רובין וויליאמס ז"ל

רובין וויליאמס ז"ל

הבוקר החל עם הידיעה העצובה באמת על מותו בטרם עת של אחד האנשים היותר מוכשרים שהיו בהוליווד ובכלל, שהחליט להגיד "די, מיציתי!" בגיל 63 בביתו שבקליפורניה.
קשה לעכל את מותו של רובין וויליאמס, האיש הגדול, הנפלא והעצוב הזה, שסיפר על ילדות בודדה שהעביר במשחקים לבד בעליית הגג של בית הוריו העשירים, למד משחק בג'וליארד וחלם לשחק שייקספיר, אך לא קיבל תפקידים דרמטיים ופנה להופיע כסטנדאפיסט במועדונים בלוס אנג'לס של שנות ה- 70, שם במהרה הפך לכוכב על הבימה.
לאחר שלוהק לתפקיד חייזר בסידרה Happy Days, קיבל ספין אוף משלו - Mork & Mindy, שרצה 4 עונות ובשיא הרייטינג שלה, וויליאמס היה הכוכב הכי גדול בארה"ב. גם אני, כילדה קטנה יחד עם הוריי צפיתי בסידרה כששודרה בערוץ מזה"ת. למעשה גדלתי על וויליאמס, אהבתי והערצתי אותו עד כלות, אבא שלי לקח אותי לקולנוע כשסרטיו הטובים באמת יצאו לאקרנים (בין השנים 1987 ל- 1991). גם כשהתבגרתי, תמיד אהבתי אותו, למרות הסרטים הרבים הלא מוצלחים שעשה בעשורים האחרונים, והסידרה הבלתי נסלחת The Crazy Ones..
עצוב לי על וויליאמס, שנאבק עם השדים האפלים שלו כבר משנות ה- 70, וסיפר בפתיחות על רגעי הזעם, הסמים, האלכוהול, הדיכאון, הגירושים המכוערים והבדידות האין סופית שלו. כולי תקווה שהוא עכשיו משחק משחקי אילתור עם חבריו הותיקים ג'ון בלושי וג'ון ריטר ז"ל...
אני מקדישה ליום הזה את הסצינה האהובה ביותר עלי שלו, ושיהיה לכולנו רק טוב..

Y. Welis

New member
היה טוב כשהיה

ובעיקר היה מאלתר עליון ובחסד - כל מצב וכל סיטואציה וכל דמות, בשנינות ובהומור פיזי מושלמים; פלא שלא כתב דברים. השילוב המושלם ביותר שראיתי של אינטלקט ומימיקה. היה יכול לגלם כל דמות שהיא, ולהצחיק בכך או לרגש. באפס מאמץ.
&nbsp
דווקא כשחקן הוא נראה תמיד עצור; מוגבל לספקטרום צר. חבל שלא עשה משהו כמו ג'ים קארי בצעירותו ב'אייס ונטורה' (היחיד שאיכשהו התקרב אליו בכישרון) - להתחרע על הכל, כל הזמן, בלי חשבון. בלא מעט סרטים גילם דמויות קודרות ביותר (the final cut). אולי משך אותו.
&nbsp
בשנים האחרונות נחלש. הסטנדאפ האחרון מלפני שנתיים (יש אונליין) היה בינוני; הסידרה נכשלה. אולי זה השפיע. דומה שאנשים היום לא יודעים להזדקן בחן... ולהסתובב עם חלוק וסיגר, כמו פעם. נעשים נואשים להישאר צעירים. אולי זה השפיע. מצער. נאמר שזה הצעד האנוכי ביותר. בעיקר מצד שחקן מוערך.
&nbsp

Y. Welis

New member
אני חושב שהוא היה משועשע...

ב-CBS גם הקרינו קטע או 2 שבו הוא דיבר על דברים דומים. אבל כמובן בקונטקסט מתאים יותר.

למעלה