מתנה לכל ילדי הפינגוין וקולנוע דן

מצב
הנושא נעול.

droriko

New member
לגבי הריאליטי

אבל לימים הוא זכור כאלבום מעולה
ושיריו גם הושמעו ברדיו ועדיין מושמעים מדי פעם בתחנות שמשמיעות את פורטיס (ולא רק זבל או לחילופין פלייליסט מיינסטרים משעמם).
לדעתי השילוב בין פורטיס לשלומי ברכה היה הברקה מוצלחת מאוד.

ונכון שהגדולה של פורטיס היא הנאמנות למוזיקה שלו ללא שום פשרות. זו גם הסיבה שהיא נשאר ויישאר אהוב על ידי חובבי הרוק בישראל ומוזיקת השוליים, בה הוא עדיין המלך הבלתי מעורער.
אני מקווה ובטוח שגם השתתפותו בתוכנית הריאליטי לא תשנה את זה.
לגבי הריאליטי
לא שאני רואה אקס פקטור או כל התכניות קריוקי המטופשות האלה, אבל זכותו של פורטיס להשתתף שם. בכל זאת מדובר באדם עם משפחה וילדים,מה גם שהוא מחזיק בית מאד יקר במושב בשרון. כל עוד הוא לא מתפשר המוזיקה זה לא צריך להפריע.

mister K

New member
לא אמרתי שזו לא זכותו

לגבי הריאליטי
לא שאני רואה אקס פקטור או כל התכניות קריוקי המטופשות האלה, אבל זכותו של פורטיס להשתתף שם. בכל זאת מדובר באדם עם משפחה וילדים,מה גם שהוא מחזיק בית מאד יקר במושב בשרון. כל עוד הוא לא מתפשר המוזיקה זה לא צריך להפריע.
לא אמרתי שזו לא זכותו
אמרתי רק שמעולם לא האמנתי שהוא ישתתף בתוכנית כזאת.

כל עוד המוזיקה שלו לא תשנתה, שיהיה לו בכיף.

אורי404

New member
אני פחות מסתכל האם אלה להיטים או לא

אלבומי האחים פורטיס הם מהפחות טובים שלו
למעט להיטים בודדים כמו "את לא" ו-"תלוי על הצלב", שמבחינתי האישית הם משירי פורטיס הפחות אהובים אלי (אבל כמובן שהכל יחסי וכמו כל דבר של פורטיס גם הם שירים טובים).
אבל פורטיס חזר לסוס עוד הרבה לפני על המשמרת וכבר באלבום המעולה "רץ על הקצה" עם שלומי ברכה ששיריו הושמעו הרבה ברדיו. ביניהם יצא "חצי אוטומטי" שלא הכי הצליח, למעט "הדלת" עם ברי כמובן שהוא שיר חזק.
.
כאמור אני אוהב גם את השירים, שלא נחשבים ללהיטי-רדיו מ"איפה הסוסים?".
גם את השירים מהאלבום "להתראות בחלומותיי" אני מאוד אוהב.
שירים שונים מ"להתראות בחלומותיי", מ"איפה הסוסים" ומ"רץ על הקצה" הוא לא היה שר שנים רבות בהופעות. בשנים האחרונות הוא חזר לשיר אותם ומאוד שמחתי מכך.

droriko

New member
להתראות הוא גם אלבום מצויין

כאמור אני אוהב גם את השירים, שלא נחשבים ללהיטי-רדיו מ"איפה הסוסים?".
גם את השירים מהאלבום "להתראות בחלומותיי" אני מאוד אוהב.
שירים שונים מ"להתראות בחלומותיי", מ"איפה הסוסים" ומ"רץ על הקצה" הוא לא היה שר שנים רבות בהופעות. בשנים האחרונות הוא חזר לשיר אותם ומאוד שמחתי מכך.
אגב למרות שכתוב "פורטיס" זה אלבום פורטיסחרוף לכל דבר(גם האלבום הראשון של ברי אגב)

אורי404

New member
אני מאוד אוהב את "להתראות בחלומותיי"

אגב למרות שכתוב "פורטיס" זה אלבום פורטיסחרוף לכל דבר(גם האלבום הראשון של ברי אגב)
לא ממש מבין מדוע הוא פחות הצליח. באותה תקופה הושמעו שירים, אבל לא ממש צלחו למשך זמן, כמו מה שהיה קודם לכן מהאלבום "1900?".
טוב, שהשירים הטובים חזרו להופעות בשנים האחרונות.

droriko

New member
אגב 1900

לא ממש מבין מדוע הוא פחות הצליח. באותה תקופה הושמעו שירים, אבל לא ממש צלחו למשך זמן, כמו מה שהיה קודם לכן מהאלבום "1900?".
טוב, שהשירים הטובים חזרו להופעות בשנים האחרונות.
אגב 1900
האיש שאין לו שם נשמע אחד לאחד כמו ניצוצות. אבל לאמן מותר לגנוב מעצמו

mister K

New member
להתראות הוא אלבום נהדר שמשום מה לא הצליח

להתראות הוא אלבום נהדר שמשום מה לא הצליח
וכיום פורטיס גם חזר לשיר את שירי האלבום בהופעות.
אין מה לעשות, השילוב בין פורטיס לסחרוף זה דבר שאי אפשר להשתוות אליו.

כמובן שגם "הכל או כלום" המעולה של ברי הוא אלבום פורטיסחרופי לכל דבר. רק החל מסימנים של חולשה (הלא פחות מעולה) שומעים סגנון שונה של ברי, בין היתר בהשפעתו של רע מוכיח.

droriko

New member
ואגב אלפורטיסחרוך

ואם כבר, אז כבר!
לכבוד 25 שנה שחלו בחודש שעבר, לאלבום המופת שהחזיר את הרוק הישראלי לתמונה...
http://www.youtube.com/watch?v=rDXzvBTnc-c
על הבמה: פורטיס, סחרוף, שפריר, סמטנה, גולדברג ז"ל ואלפנט ז"ל (שלושת האחרונים כמובן יוצאי הפליטים של אהוד בנאי).

ותודה רבה ל-88FM שדאגו לציין את המאורע במשך יום השידורים השלם. איזה כיף לנסוע בבוקר לעבודה עם "סיפורים מהקופסה" ו-"חתול מפלצת" ולחזור עם "כוכב הקופים".

והנה גם גרסה אקוסטית מדהימה אך מקוצרת שצולמה לפני שנתיים לתוכנית "האלבומים הגדולים" בערוץ 24, בתקופה שעדיין נותר ממנו משהו נורמלי.
בדיוק אותו ההרכב להוציא כמובן את גולדברג ואלפנט ז"ל.
http://www.youtube.com/watch?v=2NBsbqTggDA
פורטיסחרוף חייבים לעשות מתישהו מופע אנפלאגד. הבעיה שפורטיס לא מסוגל להופיע בלי להשתגע.
ואגב אלפורטיסחרוך
ב-2001 היה אירוע 10 שנים למותו של הפיל ששודר בערוץ 8,את המופע אירגן והנחה קוטנר. גם פורטיסחרוף הופיעו שם וסיפרו על ההופעות המשותפות עם אלפנט, הם ניגנו ביחד את כוכב הקופים,באוויר ואת השיר הבא
http://www.youtube.com/watch?v=NvNRW0-0Ox0

mister K

New member
מכיר את הביצוע. ז'אן זאק גולדברג עוד ניגן שם.

ואגב אלפורטיסחרוך
ב-2001 היה אירוע 10 שנים למותו של הפיל ששודר בערוץ 8,את המופע אירגן והנחה קוטנר. גם פורטיסחרוף הופיעו שם וסיפרו על ההופעות המשותפות עם אלפנט, הם ניגנו ביחד את כוכב הקופים,באוויר ואת השיר הבא
http://www.youtube.com/watch?v=NvNRW0-0Ox0
מכיר את הביצוע. ז'אן זאק גולדברג עוד ניגן שם.

האלבום של "היחידה לטיפול נמרץ" עלה על דיסק

איזה בחור אנונינימי העלה את העלה ליוטיוב את האלבום הנעלם של היחידה לטיפול נמרץ

http://www.youtube.com/user/sakawaka?feature=watch

אגב בעבודת תחקיר על שלמה משיח הענק שניגן בס באלבום,ובעצם יצר את הסאונד של הלהקה, הוא בעצם שלמה משיח מהטלויזיה
http://www.yitzug1.co.il/Artist.asp?ID=300
האלבום של "היחידה לטיפול נמרץ" עלה על דיסק
רשמי במספר עותקים מוגבל, כ- 125 עותקים בלבד. בזמנו העליתי את הדיסק לאתר מגהאפלואוד אך האתר נסגר כידוע. מחיר הדיסק בשוק עומד על 40 דולר בערך, לא יותר.
עותק נוסף העליתי בזמנו לאי-מיול.

ולאחרונה הצלחתי להשיג אחרי מאמצים מטורפים

איזה בחור אנונינימי העלה את העלה ליוטיוב את האלבום הנעלם של היחידה לטיפול נמרץ

http://www.youtube.com/user/sakawaka?feature=watch

אגב בעבודת תחקיר על שלמה משיח הענק שניגן בס באלבום,ובעצם יצר את הסאונד של הלהקה, הוא בעצם שלמה משיח מהטלויזיה
http://www.yitzug1.co.il/Artist.asp?ID=300
את תקליט השדרים של תמיר קליסקי עם השיר "צא מזה" משנת 1985. זה עלה לי הון מטורף ונתתי מילה למוכר שהשיר לא יעלה לרשת.
כמובן שאעמוד במילתי. חבל מאוד שקליסקי לא דאג ששני השירים שלו משנת 1985 יבשילו לאלבום. הוא פשוט רוקר מדהים ושני השירים מרטיטים מרוב כיף.

אורי404

New member
תתחדש! אני זוכר את החיפוש שלך בנרות לשיר הזה

את תקליט השדרים של תמיר קליסקי עם השיר "צא מזה" משנת 1985. זה עלה לי הון מטורף ונתתי מילה למוכר שהשיר לא יעלה לרשת.
כמובן שאעמוד במילתי. חבל מאוד שקליסקי לא דאג ששני השירים שלו משנת 1985 יבשילו לאלבום. הוא פשוט רוקר מדהים ושני השירים מרטיטים מרוב כיף.
תתחדש! אני זוכר את החיפוש שלך בנרות לשיר הזה
ויגעת, ומצאת [במלוא מובן המלה].
העיקר, שכעת תהנה

droriko

New member
קליסקי עצמו די מתבייש בשירים האלה

לא מסכים איתך. ברשת ג' הושמעו

שני השירים ברצף באחת מהשבתות, שעה שקליסקי התארח באולפן. השירים קצרו מחמאות גדולות. כמות אדירה של מאזינים התקשרה לאולפן לשאול היכן ניתן להשיג את "צא מזה". המגישה אפילו אמרה בשידור חי שרשת הטלפונים הפכה עמוסה מאוד לאחר השמעת "צא מזה".
לקליסקי בעצמו אין את תקליט השדרים. הוא מחזיק הקלטה של השיר מעל גבי קסטת DAT ישנה. אני רכשתי את 2 תקליטי השדרים ממישהו מקורב אליו והבטחתי שלעולם לא אעלה את השירים לרשת על-פי דרישתו של המוכר ושל קליסקי.
באותה הזדמנות רכשתי גם את תקליט השדרים של יואל לרנר עם השיר "שיר מרזבים" משנת 1978. השיר צעד במצעד העברי של גל"צ בשנת 1978 שעה שאורלי יניב הגישה אותו. השיר הוקלט בקליפורניה והצלחתי למצוא את תקליט השדרים המקורי במחיר מציאה של 300 ש"ח.
באותה שנה צעד במצעד הלועזי בגל"צ השיר "בוני רוז" של הזמר-חייל-עולה מארה"ב - דני בדרוק. השיר הוקלט באולפן ברח' יהודה הימית 18 ביפו ונכתב והולחן ע"י הצמד קוטנר-רובס. בזמנו יואב שלח לי עותק הקלטה באיכות מאסטר. לאחרונה הצלחתי למצוא את השיר על תקליטון 45 קטן באחת מחנויות התקליטים הטובות בתל-אביב, כאשר על הלייבל כתוב רק בכתב יד. צבע הלייבל לבן ואין עליו שום חותמת. גם הוא עלה סכום של שלוש ספרות...
ערב טוב עם עוד מציאה שמצאתי בזמן האחרון - הפעם ב-אי.ביי.

ועוד מציאה מאי.באיי...

שני השירים ברצף באחת מהשבתות, שעה שקליסקי התארח באולפן. השירים קצרו מחמאות גדולות. כמות אדירה של מאזינים התקשרה לאולפן לשאול היכן ניתן להשיג את "צא מזה". המגישה אפילו אמרה בשידור חי שרשת הטלפונים הפכה עמוסה מאוד לאחר השמעת "צא מזה".
לקליסקי בעצמו אין את תקליט השדרים. הוא מחזיק הקלטה של השיר מעל גבי קסטת DAT ישנה. אני רכשתי את 2 תקליטי השדרים ממישהו מקורב אליו והבטחתי שלעולם לא אעלה את השירים לרשת על-פי דרישתו של המוכר ושל קליסקי.
באותה הזדמנות רכשתי גם את תקליט השדרים של יואל לרנר עם השיר "שיר מרזבים" משנת 1978. השיר צעד במצעד העברי של גל"צ בשנת 1978 שעה שאורלי יניב הגישה אותו. השיר הוקלט בקליפורניה והצלחתי למצוא את תקליט השדרים המקורי במחיר מציאה של 300 ש"ח.
באותה שנה צעד במצעד הלועזי בגל"צ השיר "בוני רוז" של הזמר-חייל-עולה מארה"ב - דני בדרוק. השיר הוקלט באולפן ברח' יהודה הימית 18 ביפו ונכתב והולחן ע"י הצמד קוטנר-רובס. בזמנו יואב שלח לי עותק הקלטה באיכות מאסטר. לאחרונה הצלחתי למצוא את השיר על תקליטון 45 קטן באחת מחנויות התקליטים הטובות בתל-אביב, כאשר על הלייבל כתוב רק בכתב יד. צבע הלייבל לבן ואין עליו שום חותמת. גם הוא עלה סכום של שלוש ספרות...
ערב טוב עם עוד מציאה שמצאתי בזמן האחרון - הפעם ב-אי.ביי.
ועוד מציאה מאי.באיי...
התקליטון שבתמונה נמכר באי.באיי בלא פחות מ- 816 דולר השבוע !!!!!!!! הוא אחד הנדירים שיש בעולם. התוכל לשער מדוע הוא כה חשוב ומיוחד ???
אני קניתי אותו בעבר הרחוק כאשר הייתי במנצ'סטר. גם אז הוא עלה יקר אם כי הרבה פחות מ-816 דולר.

droriko

New member
לא מכיר,מה זה

ועוד מציאה מאי.באיי...
התקליטון שבתמונה נמכר באי.באיי בלא פחות מ- 816 דולר השבוע !!!!!!!! הוא אחד הנדירים שיש בעולם. התוכל לשער מדוע הוא כה חשוב ומיוחד ???
אני קניתי אותו בעבר הרחוק כאשר הייתי במנצ'סטר. גם אז הוא עלה יקר אם כי הרבה פחות מ-816 דולר.
לא מכיר,מה זה

תקליטון פרטי משנת 1967 שיוצריו

לא מכיר,מה זה
הם למעשה אנשי להקת 10CC המאוחרת. תקליטון זה הוא היסוד החשוב ביותר ללהקה אם כי לא היסוד הראשוני. סיפורה של להקת 10CC מתחיל עם סיפורן של שתי להקות שחלק מחברייהן יצרו את להקת HOTLEGS שממנה נולדה 10CC. הלהקות היו: THE MINDBENDERS ו- THE MOCKINGBIRDS.

droriko

New member
גם התחלפו בה הרבה אנשים

הם למעשה אנשי להקת 10CC המאוחרת. תקליטון זה הוא היסוד החשוב ביותר ללהקה אם כי לא היסוד הראשוני. סיפורה של להקת 10CC מתחיל עם סיפורן של שתי להקות שחלק מחברייהן יצרו את להקת HOTLEGS שממנה נולדה 10CC. הלהקות היו: THE MINDBENDERS ו- THE MOCKINGBIRDS.
גם התחלפו בה הרבה אנשים
10CC של תחילת ה-70 לא היתה 10CC של סופה

רק גודלי וקרים פרשו. סטיוארט וגולדמן

גם התחלפו בה הרבה אנשים
10CC של תחילת ה-70 לא היתה 10CC של סופה
הוסיפו עוד ארבעה חברים נוספים, ולדעתי הלהקה של סוף שנות ה-70 היא הטובה יותר !
אנחנו בעולם חבורה של ארבעה מטורפים על הלהקה. מעין מועדון סגור וחולני משהו....
לכל אחד מארבעתנו יש חדר גדול של 10CC בדירה....מעין מקדש פרטי...
אחד מיפן, שני מאנגליה, שלישי מהולנד ורביעי מישראל. כל שאר המעריצים הם בגדר אויר לידינו...עצוב שאין בישראל עוד מעריץ בקנ"מ כזה של הלהקה. אשתי שונאת את המוסיקה של עשרה סי.סי וקובעת שהיא איזוטרית.....

droriko

New member
לפי איך שאני מכיר אותך אתה בטח בהליכי גירושים

הוסיפו עוד ארבעה חברים נוספים, ולדעתי הלהקה של סוף שנות ה-70 היא הטובה יותר !
אנחנו בעולם חבורה של ארבעה מטורפים על הלהקה. מעין מועדון סגור וחולני משהו....
לכל אחד מארבעתנו יש חדר גדול של 10CC בדירה....מעין מקדש פרטי...
אחד מיפן, שני מאנגליה, שלישי מהולנד ורביעי מישראל. כל שאר המעריצים הם בגדר אויר לידינו...עצוב שאין בישראל עוד מעריץ בקנ"מ כזה של הלהקה. אשתי שונאת את המוסיקה של עשרה סי.סי וקובעת שהיא איזוטרית.....
לפי איך שאני מכיר אותך אתה בטח בהליכי גירושים

מצב
הנושא נעול.
למעלה