הזמנה לאלו שהיו אמורים להיות סבתות וסבים...

שירהד1

Member
מנהל
הזמנה לאלו שהיו אמורים להיות סבתות וסבים...

בעקבות פנייה מאוד מרגשת של סבתא, ששוחחה איתי טלפונית לפני תקופה בעקבות אובדן הריון, והתקשרה היום לבשר על לידת ילדת הקשת-

אני מזמינה בכל עת גם את הדור המבוגר יותר שחווה את אובדני ההריון של הבת או הכלה- הפורום הוא גם בשבילכם.

אמנם כותבות פה בעיקר נשים, אך הפורום מיועד גם לגברים, וגם לאלו שרצו להיות סבא וסבתא ולא צלחה הדרך. וגם הם חווים קושי ומשבר ועצב, ובד בבד צריכים לתמוך באישה ובגבר שמתמודדים עם האובדן.

ובדמעות אני כותבת, שאם היתה מישהי שהיה לה יותר קשה ממני בשנים בהן עברתי את ההפלות- זו היתה אמא שלי.
בזמנו, כמובן שהייתי זקוקה להכלה בלבד, ולא היתה לי היכולת הרגשית להכיל אותה. אבל הייתי מודעת היטב לכאבה, בעיקר עליי. בעיקר על כך שידעה עד כמה אני רוצה עוד ילד, ולא היתה יכולה לעזור לי להגשים את חלומי. וכן, היא גם ספגה ממני לפעמים את הכעס והכאב. לא היה פשוט. לא הייתי במצב פשוט. מודה.

אז אנחנו פה, עבור כולן ולכולם. כיום אני במקום אחר, במקום שבו הלב כל כך רחב, ויש בו מקום לכולם/ן.

ממני באהבה,

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

אמא שלי

כתבתי פה לא פעם על הכאב שלי ותחושות האשמה שלי לגביה.
במשך 6 שנים כבר היא עוברת גיהנום, יחד איתי. חווה את הכישלונות הצורבים, בשמי, כאילו היו שלה. אני ממש רואה איך הכל נצרב בבשרה ובליבה.
כשבכתה יחד איתי בלידה השקטה, ראיתי ממש את ליבה נשבר. היתה שם נקודם מפנה שהלוואי שיכולתי לקחת חזרה ולהגן עליה מפניה.
היום כאמא, אני רואה ומרגישה כמה כל כאב של זיו, שובר את ליבי, וזה עוד כלום.
נראה היה שאימי הזדקנה בפתאומיות, בעיות בריאותיות צצו בזו אחר זו, בעיות קשות שהראו הנפש ממש כואבת והגוף לא מכיל את הכאב שלה.
היום, רק 6 שנים אחרי ומצבה ממש הידרדר בשנים האלו וגם אין לה את המוטיבציה לנסות ולעשות מפנה.
היא חיה איתי את הכאב של האובדנים עדיין ואת הכאב של חוסר ההצלחה להביא ילד נוסף והיא בזה מידי.
חלק מהרצון לשמור ולהגן על מה שיש, הוא גם הרצון להגן עליה, לפני שיהיה מאוחר מידי.
מדמיינת את כולנו אחרי זה, בשלב הבא של חיינו, שהלוואי שיכיל עוד ילד, אבל גם אם לא, הלוואי רק שנצליח להשתקם ולהיות שוב בטוב משם ואליך.
השנים האלו קשות מאד ואמא שלי היא דמות המראה שלי - עליה אני רואה את כל הסימנים החרוטים עמוק, של כל מה שעברתי והיא עברה יחד איתי כאמא.

שירהד1

Member
מנהל
אויש, ויקטור החתול

איזה תיאור קורע לב. ממש ממש עצוב.
יחד עם כל הכאב, חשוב לי לשאול (ואני מקווה שתבחרי להתייחס)- האם אימך זוכה לרגעי אושר עם זיו שלך? מתנחמת בו? מקרבת אותו אל ליבה ומסניפה כל נשימה שלו? יש עוד נכדים שממלאים את ליבה?
האם את משתפת אותה גם ברגעי האושר והגאווה בזיו? האם היא עוקבת יחד איתך בהתרגשות אחר התפתחותו וגדילתו ונהנית לראותו ולבלות עימו?
כי חייבים, פשוט חייבים להכניס לחיים שלה אור, והרי זיו זה אור
.

כואבת יחד איתך ועם אימך, אך מרגישה מחוייבות להצביע על נקודת האור הנפלאה, שהיא עולם ומלואו.

ממני,
שירה.

שירה דוד
09-7749028

בודאי

זיו הוא אכן האור הבוהק בחיים שלי ושל בן הזוג ושל כל המשפחה.
גם האחים שלי כ"כ שמחים בילד המיוחד הזה, כולם יודעים וחוו כמה שהוא נס.
יש לאחותי 4 בנות מתוקות ומקסימות, חלקן גדולות וחלקן קטנות מזיו. אנחנו קרובים יחסית, אם כי הייתי שמחה להיפגש הרבה יותר, משפחה זה כ"כ חשוב ואני רואה כמה זיו ואנחנו כולנו פורחים ונהנים כשכולנו יחד.
אמא שלי מגיעה לפחות אחת לשבוע להיות איתי ועם זיו. פעם זה היה יותר , אבל מתחיל להיות לה קשה פיזית הנסיעה. אני מנסה לשדל אותה לבוא יותר ומגיעה אליה לבקר. היא מאד שמחה וגאה בזיו, לא תמיד מסכימה עם ההורות שלי והדרך שלי והכל מאד נורמלי ורגיל תוך כדי, אבל הטיפולים במלוא השיא והיא מעורבת (אם כי פחות מבעבר, כי אני רואה שקשה לה כל כשלון עד מאד).
הנכדות שלה מאד משמחות אותה גם, אבל אחותי לא נפגשת איתה הרבה או מספיק לצערי, אלא כשהיא צריכה את עזרתה... אבל זה נושא אחר.
אחת לשבוע (והלוואי שנצליח גם יותר), אמא שלי מגיעה להיות איתנו ובעיקר עם זיו. השיחות שלהם... מקסימות וממלאות אותה בפליאה כל פעם. הסבלנות שלה אליו ואיך שהם משחקים יחד והיא מסבירה ומלמדת והוא כ"כ סקרן ושותה בשקיקה כל פרט מידע שהיא מספקת - זה פשוט תענוג.
אני תמיד יוצאת מזה מלאת אסירות תודה ונראה לי שגם היא, אבל לצערי זה לא ממסך על מה שקורה עוד ברקע.

שירהד1

Member
מנהל
תודה על השיתוף

שמחתי והתרגשתי לקרוא. וברור- אני יודעת שזה לא ממסך את כל מה שקורה עוד ברקע. התיאור של היחסים בין זיו לאימך ממש מרגשים. שמחה שיש להם זה את זו.

שירה דוד
09-7749028

למעלה