לזכרו של אריק איינשטיין

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member
אובדנו של אריק הוא אובדן של עוד אחד

לזכרו של אריק איינשטיין
1980, בנייני האומה, אריק ושלום מופיעים יחדיו. הופעה שלא אשכח לעולם.
היה שלום, אריק. תחסר עד מאוד
מדור הנפילים. אדם צנוע, כשרוני, שסימל עבורי את הישראלי היפה. תמיד דמיינתי שאני יושב איתו על כוסית ומקשקש על בחורות וכדורגל.

הלכו לעולמם יותר מדי ענקים בשנים האחרונות.
עצוב מאוד, ובפראפרזה למלותיו של יענקל'ה רוטבליט, "אני חושב שבשבילנו הוא אבוד".

קח, אלן

מדור הנפילים. אדם צנוע, כשרוני, שסימל עבורי את הישראלי היפה. תמיד דמיינתי שאני יושב איתו על כוסית ומקשקש על בחורות וכדורגל.

הלכו לעולמם יותר מדי ענקים בשנים האחרונות.
עצוב מאוד, ובפראפרזה למלותיו של יענקל'ה רוטבליט, "אני חושב שבשבילנו הוא אבוד".
קח, אלן
הלחן של מיקי כמובן...

http://www.youtube.com/watch?v=yYW-8iacVZQ

down under

New member
דרך אגב, גם איינשטיין האחר

לזכרו של אריק איינשטיין
דרך אגב, גם איינשטיין האחר
הפרופ' אלברט איינשטיין מת מסיבה דומה (דימום פנימי) ובגיל די דומה (הוא בגיל 76 אריק בגיל כמעט 75).

droriko

New member
ואם בכל זאת לקשר את זה לתחבורה ציבורית

לזכרו של אריק איינשטיין
ואם בכל זאת לקשר את זה לתחבורה ציבורית
לדעתי הולכים להיות מחר הרבה שינויים בקוים. אינשטיין יקבר בבית קברות טרומפלדור,ולאור כמות האנשים העצומה שתגיע ולאור זה שמדובר ברחוב מאד(אם זה היה בקריית שאול זה היה סיפור אחר) זה יחסום לא רק את הרחוב,אלא גם את הרחובות שסביבו כמו פינסקר למשל.

טשאפק 2

New member
ברוח הפורום, אני מתפלא שלא הוזכר כאן עדיין

לזכרו של אריק איינשטיין
הלהיט התח"צי הגדול - "לאוטובוס נכנסת גברת עם סלים, תראו איך היא תופסת, את כל הספסלים". אם הוזכר ופספסתי, עמכם הסליחה.

אני אתן פה קישור לא לשיר אלא לראיון, שערך עלי מוהר עם אריק אינשטיין בנושא הסרט מציצים, בעיתון העיר. חוץ מהסרט, אף אחד ממה שהזכרתי אינו עמנו - לא עלי מוהר, לא עיתון "העיר", וכעת גם לא אריק אינשטיין.

קישור נוסף: לטור יפה שכתב בן שלו ב"הארץ" (פתוח לכולם), שכולל אף הוא ציטוטים נרחבים מעלי מוהר.

droriko

New member
לוטולוטולוטולוטולוטולוטוטו היי!

הלהיט התח"צי הגדול - "לאוטובוס נכנסת גברת עם סלים, תראו איך היא תופסת, את כל הספסלים". אם הוזכר ופספסתי, עמכם הסליחה.

אני אתן פה קישור לא לשיר אלא לראיון, שערך עלי מוהר עם אריק אינשטיין בנושא הסרט מציצים, בעיתון העיר. חוץ מהסרט, אף אחד ממה שהזכרתי אינו עמנו - לא עלי מוהר, לא עיתון "העיר", וכעת גם לא אריק אינשטיין.

קישור נוסף: לטור יפה שכתב בן שלו ב"הארץ" (פתוח לכולם), שכולל אף הוא ציטוטים נרחבים מעלי מוהר.
לוטולוטולוטולוטולוטולוטוטו היי!

אתה צודק כמובן

אתה צודק כמובן
אני חושב שאתמול בלילה היינו המומים מדי ולא חשבנו בכלל על ההקשר התח"צי. טוב שהשלמת את התמונה.

down under

New member
שתי אבידות קשות מאוד (א"א ו-ע"מ) אבל אבידה

שתי אבידות קשות מאוד (א"א ו-ע"מ) אבל אבידה
אחת משמחת (עיתון קהיר).

down under

New member
אז מה?

להזכירך, העיתון שנתן במה נרחבת לעלי מוהר
אז מה?
עלי מוהר יזכר אצלי לעד בזכות שיריו היפים ובזכות היותו בנו של המשורר יחיאל מוהר.
לאו דוקא בזכות הטורים שלו מעיתון העיר.

עיתון העיר, לעומת זאת, שאני קורא לו עיתון קהיר, סתם במה מרוכזת של מלא פוסט ואנטי ציונים.

yazzon

New member

לזכרו של אריק איינשטיין

השיר הראשון שידתי לשיר בעברית (עוד לפני שהבנתי כל מילה ומילה בשיר) היה שלו.

תודה רבה. האם גם אתה חושב

אני ואתה, כמובן
תודה רבה. האם גם אתה חושב
שיש בשיר הזה משהו "ויסוצקאי", משהו שמקרב אליו את יוצאי "חבר המדינות"? אני יכול לדמיין את ויסוצקי ז"ל מנגן אותו על גיטרה אקוסטית ושר אותו (בקצב אטי כמובן...) לקהל מאולתר באיזה יער...

אשמח לשמוע את דעתם של ה"רוסים" בפורום. דוד? אריק? איליה?

כמובן שמורשתו הרוסית של איינשטיין אינה זקוקה להצגה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה