אז, נעים להכיר

CtrlX

New member
אז, נעים להכיר

<font>ברוכות הבאות לפורום לימודי עיצוב</font>
<font>בואו נכיר קצת
</font>

(שאלון קצרצר, אתן לא חייבות להגיב על כולו)

שמך בישראל -
גיל -
מקום מגורים -
מה את רוצה להיות כשתיהיי גדולה -
מוסד לימודים -
שנת לימודים -
פרויקט אהוב -
איך הגעת לעיצוב -

* סלחו לי שארשום בלשון נקבה לרב, אבל תמיד מתייחס גם למין השני.

CtrlX

New member
אז אני :)

טוב, בקצרה עליי.
את שמי לא אמסור לכן, כיוון שאני מלמדת באחד המוסדות לעיצוב וסטודנטית לתואר שני במוסד אחר.
אני בעלת סטודיו פרטי לעיצוב תקשורת חזותית, עיצוב מרחבים וירטואלים ובין היתר עיצוב פנים.
אני בת 28 ממרכז הארץ, בוגרת לימודי קולנוע ולימודי עיצוב פנים (שני תארים ראשונים)
החלטתי ללכת ללימוד עיצוב ברגע שנמאס לי מתעשיית הטלויזיה בארץ, שם קשה יותר לעורר סדר חברתי חדש (לפחות בארץ).
כמו כן, אני מאמינה גדולה בכך שאומנות ועיצוב לכל סוגיהם הם בעלי השפעה חברתית ויכולים לחולל שינויים גדולים בקהילה.
אחד הפרויקטים האהובים עלי בזמן האחרון נקרא Paris vs. New York by Vahram Muratyan - פרויקט שבוחן בחינניות את האייקונים של ניו-יורק מול אלו של פריז
והוא אדיר בעיניי, כי הוא דורש הרבה הבנה על כל אחת משתי הערים האלו.
דבר אחרון, איני תוכמת בלימודי עיצוב שהם לא אקדמיים, לכן לא אוכל לעזור בנושא הזה.

CtrlX

KarenDJ

New member
היי

קודם כל, ראיתי שלא הזכרת את מכללת תלתן ברשימת בתי הספר וחבל. היא אמנם לא ותיקה כמו המקומות האחרים שהזכרת, אבל המורים נהדרים, העבודות של הסטודנטים מקצועיות ומרשימות מאוד ובאופן כללי אני מאוד מרוצה ממנה (ממשיכה לשנה שנייה מתוך שלוש וכנראה שגם עושה השלמה לתואר ראשון בחו"ל).
&nbsp
אהבתי את השאלון ואהבתי לקרוא את התשובות שלכן! גם לדעתי עיצוב ומדיה הם גורם משמעותי לדעת קהל ובכך משפיעים משמעותית על איך שהעולם שלנו נראה. גם אני מאוד אוהבת אנימציה, אבל מתחברת יותר לצד של העיצוב מאשר לצד הטכני (טכנולוגיה/תוכנות) ולכן כנראה הולכת יותר לכיוון של איור ועיצוב דמויות. מטרה שהצבתי בקריירה שלי עוד בגיל 17 היא להגיע להיות ארט דירקטורית. בזמנו רציתי להיות ארט דירקטורית לקליפים של מוזיקה ולקולנוע (אני יודעת גם איפור וסטיילינג) אבל לא רק שהקליפים הפכו עם השנים למאוד מטרידים, אני בעצמי השתניתי מאוד והגעתי למסקנות חדשות.
&nbsp
שמך בישראל - קארן
גיל - 23
מקום מגורים - חיפה
מה את רוצה להיות כשתיהיי גדולה - לעצב תוכן ודמויות שיוסיפו צבע ושמחה לחיים של אנשים. הרגעים הכי יפים בחיים שלי הם בזכות מעצבים ואומנים שהשפיעו עליי, הצחיקו אותי, שימחו אותי ונתנו לי השראה.
מוסד לימודים - מכללת תלתן
שנת לימודים - באוקטובר מתחילה את השנייה מתוך שלוש שנים (או ארבע שנים, עם תואר בחו"ל. עוד לא החלטתי). במקביל אני כנראה אתחיל ללמוד עיצוב דמויות/קונספט בהתכתבות שנה הבאה (עדיין מחפשת איפה).
פרויקט אהוב - קונספטים/דמויות של פחות או יותר כל סרט פיקסאר/דיסני.
איך הגעת לעיצוב - אהבתי לעצב, לצייר ולהמציא רעיונות עוד מילדות (ואני מדברת על גיל 6 בערך). לקחו לי כמה שנים (לא מעט) להבין איך זה יכול להתבטא במקצוע - והנה אני פה.

CtrlX

New member
אכן עוד לא הכנסתי את כל הבתי ספר לעיצוב, אבל

וקודם כל נעים להכיר :)
&nbsp
בוגרי תלתן כפי שידוע לי אינם בוגרי עיצוב (B. design)
ולכן לא הכנסתי אותם.
כמו כן, גם באבני וגם בסמינר הקיבוצים מלמדים מקצועות העיצוב אך אינם רשאים לתת בוגר בעיצוב.
אני לא טוענת לרגע שאינם אקדמיות טובות (ומודה שלא מכירה אותם, לרב אינם חלק מהשיח האקדמי) ובשל זאת אינם מאפשרים להתקדם באקדמיות גבוהות יותר לעיצוב.
&nbsp
לגבי קורסים ספציפיים לאנימציה ממליצה לך לחפש מקומות למלמדים לעבוד על זאבריש
&nbsp
CtrlX

StellarWind

New member
היי ^^

קודם כל - מזל טוב על הולדת הפורום החדש. ^^

אז ככה. אני גד, בן 28 מחולון, ולעיצוב הגעתי דרך פריחת תובנה יחסית מאוחרת (נו טוב, מוטב מאוחר מאשר אף פעם!)

הקטע האומנותי היה חזק אצלי מאז ומתמיד והתבטא בעיקר בבניית עולמות, עיצוב יצורים ודמויות - ובקיצור ולעניין, קונספט ארט. למרות שהתחום הזה היה החלום הגדול שלי מבחינה מקצועית במשך שנים - אפילו לפני שידעתי איך באמת קוראים לו - שילוב של חוסר ביטחון והעובדה שהארץ שלנו היא לא ממש מעצמה בתחום הביאה לכך שלא העליתי על דעתי שאי פעם באמת אוכל לעשות איתו משהו.

אז השארתי את החלום על אש קטנה והלכתי על האהבה הגדולה השניה שלי - ביולוגיה. עשיתי תואר ראשון - ולמרות שהוא היה מרתק ותרם לי ולעיצובי היצורים שלי הרבה מאוד, בסופו הבנתי שמה לעשות - מחקר זה לא הכיוון שלי. אחרי כמה שנים שבהם ניסיתי להבין מה, בעצם, הלאה, נחתה עלי התובנה - למה, לעזאזל, בעצם לא להתמקצע בכיוון האומנותי ולפחות לנסות להגשים את החלום (או לפחות משהו שדומה לו)?

בירור מהיר של אינפורמציה הראה לי שנושא הקונספט ארט דורש ידע בעיצוב גרפי, והראה לי עוד יותר שאני אבוד לחלוטין בכל מה שנוגע לאיך לתקוע את הרגל בדלת ולנסות באמת להגיע לתחום הזה. מה ללמוד ספציפית - מה נדרש מבחינת רקע, תיק עבודות וכל מה שמסביב - ו... בגלל זה, למעשה, אני פה - ונראה לי שהתזמון לפתיחת הפורום הזה, לפחות מבחינתי, לא היה יכול להיות יותר טוב. ^^

סליחה אם קצת חפרתי - יש לי נטיה טבעית להיכנס ללחץ כשאני מגיע למקום חדש. ^^;

Learn To Fly

New member
גם אני!

רק אכתוב שאני בת 23 ומתחילה השנה אנימציה בבצלאל. מתה מפחד! הולך להיות קשה

CtrlX

New member
יאי.... אולי נצליח לאסוף את שנה א' בצלאל אנימציה

בהצלחה!
&nbsp
&nbsp

למעלה