גם בתחילת הסדרה, וגם בסופה.)
באופן כללי אלכס היא מן דמות שרואה בעיקר את עצמה, לדעתי.

פייפר.
להבדיל ממה ששמעתי פה כמה פעמים בפורום שמפריע לכם שהיא הייתה שונה בזוגיות עם אלכס ובזוגיות עם לארי, לי זה לא מפריע. בעייני זה מאד אנושי. ואולי דווקא בגלל שהיא חשבה שהיא עשתה טעויות במערכת היחסים על אלכס היא השתנתה ונהייתה כמו שהיא עם לארי.
יש בה גם משהו מאד מקסים,
למשל- איך שהיא לקחה ברצינות את השיעורי- עבודה שלה, ולמדה אפילו קצת להנות מזה.
למשל, שבפגישה אחרי הבחירות עם הילי, היא אשכרה ניסתה להציע שינויים לטובה ,
למשל, הנחישות שלה לפייס את רד הטבחית, אחרי הפליטה המצערת על האוכל בפרק הראשון של הסדרה.

קיצר, פייפר.

LeAnnDylan

Well-known member
פייפר

חשבתי על זה הרבה והיה קשה להחליט כי בעיקרון לשתי הדמויות יש הרבה חסרונות ויתרונות ואני הכי אוהבת אותן כשהן יחד.
לכן, כדי לפתור את הסוגייה, החלטתי להסתכל על זה בצורה שונה.
כדמות טלוויזיונית, אלכס מצטיירת טוב יותר. היא הילדה הרעה חסרת הגבולות שאומרת ועושה מה שהיא רוצה. היא התגשמות הפנטזיה של כל מתבגרת שניה בערך, לאו דווקא מבחינה מינית. ז"א מי מאיתנו לא חלמה על חיים חסרי גבולות, חיים על הקצה מלאים אקשן, מסיבות, טיולים מסביב לעולם. חיים בהם את הבוסית של עצמך. בגדול, אלכס היא פשוט מגניבה. וכצופה, הרעיון של הדמות מאוד קוסם.

פייפר לעומת זאת, היא מי שאנחנו חולמות להיות אחרי שעברנו לנו שלב המרידות
על הנייר (ועד הכניסה לכלא כמובן) היא חייה את החלום. יש לה חיים טובים בפרבר נחמד עם ארוס נחמד ועבודה נחמדה וחברים נחמדים. הכל נהדר. אז אולי כדמות היא קצת פחות צבעונית אבל היא בהחלט דמות שקל מאוד להזדהות איתה. אני בכל אופן מוצאת את עצמי מזדהה איתה המון ברמת הדילמות והקשיים שהיא ניצבת בפניהם ואני חושבת (על אף שכמה מכם כאן כבר ביקרו אותה על זה) שהיא דמות מאוד אמיתית ואנושית. אולי הדמות הכי אמיתית שם. כל דמות אחרת בסדרה יכולה להזכיר לנו מישהו במציאות שאולי אנחנו מכירים אבל הדמויות האחרות, בעיני לפחות, מאוד מוקצנות ולכן לפעמים נראות כאילו הן לועגות למציאות ולאו דווקא חיות אותה.

פייפר לעומת זאת נשארת אמיתית בעיניי לאורך כל הסדרה עם כל הבחירות והדילמות שלה. גם אם אני לא מסכימה איתה, אני עדין יכולה לראות ולהבין איך היא הגיעה להחלטות האלה. הכתיבה של הדמות שלה מאוד טובה ואני חושבת שגם השחקנית עצמה מוציאה את המיטב מהכתיבה של הדמות.
ואם אני מכניסה את עצמי לכלא הזה עכשיו וחושבת לעצמי עם מי אני מעדיפה להתחבר, אז פייפר תהיה התשובה הבטוחה. אלכס נראית כיפית אבל גם מעייפת. נראה לי ממש מעייף להיות חברים שלה

פייפר כבר הוכיחה שהיא יכולה להיות כיפית (בתקופה שלה עם אלכס) אז היא שומרת על רמה מסוימת של איזון ומתאימה את עצמה לסביבה.

בקיצור, למרות שאני מעדיפה ברונטיות, וגם את הדמויות הרעות בסדרות, הפעם הלב הולך עם פייפר

einat162

New member
אני חושבת שמה שקוסם בעיני

בדמות של אלכס זה לאו דווקא העובדה שהיא "הילדה הרעה", המושג הזה מרמז על מישהי ילדותית, אולי אם להרחיב יותר אפילו נגררת אחרי אחרים בגלל שעדיין מחפשת את עצמה- מה שהיא ממש לא.
אבל אני כן מסכימה לגבי הנקודה שציינת על פייפר שהיא הכי "אמיתית" ולא מוקצנת.

פייפר --> איך שחלקנו רואים את עצמנו / מזדהים איתה הכי הרבה.
אלכס --> יותר מי שהיינו רוצים להיות (מבחינת בטחון עצמי, כריזמה, אולי אינטלגנציה אמיתית).

LeAnnDylan

Well-known member
אני לא חושבת שילדה רעה זה בהכרח

מישהי נגררת. אבל אם זה מה שמשתמע מדבריי אז חשוב להבהיר שאני בהחלט מסכימה עם מה שציינת לגבי הדמות של אלכס. ובכל זאת אני חושבת שהיא יותר פנטזיית נעורים כזו.
כי כן, כולנו היינו שמחים להיות בעלי ביטחון עצמי גבוה, אינטלגנטיים ובעלי כריזמה נשפכת. אבל לצד התכונות האלו אני חושבת שהיא גם קצת מנותקת מהמציאות.
לדוגמה, בפעם שפייפר ואלכס דיברו על העתיד שלהן יחד וניתן היה להבין שאלכס רוצה להיות הילדה המורדת הזו שלא רוצה להתבגר לעולם. זה היה קצת ילדותי בעיני. אז נכון את לא צריכה להתחתן ולהביא ילדים לעולם כדי "להתבגר" אבל היא כן צריכה לעשות שינויים בדרך החיים שלה כדי לא למצוא את עצמה שוב בכלא וזה משהו בפייפר השכילה לעשות ואלכס לא.

Maldini Girl

New member
אני חייבת להגיד שבשום אופן לא הייתי רוצה

להיות כמו אלכס, אולי חוץ מהקטע של הלסבית P:

מה טוב בלחיות בלי גבולות? בלחיות על הקצה? בעייני זה חיים שאין בהם משמעות, אלא רק מרדף אחרי הכסף, ובמקרה שלה- אחרי הסם. מרדף כזה שגרם לה לאבד את מי שהייתה הכי חשובה לה (פייפר) כי המרדף היה חשוב יותר מאשר להיות נאמנה ואוהבת.

יערה36

New member
לטעמי אין שאלה

פייפר מתנדנדת כל הזמן בין הטוב והרע, בין השטן למלאך, בין הילדה הטובה לרעה. היא מעצבנת כי היא לא לוקחת בסופו של דבר אחריות ופוגעת בכל מי שאוהב אותה ושהיא אוהבת. יש לה הפרעה נרקסיסיטית והיא כל הזמן חייבת להיראות כדי להרגיש קיימת.. היא כאילו תמימה אבל בתכלס היא בוגדת, היא סוחרת בסמים והיא משקרת ומרמה והכל במסווה של ילדה טובה ותמימה ו"מה בסך הכל עשיתי". לא סובלת כאלו.

לעומתה אלכס, שחוץ מזה שהיא יפיפיה וסקסית ומהממת, בוחרת צד ולוקחת אחריות מלאה על כך. נכון, היא חיה על הקצה אבל היא לא אומרת אחרת. היא כן נאמנה והיתה מוכנה ללכת עם פייפר עד הסוף גם ברומן הראשון וגם ברומן השני ופעמיים נפגעה ממנה אנושות. היא צינית וסרקסטית ומצחיקה בטירוף. מהלך החיים שלה יכול בהחלט להסביר את הדרך שבה היא בחרה והיא נפש חופשייה שמנתבת את עצמה בעולם. נכון שהיא מניפולטבית ואופרטיוניסטית אבל היא שורדת ומי ששורד חייב לייצר תכונות כאלו בתוכו. יחד עם זה היא גם רגישה ואוהבת - לא יכלה לאכול כשפייפר היתה בכלא, ויש גם את השיחה הנהדרת שלה עם נייקי.

לגבי השחקניות עצמן - ובכן, דווקא הופתעתי לטובה ממי שמשחקת את פייפר ואילו לורה פרפון (אלכס) איכזבה אותי בראיונות שראיתי ומצטיירת כטיפוס נהנתן ומלא בעצמו עד אפס מקום.

Maldini Girl

New member
רק שתדעי שאני מה זה לא

מסכימה איתך:) פייפר לא חייבת להיראות כדי להרגיש קיימת. להפך. בבחירות היא הרי אומרת להילי שהיא לא רוצה להתמודד כי העא לא רוצה להיות במרכז. אלכס מוכנה ללכת עד הסוף עם מע׳ היחסים? אלכס בחרב בסמים ולא בפייפר. כשפייפר ביקשה יותר זמן יחד עם אלכס (בזוגיות הראשונה) אלכס התעלמה ממנה. את הפרידה הראשונה אלכס ללא ספק הביאה על עצמה.

למעלה