מזון לחמוסים - מי, מה, ביק

שירלי317

New member
מזון לחמוסים - מי, מה, ביק

להלן קישור לשימושכם, מתאר מה צריך לחפש כשאתם בוחרים מזון לחמוס החמוד שלכם. וישנה טבלה עם מזונות הקיימים בשוק, את רובם אין להשיג בארץ, אבל לאלו מכם שמזמינים באינטרנט מחו"ל (שאגב, אני מתכוונת לבצע הזמנה גדולה של מזון וויטמינים, אעדכן כשתהיה התקדמות) ובאופן כללי דוגמאות למה טוב ומה פחות.
[URL]http://www.ferretuniverse.com/care/food.asp[/URL]

תקציר קצר לאלו שמתקשים באנגלית או לעצלנים:
חמוסים זקוקים להרבה חלבון לחידוש רקמות ושרירים - מינימום 36%
לכמות שומן בינונית לשמירה על חום גוף ואספקת אנרגיה - 18% עד 40%
מעט מאוד סיבים שכן בהיעדר סקום, אינם יכולים לעכל אותם - מקסימום 3%
ומעט מאוד פחמימות (משערים כי תזונה עתירת פחמימות עלולה לגרום לאינסולינומה) - כ34% אבל כמה שפחות יותר טוב

מבחינת מרכיבים:
בשר זה מעולה, בעקרון התזונה של החמוסים היא בשר בלבד, קרניבורים, ללא פירות ומרכיבים צמחיים אחרים.
אורז, תפו"א, חיטה, מרכיבי דגים, ביצים ושיבולת שועל הינם מרכיבים מתקבלים על הדעת. זאת אומרת שבעקרון אין לחמוס שום צורך בהם ועדיף להמנע ממזונות המכילים אותם, אבל אינם מסכנים את החמוס או מזיקים לו באופן משמעותי באם הינם מרכיבים שניוניים.
ואילו מרכיבי תירס למיניהם ודומיו הינם מרכיבים שיש להמנע מהם בתוקף בבחירת המזון לחמוס, הם מסכנים את החמוס, עלולים לגרום לחסימות מעיים ולסכן את בריאותו הכללית של החמוס.

מקווה שזה סייע לבעלי החמוסים למיניהם, חדשים וותיקים..
שיהיה חג שמח וטעים לכם ולאושפיזין החמוסי שלכם

WTR

New member
מידע חשוב!

40% שומן נשמע לי מטורף....
באותו נושא, קראתי כבר בכמה מקומות של אנשים שכותבים בכל העולם ובעיקר בארה"ב, שגם שם המוצרים לחמוסים לא משהו ועדיף כבר ללכת על מזון איכותי לגורי חתולים
כנראה שעדיין לא הגיע האדם שהרים את הכפפה ויצר מזון איכותי בהתאם וייעודי לחמוסים
&nbsp
אני רואה הרבה אנשים שיש להם נטייה להצמד למזונות ייעודים לחמוסים וזה נחמד, אבל חשוב לבדוק את הרכיבים והערכים התזונתיים ולא להתבסס רק על זה שיש ציור של חמוס על האריזה כי זה לא מבטיח איכות, בדיוק כמו שיש מזונות לחתולים ולכלבים שלא הייתי נותנת גם אם הייתי מקבלת בחינם...
עד היום, לפחות, עדיין לא נתקלתי במזון לחמוסים בארץ שבאמת מתאים לחמוסים
היה אחד שהתקרב לזה מבחינת ערכים תזונתיים אבל עדיין לא היה אפשר להגדיר אותו כאידיאלי, בעוד מזון לחתולים יעלה פחות או אותו מחיר ויהיה הרבה יותר בריא להם
עצוב, אבל זו המציאות...

שירלי317

New member
אני חושבת

שהפשרה האידיאלית היא כנראה מזון גורי חתולים שמתאים לדרישות
בתוספת תוסף ויטמינים לחמוסים...
זה הפיתרון שאני מצאתי, רק עכשיו צריכה למצוא עוד ferretvite (מתכננת להזמין.. אבל אף אחד לא רוצה לשלוח לארץ..)

למעלה