זקוקה לעצה - בנושא לימודים

l i r o n i t

New member
זקוקה לעצה - בנושא לימודים

התקבלתי ללימודי תעודה (אחות מוסמכת, לא לתואר), אלו שעורכים שנתיים וחצי (לא הסבה).
התיכנון היה לסיים אותם ולהשלים לאחר מכן לתואר ראשון בסיעוד.
אממה, מסתבר שמשרד הבריאות סוגר את אופציית ההשלמה הזו והמשמעות היא שאשאר עם תעודת אחות מוסמכת ללא תואר.
זה איכזב אותי מאד, ואני תוהה האם ללכת על הלימודים האלו בכל זאת? האם זה כדאי? ומה ההשלכות של זה במציאת עבודה, בשכר ובכלל?

** חשוב לציין שאין באפשרותי ללמוד כרגע 4 שנים רצופות, ולכן להירשם ללימודי סיעוד "רגילים" זו לא אופציה....

toxic babe

New member
איפה קיבלת מידע כזה?

לא שמעתי שסוגרים אופציה של השלמה לסיעוד...

l i r o n i t

New member
כי זה טרי ממש, ויכנס לתוקף מ 2015

ואת המידע הזה קיבלתי ממוסד הלימודים אליו נרשמתי, הם שלחו עותק של "החלטות המועצה להשכלה גבוהה" שם זה הוחלט..
זה אומר שמי שמתחיל עכשיו לימודי תעודה ("הסמכה"), למעשה לא יהיה לו איפה ואיך להשלים לתואר....

כאמור, אשמח לשמוע את דעתכם...

toxic babe

New member
אז זה ממש מוזר

לא נתקלתי בזה בשום מקום. ההפך הרציונל אומר שהם רוצים לקחת אחיות מוסמכות ולתת להם הכשרה נוספת למען האקדמיזציה של המקצוע.

l i r o n i t

New member
אני מבטיחה לך שזה אמיתי..

לא סתם ביה"ס שלח את המסמך הזה (ואגב הם גם מחתימים את כל מי שמתחיל ללמוד השנה שהוא מודע לעניין ולהשלכותיו....)
אז כנראה שזה אמיתי ורציני.....

ואם אכן כך - אני חוזרת לשאלתי - כמה זה "נורא" להיות אחות מוסמכת ללא תואר? מה ההשלכות של כך בפועל?....

toxic babe

New member
זאת בעיה

אם תרצי בעתיד להיות בתפקידים ניהוליים את חייבת שאחד מהתארים שלך לפחות יהיה בסיעוד. כשיש תוכנית השלמה של שנה וחצי זה הרבה יותר משתלם מאשר ללמוד שוב עוד 4 שנים, למרות שזה נראה לי אבסורד כי יש חפיפה מאוד גדולה בין מה שלומדים בתעודת אחות מוסמכת לבין הלימודים לתואר.
תשאלי את ביה"ס עד כמה המסמך הזה הוא תקף, האם להתייחס אליו ברצינות או שבאמת יש כוונות כאלו להפסיק את התוכנית?
מעבר לכך יש מקומות עבודה שדורשים תואר ראשון בסיעוד... כך שנקודת הפתיחה שלך תהיה פחות טובה. אבל אחרי שאת כבר מתקבלת לעבודה אין כל כך הבדל בינך לבין אחות שלמדה תואר ראשון, מלבד אולי 200 שקל הבדל בחודש. מבחינת התפקיד אותו דבר. מבחינת התקדמות זאת כבר בעיה.

אחות בלי תואר לא יכולה

לצאת לעל בסיסי. שזה גם מוסיף הרשאות לביצוע פעולות, וגם מוסיף למשכורת יותר מ200 שח בחודש.
זה עלול להיות בעייתי לדעתי, במיוחד לאנשים צעירים שכל הקריירה המקצועית לפניהם.

נשמע הזוי העניין עם כל הדיבורים על אקדמיזציה.

YULI9

New member
דבר נוסף

ללא תואר לא תוכלי ללמוד בקורסים על בסיסיים ז"א שהרבה תחומים יהיו סגורים בשבילך, למשל מילדות, חדר ניתוח, פגיות(בחלק מבתי החולים), טיפולים נמרצים וכד'.
בגדול, השאלה היא מה את מתכוונת לעשות הלאה?
אם את מתכוונת לעבוד קצת בבית חולים ולצאת לקהילה זה יכול להתאים למרות שכפי שכתבו לך רוב אפשרויות הקידום נחסמות.
אם יש לך כוונה להתפתח בבית חולים זה קשה בלי תואר.
גם לי ההחלטה נראית מוזרה ולא הגיונית.

למעלה