סדר יום ושילוב מוצקים לשלישיה – צריכה עצות

chayahd99

New member
סדר יום ושילוב מוצקים לשלישיה – צריכה עצות

בוקר טוב!

אני בבית עם השלישיה שלי שכבר בני 7.5 חודשים.
חוץ מהנקה מלאה, הם אוכלים ארוחת מוצקים אחת ביום ואוכלים ממש טוב. יש להם תיאבון והם זוללים כמויות, במיוחד של אוכל אמיתי: קציצות בשר, עוף, אורז, קוסקוס, ירקות וכדו. אני רוצה להוסיף להם ארוחה שניה (דייסה עם פירות שהם פחות אוהבים) וכשזה יזרום גם ארוחה שלישית.

הבעיה היא שאני נורא מסתבכת עם כל מה שקשור במוצקים. הארוחה האחת היא כל יום לכל אחד בשעה אחרת. אני לא מצליחה להאכיל אותם במקביל כי הם עצבניים וחסרי סבלנות אם הכפית לא מגיעה מספיק מהר לפה (הם עדיין לא מוכנים למזון אצבעות). הם לא מסונכרנים בעליל מה שאומר שאני כל הזמן עסוקה בהאכלות (הנקה או מוצקים) ובדרך כלל יש גם תינוק בוכה ברקע כי אני לבד בבית אז הכל אצלי זה אחד אחד.

עוד בעיה היא שהם קמים כל בוקר (כל אחד) בשעה אחרת, לפעמים חוזרים לישון ולפעמים מתחילים את היום, כך שקשה לי להכניס אותם לסדר יום קבוע שזהה בכל יום.

ועוד בעיה היא שממש לא נוח לי פיזית להאכיל אותם. כשהם בטרמפולינות על הרצפה כואב לי הגב. ניסיתי גם טרמפולינה על שולחן סלוני וגם על שולחן פינת אוכל בין כשאני עומדת ובין כשאני יושבת. כל הצורות היו לי ממש לא נוחות כך שאני חסרת סבלנות ורק רוצה לסיים עם האוכל כמה שיותר מהר.

אני יודעת שמטפלות לגיל הזה מאכילות תינוקות במקביל ויש להם סדר יום קבוע לפיכך אשמח לקבל הדרכה, הנחיה, עצות, טיפים וכל דבר שיעזור מחברות הפורום שיש להן נסיון אם כמטפלות או מאצלם בבית.

אני ממש לא רוצה להכניס את הבייביז למסגרת כרגע. אני רק רוצה למצוא את הדרך הנכונה להתנהל כך שיהיה לי כיף וטוב איתם בבית (גם אם זה בלי רגע מנוחה).

תודה מראש לכל המגיבות.

בהחלט הגיע הזמן לסדר יום

אני ממליצה לך לחשוב על סדר יום שנח קודם כל לך ושתואם את הצרכים של הקטנים.
תקבעי שעה שבה היום מתחיל או טווח של זמן שבו מבחינתך קמים לאט לאט ובו את מספיקה להניק ברוגע כל אחד לעשות סוג של טקס בוקר שאחריו משחקים מעט ובחלון שאת יודעת שהם בד"כ עייפים תשתדלי לפני לתת ארוחה קלה (דייסה או יוגורט) ולהשכיב את כולם יחד לישון לשנת בוקר קצרה (שעה גג לדעתי אפילו 40 דקות זה מספיק).
כשקמים (או אם צריך להעיר אפילו) משחק ואז לפני שהם ממש רעבים הייתי מביאה את הארוחה ה"כבדה" יחד לכולם ואז שמה אותם לישון שנת צהריים כשהם שבעים ונקיים.
כשקמים מהשנ"צ כדאי לתת ארוחת פירות ואז זמן משחק.
האם זה נשמע לך משהו שהוא מתאים לך ולילדים? זה מה שנהוג ברוב הגנים וזה גם מה שחמותי עשתה עם התאומים שלי כשהיא שמרה עליהם (אני ביקשתי והיא הסכימה שזה נח).

לגבי איך להאכיל לדעתי הגיע הזמן לקנות כיסאות אוכל טובים וכך הם ישבו בגובה שלך, לך יהיה נח, להם יהיה נח וההאכלה תזרום יותר מהר והם יהיו פחות עצבניים... וכמובן לא להאכיל כשהם ממש רעבים אלא קצת לפני. כשיהיה סדר יום הם לאט לאט יתרגלו לזמנים של השינה וההאכלות, הם ישנו יותר טוב ויאכלו יותר טוב.

בהצלחה!

chayahd99

New member
הגיוני

הסדר יום שהצעת נשמע הגיוני ומתאים לדוגמאות שמצאתי ברשת. רק עדיין יש לי בעיה עם האיך.
כסאות אוכל - אשתמש במה שאקבל וזה בטח יהיו כסאות פשוטים. נראה לי חבל להשקיע כעת בכסאות שנשכבים כשבעוד חודשים בודדים הם כבר ישבו.
ואני עדיין לא מבינה איך מאכילים אותם במקביל.
תודה!

שלישה6

New member
ארגון סדר יום ושינה

שלום,

אחד הדברים הראשונים ששינו את חיי כאם טרייה לשלישייה אחרי שנעזרתי בשירה קראוטהאמר (לימים מי שהדריכה אותי למקצוע) היה להשכיב את הילדים לישון בשעה קבועה יחד. מרגע שהנהגנו שנת שינה קבועה, שעת ההתעוררות התקבעה ואיתה גם סדר יום מאוחד לשלושתם.

השאלה היא איך זה יסתדר לך מבחינת ההנקה. ואני חייבת לציין שאת
שאת מניקה מלא שלישייה. פשוט מלכה.

אם תצטרכי עצות קונקרטיות ביחס לסדר יום את מוזמנת להתקשר 0526204221.

בהצלחה, דורית.
https://m.facebook.com/tripletscansleep

chayahd99

New member
תודה

מתנצלת שלקח לי זמן להגיב.
&nbsp
הם הולכים לישון בלילה בשעה קבועה אך יש עדיין התעוררויות בלילה, כל אחד בזמנו, אז זה משפיע על הבוקר. במשך היום אני נותנת להם להרדם בסלון ולא במיטות כי כל אחד מוכן לישון בזמן קצת אחר.
&nbsp
בכל מקרה, התחלתי ביישום המלצות שקיבלתי כאן ואני שומרת את המספר שלך כדי להתייעץ על דברים ספציפיים כשאתקע...
&nbsp
תודה!

כמה רעיונות

הי חיה
קודם כל כל הכבוד על המשך ההנקה עד כאן!

כמה רעיונות, אמנם לא מפרספקטיבה של מטפלת או אמא לשלישיה (רק תאומים) אך בכל זאת, עצות קטנות:
- האם הם כבר יושבים פחות או יותר? יש היום כסאות אוכל מאוד טובים שיש להם פוזיציית הטייה למשענת שהיא לא רק של 90 מעלות אלא יש הטייה אפילו עד מצב כמעט של טרמפולינה, לנו היו כסאות כאלה של צ'יקו. תעשי חיפוש לפיצ'ר הזה של הטיית משענת הכיסא, יש כסאות אוכל שיכולים להתאים.
בזמנו התייעצנו אפילו עם פיזיוטרפיסטית שהסבירה על הקשר בין התפתחות האכילה אצל תינוקות ועצם זה שהם יושבים מול האוכל ורואים אותו ואתכם אוכלים.
ואז את יכולה להושיב שם את כולם, קודם כל - הם בגובה שלך אז נפתרה בעיית הגב.
דבר שני הם רואים אחד את השני ואת העולם.
שימי מוזיקה ושירי להם תוכך כדי.
תני לאלה שלא אוכלים באותו רגע "להתעסק" עם סוג מזון בטוח, אם הם לא בקטע של אכילת אצבע, אז אולי סתם כמה טיפות יוגורט "לטבול בהם את הידיים" בשבילם זה סוג של גילוי ומשחק וזה בריא.
אפילו כפית רכה לאחוז בה, פיסות קטנות של לחם רטוב
- אוכל שאפשר לאחוז ביד לא חייב להיות לא בטיחותי
-את מכירה שקיקים כאלה שנמכרים, שאפשר להכניס בהם פרי או ירק שלמים והילדים מוצצים את זה? זה לא מחליף ארוחת מוצקים, מדובר פשוט בהתעסקות כדי לעזור לך...
אני יודעת שלהימרח ביוגורט זה קטסטרופה לאמא עם 3 תינוקות, אך מצד שני, מניסיון שלי עם כל 4 הילדים שלי, עדיף לפעמים בלגן תמורת קצת שקט.

-רעיון נוסף שמתחבר למה שדורית הציעה בחכמה רבה, להניק הנקה בו זמנית שניים ואז כשאחד נרגע, לעשות רוטציה להניק את השלישי ואז להחזיר, כלומר אחרי אמבטיה וטקס שינה, להניק את שלושתם באותו הזמן.
-השכמת בוקר, מה הפרש השעות של הקימה שלהם בבוקר, אולי שווה לך פשוט להגיע למצב של שניים שיונקים יחד ואז גם השלישי מצטרף,כלומר - הסנכרון יהיה במחיר שתצרטכי להעיר מישהו, אך אם זה מסתדר עם הגישה שלך ולא מדובר בשעות רבות אלא בחצי שעה/ רבע שעה, זה בסדר גמור.
- הסנכרון של ההנקות יכול גם להתבצע בשעות מסויימות שיש אתך מישהו בבית, למשל בערב, ואז אותו מישהו (אבא?) נותן בקבוק לאחד, ואז שניים יונקים או ההפך או רוטציה, כך את מסנכרנת את ההנקה האחרונה, וכולם ילכו לישון פחות או יותר באותה שעה.

מקווה שהטיפים מוסיפים לך.
חזקי ואמצי יקירתי!!!

chayahd99

New member
תודה יעל

התחלתי ביישום חלק מהטיפים שהצעת.
אני מקווה לראות (ובטוחה שאראה) שיפור והקלה בימים ובשבועות הקרובים.
אמשיך לעדכן.
אגב, ההנקה המשותפת של כולם זה מהשהו שעשיתי המון בחודשים האחרונים אך היא פוחתת ופוחתת כי הם הורגים אחד את השני תוך כדי (מושכים בשיער, נותנים אגרופים, דוחפים אצבעות לעיניים ועוד) וזה תמיד נגמר בצרחות ובכי.

מיטלכ1

New member
הריון תאומים

היי בנות
אני חדשה פה פעם ראשונה
הריון תאומים תחילת שישי
רציתי לדעת מה מומלץ לגבי לידת תאומים קיסרי או טבעי?
קראתי שגם ככה 50 אחוז מהלידות מסתיימות בקיסרי
לידה ראשונה חוויתי וואקום
לכן רוצה מאוד להתייעץ בחששות ולבטים
שבת שלום לכן...

אין לי שום עצה

רק רוצה להגיד לך שאת מלכה

שלישיה והנקה מלאה? וקציצות בשר? יש לך שעות נוספות ביום שלנו אין??

chayahd99

New member
תמיד סיפרו לי..

...שכשאין זמן הכל נעשה יותר יעיל ובפועל מספיקים יותר.
אז ברור שהבית קצת יותר מוזנח ואני לא מספיקה יותר אבל אני עושה מה שצריך מתוך נסיון שהילדים יאכלו טוב (טרי ובריא כדי שיקפצו במשקל), יהיו להם בגדים נקיים ורצפה נקיה לזחול ולרייר עליה. כל השאר בעדיפות נמוכה יותר, הבגדים נלבשים מהסל ולא מתקפלים למגירות, הכלים יושבים בכיור עד שלא נשאר כלום בארון, המוצצים לא מעוקרים ועוברים מפה לפה וב״ה עם מתוקים כאלה החיוך נשאר לרוב.

למעלה