הנקות תכופות -בקשת עצה/שיתוף מנסיונכן

לילך 56

New member
הנקות תכופות -בקשת עצה/שיתוף מנסיונכן

שלום לכולן

בן 3 חודשים, יונק כל שעה וחצי שעתיים, לפעמים אפילו אחרי שעה.

באופן כללי הוא עולה במשקל יפה מאד, רגוע מאד בין הארוחות, כל ארוחה נמשכת מספר דקות, רגוע במהלך הארוחה, יונק במרץ ואני שומעת את הבליעות הקצובות, מתנתק לבד אחרי כמה דקות, אם אני מציעה לו עוד הוא לא מעונין, אבל אחרי שעה יכול להיות שוב רעב.

וזה הדפוס שלו פחות או יותר בחודשיים האחרונים, בין לבין הרגשתי ימים של קפיצת גדילה שבהם הוא אכל ממש כל שעה ואחרי שזה עבר הוא שוב חזר לאכול כל שעה וחצי שעתיים.

אז קודם כל השאלה היא אם בכלל יש פה בעיה??

בשעות היום זה פחות מפריע לי אני איתו ומניקה לפי דרישה, (זה קצת מגביל אותי כשאני רוצה לצאת כי חלון הזמן בין ההנקות מצומצם) אבל בשעות הלילה זה כבר נהיה מכביד יותר, להתעורר להנקה כל שעה זה מעייף, במשך היום כמעט ולא מתאפשר לי לנוח.

יש דרך לסדר את דפוס האכילה הזה? ללמד אותו לפתוח פערים של שעתיים שלוש בין ארוחה?

תודה לכל מי שהגיעה עד פה, ובמיוחד אם יהיה לכן מה להוסיף לי

והמשך יום מקסיםםםםםםם

בעיקרון אין עם זה בעיה

הדבר היחיד שאני יכולה להציע זה לנסות לראות מה קורה כשאת לא נמצאת לידו. האם אז הוא מצליח לפתוח פערים יותר גדולים. למשל מה קורה כשאבא קם אליו בלילה ולא את? האם אז הוא מסתפק במוצץ או הרגעה אחרת, או שדורש הנקה.
לא הייתי מנסה לפתוח פערים באופן יזום, כי את לא יודעת כמה הוא אוכל בכל ארוחה (כנראה הוא מה"נשנשנים" שאוהבים ארוחות קטנות במרווחים קטנים). אפשר לנסות להניק יותר במהלך הערב, כדי שהוא יצליח לפתוח פער לפחות בתחילת הלילה, וכמו שכתבתי, לנסות דרכי הרדמה אחרות לפני שמניקים. אולי זה יעזור ואולי זה באמת הדפוס שלו ואין הרבה מה לעשות.

לילך 56

New member
דרכי הרדמה

הוא לא נרדם דוקא בהנקה, הרבה פעמים נרדם עם מוצץ/ליטופים - ורק אני מרדימה אותו...
בשעות הערב הוא גם ככה אוכל צפוף, ובלילה כשמתעורר לאוכל לא מסכים לקחת מוצץ במקום.

אז לפי זה, זה פשוט דפוס האכילה שלו ואין מה לעשות???

מי קם אליו בלילה?

תנסי שאבא יקום אליו ותראי אם זה עוזר, אבל יכול להיות שזה דפוס האכילה שלו. אצלנו היא קמה בגיל הזה כל שעה גם בלי קשר לאוכל... צריך לשנן לעצמך שזאת תקופה וזה יעבור.

לילך 56

New member
כנראה שזה הדפוס שלו

רק אני קמה אליו בלילה, בתקופה הזאת זה לא יכול להסתדר אחרת, אבל כשהוא לא רגוע וזה לא מרעב, הוא מסכים לקבל ממני מוצץ ולהרגע עם המוצץ אז אני לא חושבת שזה משנה אם אבא יקום או אני, אם הוא רעב, המוצץ לא יספק אותו.
הלילה למשל הארוחות שלו היו בערך בשעות - 11,12,1,3,5,6,7 אם אני מתחילה את הלילה שלי לפני 11 יוצא לי להניק 6-7 פעמים בלילה סטנדרטי...

אני בכל אופן מודה לך על העזרה, קל לי יותר לקבל את זה כשאני יודעת שזה מצב תקין ולא *בעיה* שצריך *למצוא לה פתרון* אז אני יכולה לקבל ולכבד את דפוס האכילה של התינוק שלי ולנסות להתאים את עצמי אליו

זה מה שהכי עזר לי עם התינוקת שלי

ברגע שהפסקתי לנסות לשנות אותה והתחלתי לקבל את זה כמצב נתון, זה הפך להיות הרבה יותר קל...

למעלה