חצי עונה 8- הרגעים הגדולים

משי22

New member
חצי עונה 8- הרגעים הגדולים

היי

האמת שתכננתי לעשות מצעד כזה קצת קודם, בזמן שהסדרה יצאה לפגרה, אבל בגלל שדי לא הייתי פה זה התפספס. בכל מקרה, נראה לי עדיף מאוחר מאשר אף פעם... אז הנה זה מגיע:
עשרת הרגעים הכי גדולים (לדעתי) שהיו מתחילת העונה ועד פרק 12

אני אשמח אם תגידו מה דעתכם על הבחירה שלי, או תוסיפו קטעים שאתם אוהבים וששכחתי מהם...

אה, אני לא אסמן בתחילת כל הודעה אבל אני מודיעה מכאן:
כל השרשור הזה הולך לכלול ספויילרים
לעונה 8. מי שלא רוצה, שלא יפתח את ההודעות!

זהו, תהנו

משי22

New member
המקום התשיעי- הקטעים המצחיקים

פשוט היה לי קשה לבחור, אבל היו כמה וכמה קטעים אדירים בסדרה הזאת, שאולי לא ממש חשובים לעלילה אבל כה כייפים.
אז החלטתי להכניס את כולם למקום התשיעי-

את קסטיאל בפרק 808 שמנסה להיות צייד

את גארת' שחוזר בחינניות לחיינו בפרק 806

וכמובן- דין וסאם מצליחים לשכוח לרגע מהעבודה וללכת להינות קצת, ודים מוכיח שהוא קורץ מחומר של מנהיגים ונותן ללוחמיו נאום סוחף ובלתי נשכח בפרק 811

משי22

New member
המקום השמיני- פרק 806

קטע אהוב עלי מתוך אחד הפרקים האהובים עלי בעונה-

בקליפ קצר, מגניב ועשוי היטב אנחנו רואים את גלגולו של המטבע הרדוף מיד ליד, עד שהוא הגיע לידיו של דין.

משי22

New member
המקום השביעי- פרק 811

עוד רגע גדול מפרק נהדר.

עם כל ההנאה שלו ממשחק התפקידים, דין מחליט שהגיע הרגע להכניס קצת מציאות באנשים סביבו.
הקטע הזה מצליח להיות רציני, מצחיק ומשמעותי ביחד, וזה מה שהופך אותו לכזה זכור לדעתי (אם כי, הפרק הזה שודר רק לפני שבועים, אולי רק בגלל זה הוא נחקק לי בזכרון)

משי22

New member
המקום השישי- פרק 812

ממש מהפרק האחרון, כתבתי את זה גם בדיעה של הפרק למעלה- אני אוהבת את ההסתכלות של כל אחד מהאחים על המקרה. סאם, בצורה קצת יותר פילוסופית, חושב מה זה אומר איחוד כזה בין אנשי ספר וציידים, איזה כוח יש לזה. אבל דין, כל מה שהוא רואה זה עוד אחד מהמשפחה שלהם שמת. התיאוריות שמאחורי זה לא ממש מעניינות אותו.

וגם, הדרך של דין וסאם סוף סוף להשלים עם מי שאבא שלהם היה לטוב ולרע, להכיר בזה שהוא עשה את ההכי טוב שיכול, ואולי לא היה אפשר לדרוש ממנו יותר מזה.

משי22

New member
המקום החמישי- פרק 806

זה לא קורה הרבה שדין מחליט להוציא את כל מה שיש לו נגד סאם החוצה, וגם כזה קורה, זה קורה רק באשמת חפץ מקולל כלשהו.
וכאן, דין מצליח לשפוך על סאם את כל הזעם שהצטבר בו מאז רובי ועד היום. וצריך להודות על האמת- סאם באמת בחר פעם אחר פעם נגד אח שלו. זה נכון שתמיד היו לו סיבות שנראו מוצדקות בשעתן, אבל קשה להאשים את דין על כל המרירות שיש בו.

אל תדאגו, עד סוף הפרק הזה דין כבר יתנצל וסאם יהיה זה שיצעק ויבוא אליו בטענות. חוזרים למערכת יחסים הרגילה שלהם...

משי22

New member
המקום הרביעי- פרק 804

פרק מעולה שכמעט כולו צולם במצלמות שרועדות ביד או בזוויות מוזרות כלשהן, וזה חלק ממה שהפך אותו לחזק כל כך. הסיום שלו- טרגי, וידוע מראש- הוא אחד מהרגעים הטובים ביותר בסדרה לדעתי.

אחד הפרקים הבודדים שנותן לנו אפשרות לראות גם את האנושיות מאחורי המפלצות שדין וסאם הורגים. רק כדי שלא נשכח שהעולם הוא לא שחור ולבן.

משי22

New member
המקום השלישי- פרק 809

כי גם לדין מגיע רגע שפל אחד.

נכון שהוא בטח לא חשב שסאם יקח את זה כל כך קשה. הוא בסך הכל רצה להזיז את אח שלו מהמקום, כדי שאף אחד לא יפגע. הוא ידע שסאם יכעס, אבל לא ידע עד כמה.
בסוף זה לא ממש תירוץ, כי להשתמש ככה במשהו שכל כך חשוב לאח שלו נגדו, זה משהו שלא עושים.

לא ידודת, אולי אחרים הבינו את זה קודם, אבל אני ממש לא ראיתי את זה בא. בשבילי זה אחד הרגעים העצובים של העונה.

משי22

New member
המקום השני- פרק 810

לא התלהבתי מהסיפור של סאם ואמיליה בהתחלה, אבל בהדרגה הבנתי אותו יותר- את שניהם, ומה הם מצאו אחד בשניה, ואיך זה היה יכול לגרום לסאם להתרחק מהצייד לשנה שלמה, ולמה בסופו של דבר הוא חזר.

ואני בטוחה שזה היה קשה נורא, הרגע הזה. להחליט החלטה שכנראה לא יהיה אפשר לשנות אותה, ולוותר אולי על הסיכוי האחרון לחיים נורמלים. אבל סאם החליט, ודין החליט גם. וגם לו זה בטח היה קשה, הוא ממש לא מאלה שנוטשים מאחור.

בסופו של דבר זה תמיד היה ותמיד יהיה רק שניהם, לבד.

משי22

New member
המקום הראשון- פרק 807

אני מודה שהיה לי ממש קשה להכריע בין המקום הראשון לשני, כי שניהם בשבילי הם שיאי העונה, כרגע. אבל בסוף הפרק הזה ניצח:

לדין קשה להבין איך זה קרה שהוא יצא וקסטיאל נשאר מאחור, אחרי שהוא עשה הכל, כל מה שהיה יכול כדי להוציא אותו משם.
כשקסטיאל מופיע לפני, והוא קולט שהוא לא מדמיין את זה, הוא חייב לשאול אותו מה קרה, כדי שיוכל להפסיק להתייסר, ויפסיק לתהות.

בסופו של דבר, התשובה שקיבל הייתה ממש לא מה שהוא ציפה לה, וגם אני ממש לא ציפיתי לזה. קסטיאל מגלה לדין שהוא לא הושאר מאחור- הוא בחר להישאר, כדי להעניש את עצמו על כל הרציחות והמעשים הנוראים שעשה בגן עדן ובכדור הארץ. בשביל דין כור המצרף היה גיהנום וכלא שהוא רק רצה להימלט ממנו, אבל בשביל קסטיאל זה היה פתח לכפרה.

הוא לקח את זה בשתי ידיים.

Ayelet 363

New member
אני לא בטוחה אם הייתי מדרגת באותו הסדר

(אין לי מושג באיזה סדר, קצת קשה לי לדרג אותם) אבל אני אוהבת את הבחירות שלך.

משי22

New member
גם אני לא הייתי בטוחה

בהתחלה חשבתי לעשות בלי דירוג בכלל, אבל בסוף יצא ככה...

בכל מקרה תודה

תגובה על הכל פלוס תוספת (
, obviously)

דבר ראשון - אחלה בחירות! זה רק מזכיר לי כמה העונה הזו טובה

שכחתי לגמרי מהקליפ עם המטבע עובר בין כולם - קטע נהדר ממש! בהחלט מוצדק

והפרק עם האנשי זאב... בהחלט מצריך צפיה חוזרת.
וכל הקטעים המצחיקים תמיד קונים אותי

אבל בשבילי השיא של העונה (נכון לעכשיו) היה בפרק 10:
גם הקטעי חקירה המשותפים של קאס ודין - עשה לי נוסטלגיה חריפה לעונה 5, וגם בפני עצמו זה היה משעשע ביותר
("כן, זה הפרצוף הרציני שלו")
גם שסאם ודין היו צריכים לבחור, כמו שכבר נכתב מעליי

אבל בעיקר המוות של סמנדריאל. זה עשה לי כזה חור בלב
ממש לא ראיתי את זה מגיע. עד עכשיו הסצנה הזו עושה לי עצוב. וזה ששילבו בזה התעללות בקאס מאוד לא עזרה

משי22

New member
תודה!
(
)

כל המטרה של השרשור הזה היה להזכיר כמה העונה הזאת טובה, לדעתי לגמרי ברמה של הראשונות...

הקטע עם סמנדריאל- אני חושבת שלא הכנסתי את זה דווקא בגלל שזה היה נורא עצוב כל הקטעים שהם התעללו בו, היה לי ממש קשה לצפות בהם.
אבל כן, הוא פשוט מצטרף לדעתי לרשימה ארוכה ארוכה של דמויות טובות בסדרה שמתו מוקדם מידי ועם פוטנציאל לא ממומש (אש, ג'ו, בלת'אזר ויש עוד הרבה)

כן, בינתיים כל פרק מפציץ בעונה הזו. זה ממש מצב של פרקים טובים, וטובים יותר. רק שימשיך ככה

ובקשר לסמנדריאל - אני מניחה שהרוב פה עוקבים אחרי הסדרה דיי ממזמן, אבל אני עשיתי מרתון עצבני והדבקתי את הקצב רק בעונה הנוכחית. אז אמנם היו הרבה דמויות שמתו בטרם עת, אבל בשבילי עד עכשיו זה היה "אוי, איזה עצוב!... |ממשיכה לפרק הבא|"
כאן זו הפעם הראשונה שמתה לי דמות שאהבתי, ואין פרקים להמשיך... אז שבוע שלם כל פעם שנזכרתי בפרק זה הוביל מייד לבאסה על זה שסמנדריאל מת

אז זו היה קטע דיי משמעותי בעונה מבחינתי.

כל השרשור הזה ממש עושה לי חשק לעשות צפיה חוזרת לכל העונה
חבל שאין לי זמן לזה כרגע

twilightsucks

New member
וואו זו עונה מדהימה!!

אני לא חושבת שהיה פרק שאיכזב אותי בעונה הזאת (בניגוד מוחלט לשביעית שהייתה די נוראית), וכמו שאמרו לפני, היא בהחלט ברמה של העונות הראשונות.
הייתי מחליפה את הסדר של שני המקומות הראשונים, כי אני לגמרי מעדיפה את סאם על פני קאס, למרות שאני מתה על שלושת הבנים החתיכים שלנו
אבל סה"כ רשימה טובה.

מפה ספויילר ענקי לפרק האחרון ששודר!!! 813

הפרק האחרון היה מדהיםםםםםםםםםםםםםםםםםם לגמרי במקום הראשון בכל הסדרה רק מהשתי דקות האחרונות שלו. כמובן לא הפריע שזה היה פרק ממש מצחיק שדיבר על יהודים וכתבו שם בעברית, אבל כשדין דיבר על זה שסאם רוצה להיות איש של מילים זה היה כל כך מקסים!

משי22

New member

האמת שאני אהבתי גם לפחות חצי מהעונה השביעית, זאת העונה השישית שאני ממש שונאת וכמעט גרמה לי לעזוב את הסדרה.

גם אני מעדיפה את סאם על קאס!
נראה לי שבחרתי ככה בגלל שבסופו של דבר, הנחתי שדין וסאם יתנהגו כמו שהם באמת התנהגו, ולעומת זאת מהסיפור של קסטיאל הייתי יותר מופתעת, ולא צפיתי את זה.. בכל מקרה שני הקטעים אדירים בעיני

עוד לא ראיתי את הפרק החדש אז לא קראתי מה שכתבת בסוף, אבל ד"א את יכולה לפתוח שרשור חדש לכבוד פרק חדש
במילא מישהו יפתח כזה בטח עוד מעט.

למעלה