לבטל שעון חורף בישראל!

sashkashurik

New member
לבטל שעון חורף בישראל!

במדינת ישראל מעט מאוד חודשי חורף. אבל יש הרבה חודשי קיץ! ולמרות זאת מעבירים שעון שעה אחת אחורה כל קיץ בטענה מוזרה זו או אחרת. אנחנו, אזרחים פשוטים, מנסים לשנות סדר זה. תצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו: http://www.facebook.com/no.winter.time וביחד ננסה לחזור לשפיות ולשעון המתאים לאקלים הישראלי!

תודה!

Y. Welis

New member
אני בעד. כתבתי את זה בעבר בתגובות שונות

שעון הקיץ מתאים לאקלים ממוזג וצפוני של צפון אירופה, שם שעות האור מעטות. כאן יש לנו שפע שעות אור וחום.

כל חיסכון בתאורה שמתקבל (ממילא יש דרכים אחרות לחסוך בתאורה), מקוזז בשנים האחרונות ע"י הצורך לקרר במיזוג. אם שיאי הביקוש לחשמל הם בקיץ, כנראה שהשעון לא ממש חוסך.

sashkashurik

New member
לא, רגע, לבטל שעון חורף!

לא לבטל שעון קיץ!

כל-כך חבל באמצע ספטמבר למצוא את עצמך בחושך מוחלט אחרי העבודה כשאפשר היה ללכת לים למשל...

Y. Welis

New member
אז טעות שלי - אני בעד ביטול שעון הקיץ

שאגב לא הוחל בארץ מסוף שנות הששים עד סוף השמונים - כמעט עשרים שנה, מבלי שזה הפריע למישהו.

חושך היום הוא דבר טוב - משקיט, מוריד מהלחץ של היום, ומרגיע אנשים ובעיקר צעירים שסובלים מהיפר-אקטיביות.

מי שרוצה ללכת לים מוזמן תמיד. עדיף להתאגד ולדרוש מהבוס שבועיים חופשה באוגוסט, כמו שמקובל באירופה למשל. או סייסטה בצהריים, כמו בספרד ויוון.

sashkashurik

New member
לי שעון חורף מאוד מפריע,

ולעוד רבים כמוני. אני מתעוררת מוקדם מאוד (בשעון חורף אפילו ב4 בבוקר!), לא מצליחה לסיים את היום בעבודה - גוררת רגליים - ואז אני סמרטוט סחוט בערב עם הילדים. שגם משתעממים בבית.

לעומת שעון קיץ שלמרות שאני קמה מוקדם, אבל כבר לא כל-כך (5-6 בבוקר), אני יכולה גם לצאת עם הילדים לגינה בערב ולהשכיב אותם לישון אחרי שהוציאו אנרגיה.

Y. Welis

New member
ושעה אחת תשנה לך?

לדעתי את צריכה שעת הפסקה (או 2) בעבודה למנוחה. בין 1 ל-2 או 3. אפילו חצי שעת נימנום (מה שנקרא power nap) מחזקת ומורידה עייפות אח"כ.

היעדר שעות מנוחה כאלה, כמו שהיו לפני 20 שנה ויותר, מפריע להרבה אנשים. אולי זו הסיבה שהפיריון בארץ (יחס תפוקה/זמן) נמוך מבארצות מערביות.

למעלה