Big White

New member
קצת מירמור לקראת השבוע החדש...

אז הינה חברים, עברה תקופה מסויימת אחרי שהשתחררתי ב 2010 וחיפשתי את עצמי עבדתי בעבודות סתמיות לחלוטין כמו שמירה...

נכון לעכשיו, אני מתחיל את דרכי למעבר לקנדה, התחלתי קורס ריתוך ארגון, ולאחר מכן עוד מספר קורסים לצורך הסבה, בסוף הקורסים אני יזכה בתעודת הסמכה של האיגוד העולמי.
ואני מאמין שיהיה בסדר... ויש לזה עוד שנה שנה וחצי עד שהכל יקרה.
אבל רק המחשבה הזאת עושה לי רע כבר עכשיו.
לא, אין לי הרבה חברים, אבל בכל זאת, משהו יהיה חסר לי...
לא יהיה כבר אבא ואימא ליד, לא יהיה סבא וסבתא.

אני יודע שמצד אחד אני עובר למקום טוב יותר, ויהיו לי חברים חדשים, ואני יכיר אנשים חדשים, חלקם טובים וחלקם אולי פחות.
שפה חדשה, סביבה חדשה, הרגלים חדשים, ותרבות שונה, ושלג בחורף!

ורמת חיים גבוהה יותר.

לא,אני לא יסתיר את העובדה שאני לא אוהב את המדינה הזאת. אבל עדיין המקום הזה יהיה חסר לי, כבר מעכשיו...

פורום מכתבים ווידויים מתחדש

לכל אחד מאיתנו יש דברים שמעיקים על הלב,
דברים שיושבים ואין לאן להוציא,
לפעמים אלו דברים שהיינו שמחים להגיד למישהו ולא מעזים,
לפעמים המישהו הזה איזו זמין
ולפעמים, אין מישהו ספציפי.

עצם הכתיבה, משחררת את הדברים, מאפשרת להם לצאת לעולם,
גם האנונימיות של תפוז עוזרת פעמים רבות פשוט לשפוך את מה שמעיק על הנפש.

אפשר לכתוב דברים מעיקים או משמחים,
לפעמים אנו רוצים לשמוע תגובות ולפעמים רק לכתוב
הכל מותר

מוזמנים לבוא לבקר, ולכתוב...

Any991

New member

היי חזרת לכאן אחרי מלא זמן!
זה נורא קלישאתי לומר אבל אנחנו כאן עם תרגיש שבא לך לדבר

וחוץ מזה בטח תתרגל מהר מאוד לחיים שם בחוץ, קשה ולאט אבל בטוח

Big White

New member
למען האמת...

אני מבקר כאן מדי ערב, לא נמצא יותר מדי על המחשב, אבל בפייסבוק וואצאפ זמין כל הזמן..

החלטה לעבור מדינה,

היא ממש ממש קשה, כי יש בה המון אלמנטים שמעורבים בה.
אני, למשל, הייתי מאוד מתקשה ואפילו לא חושבת על לעבור ברצינות, כי אני מאוד קשורה לאנשים שחשובים לי וקשה לי להיות רחוק מהם (משפחה, חברים). ואין ספק שזה בהרבה מקרים המכשול הכי גדול.
אני מאמינה שעשית הרבה שיקולים והייתה הרבה מחשבה מאחורי ההחלטה, וזה טוב שאתה מכין את עצמך נפשית מעכשיו לקשיים הרגשיים שעשויים לעלות בהמשך. לדעתי, פשוט תנסה לבלות את הזמן שיש לך כאן בארץ כמה שיותר עם המשפחה ועם החברים, לצבור חווויות.
אני מאמינה שהיום יהיה לך יותר קל לשמור על קשר עם המשפחה גם מחו"ל ובטח תבוא לבקר, אז אולי בסוף זה לא יהיה כל כך קשה ונורא כמו שזה נראה מכאן. תהיה תקופת הסתגלות, אבל כמה מהירה וחלקה היא תהיה בעיקר קשור בגישה שלך

Big White

New member
נכון מאוד.

אבל מצד שני. צריך לקחת בחשבון שהאנשים החשובים האלה לא יהיו לצידך כל החיים, עוד שנה שנתיים 3 הם ימצאו בן או בת זוג, יתחתנו, ילדים עבודה מסודרת. את תעברי ברשימת סדר העדיפויות למקום רחוק יותר ברשימה.
גם ההורים, בא וסבתא שלי בני 70 ו 80, ועם כמה שזה קשה ועצוב וכואב, אבל לא נישאר להם עוד הרבה. ההורים שלי גם כבר בגיל שהוא לא הכי צעיר בעולם. וגם הם לא יהיו לצידי כל החיים.

זה כן דברים שצריך לקחת בחשבון.

זה מאודתלוי אופי וערכים.

אני גם באופן כללי לא יכולה לראות את עצמי חיה במדינה אחרת מסיבות נוספות. האנשים האהובים עלי והחשיבות של הקרבה המשפחתית היא אחת מהן.

Maldini Girl

New member
אז אני לא בטוחה שירדתי לסוף

דעתך, למה לעבור? ואל תבין אותי לא נכון. המחשבה על מעבר מפציעה בי כל שני וחמישי. אבל רק כמחשבה רחוקה.

Big White

New member
למה?

אין לי משכנתא, אין לי חברה, אין לי ילדים,או חובות. אז בעצם שום דבר לא מחזיק אותי כאן. מעבר למחסום הנפשי.

ב', למה לי להישאר במדינה שבה לא משנה כמה אני ירוויח זה לא יספיק? לכל מקום שאני הולך אליו אני צריך לממן מישהו עם מיליון ואחד מיסים, ועמלות.
לא אני לא אומר שאין מיסים בקנדה, יש! אבל בשכר שאני יקבל אני יכול להרשות לעצמי יותר,הרבה מאשר כאן.
המצב הבטחוני פה צולע, היום מחר תתחיל מלחמה, מה נעשה?

איזה סיבה יש לי להישאר?

Maldini Girl

New member
אני חושבת שהראייה שלך היא מאד שחור ולבן

ואם אתה חושב שבקנדה הכל טוב ויפה אתה טועה. קנדה מדהימה, יש לי משפחה שם. לא הכל דבש. אולי צרות אחרות, אבל לא הכל פשוט.
ולהיות מהגר במדינה חדשה, ועל אחת כמה וכמה ישראלי, זה לא הכל טוב פשוט ויפה.

Big White

New member
מישהו אמר וורוד? מישהו אמר שהכל טוב ויפה?

הראיה שלי בדיוק במקום הנכון, איך הסקת את המסקנה הזאת, לא יודע :-\

ופה? הכל טוב ויפה וורוד?

Maldini Girl

New member
טוב, לא נראה לי שאתה רוצה לדבר

אלא להשתלח. אז אני אפסיק את השיחה.

Big White

New member
המממ..

למה להישתלח...
מישהו אמר שהכל וורוד שם? אין דבר כזה הכל הכי טוב והכל הכי יפה, גם שם יש דברים שלא בסדר.
אבל שוב, עד כמה זה יותר גרוע מאשר כאן?

לא. אל תשכי שאני לא נולדתי כאן, אלה עליתי לפה.
אז אני יודע בדיוק איך זה להגיע למדינה חדשה..

Big White

New member
הכל תלויי.

אם יש עבודה שעושה לך טוב? האם יש לך לימודים שעושים לך טוב? האם יש אנשים שעושים לך טוב?

החיים הם בסדר גמור, השאלה היא אתה ה WALKER או ה TALKER.

אם החיים בזבל, אתה תמיד יכול להיתאבד:)

Alinesis

New member
עזוב איתך..

חיים של סבל מחלות כאב ומוות...
חשבתי לעשות את זה כמה פעמים ברצינות..אבל אני אמות בסוף גם אם אני רוצה וגם אם לא(וכנראה לא בעוד הרבה זמן) ככה שאין ממש טעם...

למעלה