15.2.16 - פרקי פיילוט

ashergirsch

New member
נסיון לברר אלו פרקים היו פרקי הפיילוט.

שלום לכל שבויי הפסיכומטרי ובכללם אנוכי.
בדרך ככל הבוחנים מחלקים את חוברות הבחינה כך שלכל שני נבחנים סמוכים ישנן חוברות שונות בצבע כריכה שונה.
המשותף לשתי החוברות הם ששת הפרקים שמרכיבים את הציון והשוני ביניהן הינם פרקי הפיילוט.
על ידי זה אפשר לסנכרן עם הנבחן שלידך, לאחר הבחינה, את הפרקים שהיו לאחד מכם ולשני לא, וכך לזהות אלו פרקים היו פרקי הפיילוט.
במבחן שנערך אתמול (15.2.16) בשעות הבוקר, היו לנבחן שלידי את אותן שמונת פרקים שהיו לי, ובאותו סדר, למרות שצבע הכריכה של החוברות שלנו היה שונה, וכך גם לנבחנים בכיתות אחרות.
בנסיון אחרון לאתר את פרקי הפיילוט, ולכל מי שמעוניין בכך גם, ארשום פה את הפרקים שהיו לי.
כמותי:
1 - הפרק עם הגרף על משחקי הספורט, הקבוצות שמנצחות ומתחרות אחת בשנייה והמפסידות שמתחרות אחת גם כן אחת בשנייה.
2 - הפרק עם הגרף על המפעל שמחולק למדורים (כוח אדם, תחזוקה, וכו') והלו"ז שלהם (ישיבת מדור, הפסקת צהריים, וכו').
3 - הפרק עם הקניות של ארבעה אנשים, החלוקה לקטגוריות (מזון, מוצרי חשמל, וכו') ופריסת התשלומים (פברואר, מרץ ואפריל).
מילולי:
1 - הפרק עם הטקסט בהבנת הנקרא, בנושא: כיצד אנו קוראים מילים וכיצד הן נקלטות במוחינו (האם כאותיות ובמח זה מתקבץ למילה, או כבר בהתחלה זה נקלט כמילה) והניסויים עם המסך והמילים שמופיעות עליו (הופיעה בטקס מעין טבלה עם תיאורים ויזואלים של הניסוי).
2 - הפרק עם הטקסט בהבנת הנקרא, בנושא: מכונת האניגמה שיוצרה על ידי צבא גרמניה כחלק מהפקת הלקחים ממלחמת העולם הראשונה, מסירתה לצבא פולין כמדומני, ופיתוח שיטות לפענח את הצופנים שלה.
3 - הפרק עם הטקסט בהבנת הנקרא, בנושא: הדרך בה כל הדברים בעולמינו, שבעצם הם רק דימויים של המציאות, נתפסים בעינינו כמציאות עצמה. היתה בתחילת הטקסט דוגמא לחבל ארץ שייצר מפה של עצמו בגודל של חבל הארץ, עד שהמפה כיסתה את חבל הארץ לגמרי והוא נעלם תחתיה.
כמובן, אחד מפרקי הכמותי ואחד מפרקי המילולי הם פיילוט.
אם יש מישהו שהיו לו רק שני פרקי מילולי או רק שני פרקי כמותי (מה שאומר שהיו לו את שני הפרקים המרכיבים את הציון) אני ועוד רבים נשמח שיאמר לנו אלו מהפרקים שלעיל (אחד מהכמותי ואחד מהמילולי) לא היו לו בבחינה וכך כל עם ישראל ידע אלו מהפרקים היו פיילוט.
מקווה שהייתי מובן וברור.
אני מנסה, אולי ילך.

גוני 1991

New member
היי

הפרקים האמיתיים בכמותי הם 1 ו-3. הגרפים של הכדורסל ושל הקניות באשראי.
בפרק המילולי שכחתי, אבל אבדוק מאוחר יותר ואעדכן.
אני כן זוכר שהמודלים של קליטת שפות הוא פרק אמיתי.

ashergirsch

New member
תודה.

היי גוני.
תודה רבה על תשובתך המהירה.
אני זוכר שאלה אחרונה, או אחת ממש אחת האחרונות בפרק, שהייתה בה פרמידה מרובעת.
&nbsp
אני זוכר שאלה אחרונה, או אחת ממש אחת האחרונות בפרק, שהיה בה מלבן שחסום בתיבה.
&nbsp
אני זוכר שאלה אחרונה, או אחת ממש אחת האחרונות בפרק שהיה בה שאלה, אני לא זוכר בדיוק את פרטיה, אני רק זוכר שהתשובה היתה תשובה מספר אחת שהיה רשום בה המספר 1000.
&nbsp
אני זוכר עוד שאלה, אחת מהאחרונות, בנושא ספרות שהיה שם כמדומני, 123+AA, משהו כזה.
&nbsp
אתה זוכר אולי במקרה באיזה פרק היתה איזו שאלה, או איזה שאלות מהאחרונות אתה מזהה ואיזה לא היה לך?

ashergirsch

New member
שוב תודה.

תודה המורה :)
שאלה אחרונה.
אם היה לך מבחן זהה לשלי, האם אתה זוכר במקרה מה הייתה השאלה האחרונה בפרק הכמותי השני? (הבחינה נפתחה בפרק כמותי ואח"כ מילולי, ואח"כ אנגלית ואז אולי עוד פרק, בכל מקרה היו שני פרקי כמותי ברצף) אז כוונתי לראשון מבין שני הרצופים, השני בפרק הכמותי? (נראה לי שזה הפיילוט).

BBN3

New member
אפשר יותר פרטים לגבי השאלה עם הפירמידה מרובעת? היו

לי את כל השאלות האחרות, ולא היה לי פרק פיילוט. עשיתי את כל השאלות בכמותי אבל אם אפשר מעט יותר פרטים על השאלה זה יעזור.

ashergirsch

New member
תודה BBN3

אני לא זוכר למען האמת כי לא הספקתי אותה.
אני רק זוכר שהיא היתה אחרונה בפרק, ואני מבין ממך שהיא לא היתה לך.

BBN3

New member
עשיתי את כל השאלות בשני הפרקים שהיו לי ואני לא זוכר

אותה. אני מקווה שזיכרוני לא מטעה אותי.

123סתיו

New member
פירמידה מרובעת

הייתה פירמידה שבסיסה ריבוע ופאותיה משולשים שווה צלעות. היה נתון שטח פאה אחת, וממנו היה צריך להגיע לאורך הצלע לדעתי.. אני בעיקר זוכרת שהמספרים הסתדרו מאוד יפה, ושזו הייתה השאלה האחרונה בוודאות. מקווה שזה עזר, אם זה היה פיילוט זה עשה לי את היום!

BBN3

New member
אני כמעט בטוח שזה פיילוט, כי היו לי שני פרקים וזה לא היה, א

בל אולי אני טוועה. מקווה שלא.

BBN3

New member
אני זוכר את הספרות:

AA+
123
_____
2BC
ספרות בין 0-9(לא צוין ספרות שונות, ולכן הן יכולות להיות גם זהות).

שאלו מה מבין התשובות הבאות לא יכול להיות המכפלה B כפול C:
התשובות היו
1 0 3 4

לא ציינו כמו בדכ שהספרות הן לאו דווקא שונות כי בתרגיל הספציפי פשוט אין אופציה בה הן שונות.
ההצבות היחידות ל-A הן 7,8,9. אם נציב 6 לר נגיע ל200 ומשהו.

תציבי ותקבלי 211 222 200. מכאן שהתשובה היחידה שלא יכולה להתקבל היא 3(שהייתה כמובן גם תשובה 3 כדי לא לבלבל).

למעלה