הידעת?

L e i a

New member
הידעת?

והשבוע בפינת "הידעת", רוברט דאוני ג'וניור, שרלוק הולמס בשני הסרטים של גאי ריצ'י.

RJD נולד ב4 לאפריל, 1965, אמריקאי. את ההופעה הראשונה שלו על המסך עשה בגיל 5, כששיחק באחד מהסרטים של אביו, "פאונד".

הוא פוטר מהקאסט של "אלי" מקביל לאחר שנעצר על שימוש בסמים. מהשנים 1996 עד 2001 נעצר על מספר עבירות סמים, עד שנכנס למוסד גמילה כדי לשקם את הקריירה שלו.

RJD זכה בגלובוס הזהב על ההשתפות ב"שרלוק הולמס"

את הסרטים בהם השתתף ניתן למצוא כאן: http://www.imdb.com/name/nm0000375/ ;

כמה עובדות על רוברט דאוני ג'וניור :

1. למרות שאינו יהודי לפי ההחלקה (אביו חצי יהודי) הוא מגדיר את עצמו כיהודה בודהיסטי.

2. כשרק חזר לניו יורק, הוא נאלץ לעבוד בין השאר כמלצר, בחנויות נעליים וגם כ"אומנות חיה" במועדון בסוהו.

3. שם המשפחה הקודם ל"דאוני"- אליאס. האב שינה את השם כשהתגייס לצבא והעביר אותו לרוברט ג'וניור ואליסון, אחותו.

4. לRDJ יש גם קריירה מוזיקלית: הוא שר בפסקולים של סרטיו "שתי נשים וגבר", "חברים ומאהבים", "הבלש המזמר" ו"קיס קיס באנג באנג".

5. יש לו אלבום בשם "פוטוריסט" (futurist) בו ג'ק בלאק ובן סטילר, חבריו לסט "רעם טרופי" שימשו זמרי רקע.

6. אביו הוא זה שהכיר אותו לסמים (וכנראה הכניס אותו למעגל של התמכרות וגמילה) כשהיה בן 8.

7. בסרטים של שרלוק הולמס, הוא וג'וד לאו עשו את רוב הפעלולים של הדמויות שלהם.

8. הוא שמר כמה תלבושות (באינטרנט זה נע בין תלבושת אחת להרבה) אותנטיות מהסרט "צ'פלין" בו שיחק ב1992.

9. למד בלט בגיל 10 בזמן שגר בלונדון.

10. המייעץ לאומנויות הלחימה בסרטים של שרלוק הולמס סיפו אריק אורם (sifu eric oram) הוא אותו מדריך שלימד אותו קונג פו (wing chun kung fu) כשרוברט ניסה להתגבר על ההתמכרות שלו לסמים ב2003.

11. בילדותו היה מעריץ של הקומיקס איירון מן, אותו שיחק בסרט בשנת 2008.

ולפינת השאלות:
1.מה אתם חושבים על דאוני כשרלוק?
2.הייתם חושבים על שחקן אחר לתפקיד שרלוק?
3.הייתם קונים ממנו ריטלין בסמטה חשוכה?

מקורות ולעוד מידע:
http://www.imdb.com/name/nm0000375/bio#trivia ;
http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Downey,_Jr. ;
http://www.aceshowbiz.com/celebrity/robert_downey_jr_/trivia.html ;

מקווה שנהנתם, נתראה שבוע הבא!

The LadyKiller

New member
באיזה קטע אבא שלו הכיר אותו לסמים?

ללמד אותו לרכב על אופניים היה יותר מדיי מיינסטרים?
מעניין אותי איך זה משתלב, יהדות ובודהיזם חחח
ולשאלות:
ולפינת השאלות:
1.מה אתם חושבים על דאוני כשרלוק?לא ממש חיבבתי אותו כשרלוק.בהתחלה חשבתי שאני בכלל לא אוהבת אותו כשחקן, אבל אחריי שראיתי הנוקמים ראיתי שהוא ממש מגניב. גם לא אהבתי שג'ון יותר גבוה משרלוק.
2.הייתם חושבים על שחקן אחר לתפקיד שרלוק? יו לורי? אנג'לינה ג'ולי?
3.הייתם קונים ממנו ריטלין בסמטה חשוכה? כן.אבל אז אשכרה הייתי עושה שיעורי בית ולא מגיבה פה.

L e i a

New member
זה בונדינג!

כמו שאני ואבא רואים ביחד X פקטור ות'ור (טוב, אבא שלי רואה את הסרט כל פעם שהוא משודר ואני מצטרפת רק חצי מהפעמים... יש גבול), הם עישנו סמים!

אנג'לינה ג'ולי

יו, אבל תחשבי על אנג'לינה ג'ולי (במשקל הנוכחי שלה היא יכולה להיות אחלה שרלוק
) ולוסי לו ביחד בתור שרלוק (גם בנקבה של שרלוק) וג'ואן? זה יהיה מושלם

The LadyKiller

New member
אה, כמו שאבא ואני מדברים על רכבים?

לא לוסי לו, ליידי גאגא תהיה ג'ון. זה יושב עליה בול

שנינוש 1

New member
כמו שאני ואבא קוראים ורואים אותם דברים

רק שאצלנו זה הפוך- קודם אני רואה וקוראת ואז הוא מצטרף וגונב לי את הספר באמצע/ממשיך לראות את הסדרה בלעדי :(

שנינוש 1

New member
RDJ

1. האמת שאני דווקא אהבתי את רוברט בתור שרלוק, אומנם הוא קצת יותר מדי badass בשביל שרלוק אבל זו הייתה דווקא אינטרפטציה מעניינת לסדרה והציניות של רוברט השתלבה נהדר עם הדמות של שרלוק.

2. אממ.. שאלה מעניינת, אני?

3. הייתי קונה ממנו כל מיני דברים בסמטה חשוכה, אחרי הכל- איירון מן

משום מה לא התפלאתי

על החלק של הסמים. הכרתי אותו לראשונה כשרלוק וזה יושב עליו בול ><

1.מה אתם חושבים על דאוני כשרלוק? מתה על המשחק שלו.
2.הייתם חושבים על שחקן אחר לתפקיד שרלוק? נופ.
3.הייתם קונים ממנו ריטלין בסמטה חשוכה? כןןןןןןןן

L e i a

New member
כנ"ל

העניין של הסמים ידעתי עליו קודם, אבל זה משהו שמוזכרת בחלק די נרחב כשמדברים על דאוני ג'וניור. אבל אם כבר עדיף להתעמק בציטוטים שלו מIMDB

shaharEB

New member
אני אוהבת את רוברט דאוני ג'וניור לא רק משרלוק

..תמיד אהבתי ,הוא מקסים שכזה

אחרי ש ראיתי את הסדרה של הBBC ,שרלוק של רוברט נראה לי קצת אמריקאי מדי >< אבל זכור לי שאהבתי את הסרט הראשון בפעם הראשונה שראיתי אותו

רוברט אליאס באמת
?
וגיל 8 >< ? לא ייאומן.

למעלה