אירוח של איש הרדיו דניאל אלפנביין

שאלת מיליון הדולר

היי,
כמו בכל דבר, מתחילים נמוך ומתקדמים.
זה תחום עם פאשן, את/ה צריך/כה בעיקר לאהוב את מה שאת עושה.
יש כסף, צריך להיות עם מוסר עבודה גבוה, לדעת להעריך את עצמך ולדעת לדרוש את מה שמגיע לך.
לא להיגרר לניצול.

זה נכון שיש משבר וקיצוצים בענף, וזה לא פשוט. אבל מצד שני, איפה כן פשוט ?

בהצלחה

קדימה להגשים חלומות
תתחילו לדחוף לכיוון ואולי זה יצליח.

תתקשרו ותציפו כל גורם אפשרי בטלפונים ובמיילים בגלצ ובתהליכי המיון הצבאיים, ותבקשו מיונים לגלצ או לאשכול דוברות ומידע. אל תוותרו עד שהיא תקבל הזמנה למיונים.
בנתיים שהיא תשב ותרחיב את הידע הכללי.

אגב, זה מה שאני עשיתי שלחתי מכתבים ופקסים והתקשרתי ושלחו לי לבוא למיונים. עוד אגב קטן, לא הייתי בגלצ בסוף כי היה לי פרופיל קרבי. אז עשיתי שירות קרבי. הכל לטובה.

בהצלחה

לחלוטין
כל עוד יש מכוניות על הכבישים, יהיה רדיו. אני אחדד, כל עוד אין מערכת אינטרנטית מובנת בכל הרכבים. יהיה רדיו. וגם כשזה יהיה אז הרדיו ימשיך לפעול און ליין.
תהיה יותר תחרות, יהיו הרבה נישות, אך הרדיו לא יעלם לדעתי, רק יעבור טרנספורמציה בהתאם לטכנולגיה ולתרבות.

אני ארחיב את השאלה הזו

שבוע שעבר פורסמה טבלת השכר בענף באתר גלובס.
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001070409
&nbsp
שם הוצג ששדר זוטר מקבל 25 שקלים לשעה. בשל כך, האם ניתן לומר כי העובדים במקצועות התקשורת לרוב לא עושים זאת מתוך רצון להגיע לעושר כלכלי, אלא מתוך תחושות אחרות כמו - אהבה למקצוע או שליחות? זאת בניגוד להיי טק למשל.

אירוח של איש הרדיו דניאל אלפנביין

כחלק מסדרת האירוחים החגיגית שנערוך בפורום לקראת שנת הלימודים האקדמית שתחל ב 18/10/15, נארח בפורום ביום ג', 6/10/15, בין השעות 19:30-18:00 את דניאל אלפנביין, מגיש ועורך חדשות YNET ברדיו האזורי.

על האירוח

תמיד רציתם לדעת איך זה לשדר ברדיו? איך הרדיו עובד מאחורי הקלעים? ואת סודות המקצוע של שדרן רדיו מנוסה?
באירוח תוכלו לשאול את דניאל שאלות בנושא עבודתו בתחום התקשורת, ביניהם כתיבה, עיתונות, יחסי ציבור, מדיה חברתית, הגשה ועוד.

על המתארח

דניאל אלפנביין, מגיש ועורך חדשות YNET ברדיו האזורי, שדרן רדיו תל אביב 102FM, בוגר תואר ראשון בתקשורת ממכללת נתניה.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר עכשיו!

בסוף צריך לקנות אוכל

כן קראתי את הכתבה כשהתפרסמה. אגב, כל שנה שנתיים מתפרסמת כתבה דומה בגלל כל מיני גורמים כאלה ואחרים.
וכן, אהבה למקצוע זה בהחלט דבר מאוד מרכזי בסיפור, אבל בסוף גם צריך לאכול כמו המשפט הידוע "השדרן צועד על קיבתו". צריך לדעת לנהל את עצמך כלכלית ולהתעסק בכמה דברים במקביל.
בשורה התחתונה, אם את לא ארז טל ודומיו, אז לא עושים בזה מיליונים.
אבל היי בואי נשאף גבוה !

אני הראשונה

שלום דניאל וברוך הבא לפורום.
&nbsp
1. אשמח לשמוע מה הייתה העבודה הראשונה שלך בתחום התקשורת.
2. מדוע הלכת ללמוד תואר ראשון בתקשורת, לאחר שכבר מצאת עבודה בתחום?
האם לא היה עדיף ללמוד תארים אחרים כמו מדעי המדינה, כלכלה או משפטים?
&nbsp
&nbsp

היי, אני כאן - מתחילים !!

היי אפרת, קודם כל תודה על ההזמנה להתארח בפורום.
נראה שאתם עושים פה עבודה מאוד מעניינת. כל הכבוד !!
מיד אענה על השאלות.
בהצלחה לכולם

תשובות

היי שוב,

העבודה הראשונה שלי ברדיו מקצועי הייתה ברשת א', בקול ישראל, ברצועת הנוער והסטודנטים שנקראת "בראש צעיר" בין 2003 ל- 2005. במה פתוחה ויפה לבני נוער וסטודנטים שרוצים לעושת רדיו. במקביל, הנחתי תוכנית ילדים ונוער בטלוויזיה החינוכית.

השאלה השניה היא שכיחה מאוד בהקשר הזה, ברמה האישית העדפתי להעמיק את העיסוק שלי בעולם התקשורת ולהרחיב את הידע באופן אקדמי. הרגיש לנו נכון להעמיק ולהנות מהלימודים ממשהו שמדבר אליי. מכיר הרבה שהיו פרקטים יותר והעדיפו ללמוד משהו לא קשור. ואכן אין קשר ישיר למציאת עבודה, אפשר לעבוד גם בלי התואר, אך לדעתי זה מוסיף המון (כמו לימון).

תודה

aשרון

New member
יאמי...

חתיך הבחור, יש סיכוי שהוא גיי?

סליחה על החוצפה, אבל צריך קצת ממנה לפעמים!

היי דניאל

אז יש לי כמה שאלות שרציתי לשאול!

קודם כל, מציינים כאן שאתה קריין חדשות של ווינט. תוכל לספר מהו תפקיד הקריין ומה התפקיד דורש? וגם, מה ההבדל בין קריינות חדשות להגשת תוכנית ברדיו תל אביב, ומה אתה יותר אוהב מבין השניים?

היי נעמה

נכון, אני מקריין ועורך חדשות YNET ברדיו האזורי. זה אומר שבמהלך השעה אני מקבל חומרים מכתבי האתר עורך את הדברים למהדורת חדשות רדיופונים ובכל שעה עגולה מביא את הדברים לשידור במהדורה קצרה עם כל האירועים הבוערים. המהדורות משודרת ב- 5 תחנות רדיו אזוריות גדולות.

תפקיד הקריין דורש קודם כל עברית ברמה גבוהה, אינטונציה חדשותית מתאימה, לדעת לספר סיפור, עמידה במצבי לחץ וכושר אילתור.

ברדיו תל אביב אני משדר מוזיקה בתכנית הערב, זה הרבה יותר איזי, מוזיקה טובה קישורי נחמדים, קצת אירועי תרבות.

שני הדברים כיפיים לי עד מאוד. הם שונים, באחד אני נהנה מהמוזיקה הטובה ומהאווירה האינטימית, ובשני אקשן ועבודה עיתונאית.

malaka ke

New member
לימודים עיוניים

האם יש טעם בלימודי תקשורת עיוניים במןסדות אקדמאים (שלא מתמקדים בכלל בפרקטיקה), או שעדיף להתמקד בקורסים ממוקדים בבתי ספר מובילים ונחשבים אשר יובילו אותי מהר יותר לתחום?

שאלה יפה

לדעתי, וכך חשבתי לפני שהתחלתי ללמוד וחיזקתי את הדעה אחרי סיום הלימודים, ללמוד תקשורת זה לא רק ללמוד על תקשורת, אלא ללמוד לעשות תקשורת.

זה מה שמחפשים בתעשייה, צעירים וצעירות שיודעים מה לעשות. למכללות יתרון אדיר בכך. אני למדתי במכללת נתניה ואיבזור ברמה כמו אולפן רדיו משוכלל, אולפן טלוויזיה, חדרי עריכה וקורסי ניו מדיה, אלה דברים שחשובים ועוזרים מאוד כדי לצבור ניסיון. דברים שאין אותם באוניברסיטאות.

קורסים ממוקדים זה טוב, כי זה לרוב מתמקד בפן הפרקטי בלבד ומכין אותך טוב יותר לעבודה. אם הקורס משתלם גם מבחינה כספית אז שווה לעשות את זה במקביל. ככה עשיתי עם קורס הגשה בברזל 23 של רשת - היה מעולה.

בהצלחה

הי לך דניאל
אני אהיה סטודנטית שנה א' לחינוך לתקשורת
ורציתי לשאול האם יש מקום שאפשר להשפיע בתקשורת בתחום החינוכי?
יותר באיזור של הנוער והילדים?

היי אורי
שיהיה המון בהצלחה בלימודים!

קודם כל יש את הטלוויזיה החינוכית שבתנופה אדירה בשנתיים האחרונות ועושים שם דברים יפים מאוד. את יכולה לנסות להתחבר לזה.

תחפשי איפה יש עוד פלטפורמות שבני נוער לוקחים בהם חלק, אם זה תוכניות נוער בקול ישראל או מקומות כמו הפורום הזה. תרימי אליהם טלפון ותראי איך את יכולה להשתלב.

בנוסף, אני לא יודע איפה את הולכת ללמוד אבל בדרך כלל יש בלימודי תקשורת כל מיני שיתופי פעולה לוקאלים. לדוגמא, אצלנו שיתפו ילדים ונוער בתוכניות הרדיו של המכללה (מכללת נתניה) ובפרוייקטים אחרים חברו לילדים ונוער במתנסים קרובים ועשו פעילות יפה.

סתם רעיון שעולה לי, אולי תנסה תוך כדי הלימודים להתחבר לתיכונים שמלמדים מגמות קולנוע ותציעי את עצמך להעביר להם חומרים מסוימים.

אם את לא מוצאת פלטפורמה כזו, תבני אותה בעצמך ואז את הבוס.
בהצלחה

למעלה