חגיגות יומולדת

עדיקים

Active member
ימי ההולדת של הילדים

יש לי רק הפקה אחת שאני דואגת לעשות להם כל שנה וזה חגיגת יומולדת בבוקר בשולחן בסלון, עם עוגות וממתקים שמחכים לילד היומולדת עם בלונים וקישוטים. רק אנחנו.
ביום היומולדת אחה"צ הולכים יחד לארוחת ערב משפחתית במסעדה.
עם המשפחה המורחבת חוגגים בקטנה עם עוגה ומתנות במפגש המשפחתי ולא מזמינה במיוחד אלינו.
מסיבות לחברים בגן לא עשיתי בכלל בבית ספר עד היום פעם אחת לכל אחד. הגדולה פחות מבקשת וכנראה השנה נעשה שוב אחרי שעשינו רק בכיתה א'. הקטן עשה שנה שעברה, השנה אמרנו שנגלד ונעשה שוב שנה הבאה כנראה רק לבנים.

Dr T noki

New member
אצלנו במשפחה

מסורת שיסדתי מאז שהילדים נולדו -
בבוקר יום ההולדת ילד/ת יום ההולדת מתעורר/ת לברכת יום הולדת ובלונים שתלויים על הדלת או הארון בליוית מתנה קטנה. כולם מברכים אותו במזל טוב.
באיזו שבת נפגשים עם הסבים וסבתות , אחותי והילדים (דהינו בדודה ובני הדודים) עם ברכות, מתנות, עוגת יום הולדת ואוכל , כל אחד מביא משהו. כשהיו קטנים היינו עושים גם יומולדת עם ילדי הגן/הכיתה. פעילות שהייתי מכינה ומפיקה בעצמי, עוגת יומולדת מעוצבת מבצק סוכר שהכנתי בעצמי לפי בקשת ילד/ת יום ההולדת. לא הפקות ענק אבל היתה השקעה. היום תודה לאל הם גדולים. מיצינו

עוד לא חגגנו שנה, אבל ממש בקרוב

והאמת שלא עשינו שום דבר לכבוד הלידה אז כן ממש מתחשק לי לחגוג לה.
זה באפריל כך שמזג האוויר פה בסימן שאלה ופארק אולי יהיה בעייתי ואצלנו בבית גם אבל מצד שני גם לא רוצה להוציא הון על מקום אחר אז עדיין חושבים על זה.
&nbsp
&nbsp

החל מגיל מסוים

אנחנו חוגגים לילדות מסיבה עם הכיתה, ולרוב גם מסיבה עם המשפחה, פלוס מה שאנחנו כמשפחה עושים ביום עצמו.
בגילאים גדולים אנחנו עושים את המסיבות במקומות שעושים בהם מסיבות.
בגילאים קטנים ובמסיבות של המשפחה - אני "מפיקה" את המסיבה.
אני "מפיקה" גם מסיבת הלואין קטנה (5 אורחים + 3 הילדות) כל שנה.
א-ב-ל היכולות שלי מוגבלות. לכן לגדולות הפקתי פחות או יותר כל שנה בדיוק אותה מסיבה (באחת השנים אחת הילדות המוזמנות ידעה לפרט מה יהיה במסיבה), וגם מספר הילדים לא היה עצום, בדרך כלל.
השנה הזמנתי את בנות הגן למסיבת נסיכות שבת ה-4 התחננה אליה - בסך הכל היו 10 בנות, הייתה מסיבה מוצלחת מאוד, ולקח לי משהו כמו חודשיים להתאושש בגלל המשאבים הנפשיים שזה גזל ממני (ולכן בסופו של דבר גם לא הייתה מסיבת הלואין השנה. אנחנו עדיין שוקלים להזיז אותה לפורים).
לגבי מסיבות משפחתיות - דומה למה שאת מתארת, אבל בצורה צנועה. כן יש נושא וכל המשחקים לפיו (למשל, במקום להדביק את הזנב על החמור, מדביקים משהו אחר למשהו אחר לפי הנושא), אבל הילדות משתתפות בהכנת הקישוטים ובתכנון, הכיבוד לא מאוד מפואר, והדגש הוא על זה שלכולם יהיה כיף ולא שהם יתפעלו לחצי שנייה מדברים מיותרים שדרשו המון השקעה.

debby12

New member
מנהל
הנה - כתבה בדיוק בשביל הקולגה שלך...

על תחרותיות של א/נשים בהפקת מסיבות יום הולדת (הקטע הזה הוא לקראת סוף הכתבה)

מציעה שאולי "תשכחי" עותק שלה במדפסת בדיוק כשהיא הולכת להביא ממנה משהו?

https://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5119288,00.html

אני אוהבת את הקולגה ומכירה את הבת הפרפקציוניסטית שלה....

הן דווקא בסדר

רק בקצה הרחוק של סקלת החגיגות (לעומתי)
ושכחתי לציין את העוגות המדהימות שהיא מכינה בהתאם לנושא היומולדת

mykal

New member
אצלינו---

לא גדלתי בבית שימי הולדת היו נושא,
נראה לי שאמרו לנו מזל טוב וזהו--אף אחד לא הרגיש הפסד.
בבית שאני הקמתי--במשפחת בעלי צינו את היום ואפו עוגה
מיוחדת, ושתו לחיים,
אצלינו כשהילדים שלי היו קטנים--זה היה חגיגה בגנים--בד"כ
הצטרפו כמה אימהות ביום של המנגנת, והיתה שמחה, עם כתרים ושירים,
וכמובן מתנות יום הולדת.
אצל הנכדים זה כבר דור אחר, חוגגים בבית עם כמה חברים והפעלות קטנות,
וכמובן מתנות שגם סבא/סבתא נותנים.

כקוריוז אספר, שני דברים--
אני ילידת ראש השנה, ויש לי בת שילידת ליל הסדר, ויוצא שתמיד
בארוחות החג כשכולם יחד שרים היום יום הולדת--
אז השכנה שאלה אותי,
מה תמיד במקום ארוחת חג אתם חוגגים יום הולדת?!
וקוריוז שני--כשלבכור שלי מלאו שנה--אבא שלי אמר עכשיו את כבר יודעת,
שבעצם זה יום ההולדת שלו זו החגיגה שלך ולא של הילד

עדיקים

Active member
יומולדת שלי

השנה בחרתי לחגוג עם האיש לבד, יום כייף. היינו צריכים את הזמן הזוגי הזה.
בדרך כלל חוגגים במסעדה בארוחה משפחתית כמו לילדים.
מהמשפחה שלי אני מקבלת מתנה ליומולדת (כסף וקונה מה שאני רוצה), אין חגיגה יותר מיזה.

MiaJoy

New member
מסעדה + מתנה מהבעל ולפעמים מהמשפחה

מהחברות בנוסף. פעם טרם פרוץ הילדות היה גם צימר ובית מלון כבר אמרתי שיש לי חסך...

Dr T noki

New member
מאז שקטנתי נולדה יום אחרי החגיגות מתמקדות בה

בד׳״כ הילדים מעירים אותי עם קריאות מזל טוב, ברכות (מחורזת משעשעת מבכורי ומצוירת מקסימה מקטנתי), ברכה מהאיש ומתנות מכולם. בד׳״כ הולכים למסעדה כולם ביחד. מספרים מיוחדים כגון יומולדת 40) קיבלו התייחסות מיוחדת , סרטון אנימציה או מצגת שהילדים הכינו.

האמת שאין לנו עדיין מסורת
איכשהו זה מתפקשש

פה עברנו דירה, פה הייתי בהריון מתקדם ובסיכון, פה הוא היה בחו"ל... כל פעם משהו אחר בימי הולדת של שנינו. בסופו של דבר בעיקר חוגגים בלצאת למסעדה.
&nbsp
השנה הוא היה בחו"ל ביום הולדת שלי אז חגגתי בלעבוד בבוקר ולקחתי את הקטנה איתי ואחרי זה נפגשתי עם חברה במסעדה והיה סה"כ ממש נחמד.
קצת התאכזבתי כי השנה הוא לא קנה לי כלום ליום הולדת ומודה שזה ביאס אותי. שלח זר פרחים אבל...לא יודעת. זה לא העניין של המתנה עצמה כמו זה שהיה משקיע זמן ומחשבה על משהו נחמד במיוחד שהוא לא היה. אבל העברתי את זה הלאה בסוף אחרי ששיתפתי אותו על זה.

mikmik291

New member
ימי הולדת ואני

כילדה חגגו לי תמיד בצניעות, בחיים לא היו לי הפקות עם מפעילים למיניהם, זה תמיד היה עם המשפחה הקרובה וכשגדלתי (בסביבות גיל 14) חגגתי בבית עם החברות הקרובות והזמנו סרט, פיצה ועוגה.

ביני לבין בעלי יש הסכם, כל פעם שיש יום הולדת אנחנו יוצאים לסוף שבוע זוגי, עד עכשיו עמדנו בזה לא רע ומוותרים על מתנות.

לקטנה, עדיין לא ממש חגגנו, כשנולדה חמותי הזמינה את המשפחה הקרובה לקפה ועוגה ואנחנו הזמנו אלינו את החברים היותר קרובים של בעלי, אולי כשתהיה בת שנה נחגוג לה בארץ עם המשפחה והחברים כי לא כולם רואה אותה עדיין.

נתתן לי רעיונות לאיך לחגוג

לפי 3 שבועות היתה לי יומולדת.
האיש שלי והילדים אמרו לי מזל טוב בבוקר ואת העוגה אכלנו באיחור של שבועיים אצל אמא שלי.
השאלה איך אתן חוגגות עלתה אצלי אחרי שדברתי עם הילדים בת כמה אני ואז הגדול שאל "אמרנו לך מזל טוב ביומולדת?"
פה הבנתי שאולי חגיגה בצנעה לא זוכרים ועדיף לנהוג אחרת
תודה על הרעיונות....

למעלה